Grzegorz Wanio

Kompetencje:

  • Połączenia i akwizycje (M&A) podmiotów internetowych
  • E-commerce i sprzedaż w kanałach zdalnych
  • Dane osobowe
Grzegorz Wanio
Grzegorz Wanio
Doradztwo prawno-biznesowe, M&A / TMT
Napisz do mnie

Grzegorz Wanio, LL.M. jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa prawno-biznesowego ze specjalizacją w dziedzinie M&A / TMT. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także uzyskał tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Bayreuth. Jest również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego. Negocjator i osobisty doradca dla Zarządów i Rad Nadzorczych.

Członek Rady Programowej Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce w ramach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Uczestnik prac legislacyjnych oraz konsultacyjnych związanych z kształtowaniem prawa gospodarczego. Laureat plebiscytu "Profesjonaliści Forbesa – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii Radca Prawny.

Pracę zawodową rozpoczął jako doradca w kancelarii Rödl&Partner. W latach 2011-2015, jako Partner stał na czele warszawskiego oddziału kancelarii Olesiński & Wspólnicy, obejmując swoją praktyką obszar M&A.

Od 2015 roku jest Partnerem Zarządzającym w kancelarii EVERBERG.

Prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach. Autor publikacji prasowych oraz książkowych - między innymi: Komentarza do ustawy o prawach konsumenta, „Ochrona danych osobowych w działach kadr. Odpowiedzi na 370 najtrudniejszych pytań”, „Mowa nienawiści w Internecie: jak z nią walczyć?”, „Derekrutacja. Czyli jak skutecznie rozwiązać stosunek pracy”, czy „Vademecum Administratora Bezpieczeństwa Informacji” (C.H. Beck 2016).

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas