Informacja na temat połączeń komunikacyjnych na terenie Krakowa

MPK Spółka Akcyjna wchodzi w skład Krakowskiego Holdingu Komunalnego i jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej realizującym zadania własnej gminy. Podstawowym celem działalności Spółki jest realizacja usług przewozowych w zakresie komunikacji zbiorowej na terenie aglomeracji krakowskiej.

Zadania i cele

Na zlecenie MPK S.A. zrealizowaliśmy aplikację pozwalającą na sprawne wyszukiwanie połączeń komunikacyjnych na terenie Krakowa. Aplikacja umożliwia sprawdzanie rozkładu jazdy wszystkich połączeń tramwajowych i autobusowych w stolicy województwa małopolskiego. Co ważne – dzięki możliwości konfiguracji – prezentuje je pod kątem indywidualnie definiowanych przez użytkownika kryteriów. Z racji często zmieniającego się rozkładu jazdy, aplikacja stanowi cenne źródło najbardziej aktualnej bazy połączeń MPK.

Z aplikacji „Rozkład jazdy” można korzystać w trybie offline – instalując oprogramowanie na urządzeniu mobilnym, jednak do dostępu do jej pełnej funkcjonalności konieczne jest połączenie z Internetem. Dzięki pracy w trybie „on-line” użytkownik ma możliwość aktualizacji rozkładów jazdy.

Ideo wykonało dla MPK S.A. aplikację wyszukującą połączenia komunikacyjne tramwajów oraz autobusów na terenie Krakowa, z możliwością definiowania indywidualnych kryteriów.

Dodatkowo dostaje na bieżąco komunikaty o opóźnieniach i awariach na poszczególnych liniach tramwajowych i autobusowych. Aby ułatwić korzystanie z aplikacji udostępniliśmy możliwość dodawania do ulubionych zarówno całych linii, jak i poszczególnych ulic oraz przystanków. Dodatkowo oprogramowanie dostępna jest także w języku angielskim oraz niemieckim.

Aplikacja została przygotowana na platformę: Android, iOS oraz w formie serwisu mobilnego.

Główne korzyści dla Klienta
  • Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mają dostęp do aktualnych rozkładów jazdy oraz są informowani na bieżąco o opóźnieniach konkretnych środków transportu,
  • dostęp do rozkładów jazdy w dowolnym miejscu oraz o każdej porze,
  • odświeżenie wizerunku przedsiębiorstwa,
  • usprawnienie komunikacji z pasażerami, również z obcokrajowcami,
  • wzrost zadowolenia pasażerów,
  • lepsza organizacja oraz oszczędność czasu użytkowników aplikacji,
  • pełna integracja z mobilnym środowiskiem telefonu.

... a co możemy zrobić dla Ciebie ?

×

Klienci o nas