Serwis internetowy Urzędu Miasta w Krośnie

Miasto Krosno mieszczące się na terenie województwa podkarpackiego nazywane jest „małym Krakowem”. Nazwa ta bezpośrednio odnosi się do renesansowej architektury budynków znajdujących się na krośnieńskim rynku. Obecnie funkcję miasta Krosna sprawuje Piotr Przytocki.

Zadania i cele

Celem projektu było stworzenie oficjalnej strony internetowej o charakterze informacyjno-promocyjnym dla miasta Krosna. Cel ten zrealizowaliśmy poprzez wykonanie wielofunkcyjnego serwisu w oparciu o nasz autorski system Edito CMS. System ten umożliwia kilkudziesięciu redaktorom serwisu szybką i łatwą aktualizację treści zawartych na stronie.

Głównym atutem serwisu jest przejrzysta architektura informacji, opracowana z uwzględnieniem trzech najważniejszych grup docelowych (Dla Mieszkańców, Dla Przedsiębiorczych, Dla Turystów). Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikom witryny szybki dostęp do potrzebnych im wiadomości. Na użyteczność serwisu wpływa również czytelna i logiczna nawigacja. Oprócz standardowego menu w projekcie zastosowano dodatkowe elementy nawigacyjne w postaci mapy serwisu, wyszukiwarki, lokalizatora, systemu zakładek prezentujących multimedia oraz systemu bloczków, które umożliwiają szybki dostęp do wybranych treści serwisu (np. Kultura i rozrywka, Informacje praktyczne). O wysokiej atrakcyjności serwisu świadczy również estetyczna szata graficzna odzwierciedlająca niezwykły klimat miasta.

Serwis internetowy został opracowany z uwzględnieniem grupy docelowej oraz dodatkowymi elementami nawigacyjnymi i umożliwiającymi interakcję z Urzędem.

Ponadto serwis został wzbogacony o narzędzia multimedialne i interaktywne. Uruchomiono galerię video oraz galerię zdjęć. Dzięki temu na stronie zamieszczane są materiały promujące miasto oraz prezentujące relacje z aktualnych wydarzeń w regionie. Oprócz tego do projektu zostały wdrożone mechanizmy umożliwiające bezpośrednią interakcję użytkowników z Urzędem Miasta (formularze kontaktowe, formularze definiowane). Wśród ciekawych rozwiązań wymienić można również kalendarz organizowanych imprez, newsletter oraz system bannerowy pozwalający na zamieszczane w serwisie reklam.

W wyniku trafnego połączenia rozbudowanej funkcjonalności z przyciągającymi wzrok elementami graficznymi powstał nowoczesny serwis, który jest wyróżniającym się źródłem informacji o mieście Krosno.

Główne korzyści dla Klienta
  • Promocja miasta Krosno,
  • szybka i łatwa aktualizacja treści,
  • przyejrzysta architektura informacji,
  • nowoczesny serwis internetowy,
  • usprawnienie komunikacji z mieszkańcami miasta.

... a co możemy zrobić dla Ciebie ?

×

Klienci o nas