Wdrożenia Moodle

"Najpopularniejsza platforma Learning Management System"

Moodle to platforma edukacyjna, zapewniająca nauczycielom, administratorom i uczniom bezpieczne środowisko wspierające tworzenie w pełni spersonalizowanych doświadczeń edukacyjnych. System jest wykorzystywany w ponad 230 krajach, na całym świecie do szkolenia ponad 185 milionów użytkowników.

Paweł Teper
Paweł Teper
Kierownik projektów e-learningowych
Darmowa konsultacja

Moodle jest platformą e-learning typu Open Source, która jest stale rozwijana od ponad 20 lat. Aktywna społeczność wspierająca rozwój platformy stale dba o jej wysoki poziom bezpieczeństwa i wsparcie dla najnowszych technologii. Platforma posiada praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy, dzięki bogatej bazie zaawansowanych wtyczek. Dostęp do licznych szablonów graficznych i możliwość wdrażania własnych pozwalają z kolei na sprawną personalizację platformy.

Moodle obecnie wspiera blisko 120 tysięcy platform edukacyjnych, które dostarczają ponad 21 milionów kursów, szkoląc 185 milionów użytkowników. Są to zarówno klienci indywidualni, jak i pracownicy firmy oraz instytucji publicznych (np. szkoły, urzędy miast, uniwersytety).

Imponująca baza kursów z wielu dziedzin zawiera szkolenia z różnych obszarów - począwszy od prostych instrukcji, po zaawansowane szkolenia naukowe. Ta różnorodność wykorzystania platformy wynika z jej wysokiej elastyczności. Możliwość personalizacji zapewnia jej pełne dostosowanie do potrzeb każdego Klienta.

Platforma i jej funkcje

Za sukces Moodle odpowiedzialna jest bogata ilość funkcjonalności. Użytkownicy cenią sobie wysokie możliwości personalizacji, narzędzie umożliwiające kontrolę własnych postępów oraz współpracy z innymi użytkownikami.

Użytkownicy mają między innymi dostęp do następujących funkcjonalności:

 • Własne konto Moodle z wyborem typu konta (nauczyciel, użytkownik, administrator, inne)
 • Możliwość dostosowania wyglądu i szablonu kursów
 • Spersonalizowana tablica/ ekran główny użytkownika (tzw. dashboard)
 • Kalendarz użytkownika (dodawanie różnych typów wydarzeń)
 • Rozbudowany manager plików, którego możliwości rozszerza integracja z serwisami Cloud takimi jak OneDrive, Dropbox czy Google Drive
 • Intuicyjny w obsłudze edytor tekstowy (obsługa plików multimediach: zdjęcia, obrazów) – dziala na wszystkich urzędzaniach
 • Automatycznie powiadomienia o nowych kursach, końcu deadlines, publikacji nowych postów na forum
 • Mozliwość wysyłania wiadomości prywatnych do innych użytkowników (czat)
 • Tworzenie grup dla kursów oraz specjalnych warsztatów grupowych (Workshops)
 • Różnorodne rodzaje ćwiczeń edukacyjnych (15 typów pytań)
 • Narzędzia skutecznie wspomagające naukę (Baza zasobów: pliki, strony, książki, nagrania video)
 • Śledzenie postępu nauki własnej oraz na poziomie kursu (np. oceny z kursów, dzienniczek, odznaki)
 • Integracja SCORM LMS z zewnętrznymi systemami. (narzędzie do zarządzania szkoleniami w organizacji)
 • Regularne aktualizacje oprogramowanie z zachowanie standardów bezpieczeństwa.

Ponadto, użytkownicy stają się częścią aktywnej społeczności e-learningowej Moodle, gdzie mogą uzyskać pomoc w nauce dzięki narzędziom edukacyjnym dostępnym w platformie. W zależności od wersji systemu, rodzaju konta oraz przyznanego poziomu uprawnień, funkcje mogą się różnić.

Rozbudowa możliwości Moodle

Obecnie w platformie mamy wybór spośród ok. 1700 wtyczek, modułów, bloków i raportów.

Wiele z nich jest aktywnie rozwijanych przez społeczność deweloperów Moodle. Są one na bieżąco weryfikowane i wprowadzane do platformy. Dzięki zaangażowanej społeczności zgłaszane są coraz to nowe pomysły na personalizację platformy i dostosowywanie jej do potrzeb całej rzeszy użytkowników. Według danych udostępnianych przez Moodle, największą popularnością cieszą się m.in. szablony lekcji, dostosowanie układu stron, nowe typy ćwiczeń interaktywnych, czy narzędzia do integracji z zewnętrznymi systemami.

W przypadku nietypowych potrzeb lub nieznalezienia w bazie modułów, które spełniłyby oczekiwania Klienta, jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć dedykowane rozszerzenia.

Wysoka dostępność platformy

Z platformy można korzystać zarówno w trybie online jak i offline. Na komputerze, komórce czy innych urządzeniach przenośnych. Zapewnia to jej dostęp dla praktycznie każdej, zainteresowanej podnoszeniem kompetencji osoby.

Moodle Desktop

Wersja, którą możemy zainstalować na komputer osobisty jako aplikację. Obsługiwana w systemach operacyjnych Linux, MS Windows, Mac OS. Można uruchomić ją również w przeglądarkach internetowych.

Moodle Mobile

Wersja platformy na urządzenia mobilne. Zarówno smartphony jak i tablety. Jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Android i iOS. Dostępna do pobrania w Google Play oraz App Store.

Moodle Cloud

Aplikacja zainstalowana bezpośrednio na serwerze w chmurze, dzięki czemu jest dostępna z praktycznie każdego miejsca i na każdym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu.

Technologie RWD oraz PWA

By zapewnić wysoką dostępność, elastyczność i wydajność platformy Moodle, do jej tworzenia wykorzystane zostały technologie Progressive Web Application (PWA) oraz Responsive Web Design (RWD). Dzięki temu można korzystać z niej w wersji web za pomocą przeglądarki wielu urządzeń.

Szkolenia i materiały dydaktyczne

Platforma e-learningowa, która nie zwiera odpowiednio dobranej do potrzeb organizacji, wartościowej merytoryki, to tylko kolejna, nietrafiona inwestycja IT. By wykorzystać potencjał jaki daje platforma i maksymalnie zwiększyć wartość wdrażanego przez nas oprogramowania, oferujemy również pomoc w doborze lub opracowaniu wkładu merytorycznego do niej.

Opracowujemy nowe szkolenia i materiały dydaktyczne, dedykowane do potrzeb szkoleniowych Twojej instytucji, ale również odpowiednio dopasujemy te, które już posiadasz. W skład naszego zespołu projektowego wchodzą eksperci posiadający kwalifikacje i umiejętności dydaktyczne. Tworzymy wartościowe materiały szkoleniowe, które budzą zainteresowanie, a także pomagają w zapamiętaniu nowych wiadomości i efektywnym uczeniu się.

Rekrutujemy także zewnętrznych ekspertów, którzy specjalizują się w problematyce danego projektu. W oparciu o dostarczone przez nich treści merytoryczne przygotowujemy pasujące do danej platformy lekcje i pozostałe przewidziane materiały dydaktyczne. Opracowane przez nas materiały zawierają również angażujące animacje, różnorodne quizy, testy oraz ankiety, a to wszystko, aby maksymalnie podnieść skuteczność całego procesu nauki.

Uwzględniając potrzeby Klienta, jesteśmy w stanie go odciążyć przejmując na siebie nawet pełen zakres czynności obejmujących przygotowanie odpowiednich materiałów. Dzięki naszemu doświadczeniu czas opracowania treści zostanie znacznie skrócony. Taka forma współpracy przekłada się na liczne korzyści.

 • Rzetelnie przygotowany materiał szkoleniowy przynosi namacalne efekty w postaci trwałego zasobu wiedzy i umiejętności.
 • Materiały są dostosowane zarówno pod względem treści jak i metod nauczania  do różnych grup docelowych.
 • Optymalizujemy treści szkoleniowe oraz uzupełniamy je rozwiązaniami podnoszącymi zaangażowanie uczestników szkolenia takimi jak testy, quizy, animacje czy ankiety.
 • Dostarczamy szkolenia najwyższej jakości, które są zgodne z najlepszymi i najnowszymi standardami przekazywania wiedzy.

E-learning jako część intranetu

Ze względu na to, że każda branża charakteryzuje się innym typem wymaganej na co dzień wiedzy, inną grupą pracowników, czy charakterem materiałów szkoleniowych - pomożemy w opracowaniu strategii podnoszenia kompetencji pracowników, ustaleniu priorytety czy harmonogramu szkoleń.

Zachęcamy do wprowadzenia platformy e-learningowej jako głównego systemu edukacji i weryfikacji wiedzy. Zarówno dla nowych jak i obecnych pracowników firmy. Taki system może być idealnym uzupełniem platformy intranetowej firmy. Niesie ze sobą wiele korzyści i stanowi narzędzie optymalizacji pracy dla osób odpowiedzialnych za szkolenie pracowników.

Dzięki regularnemu poszerzeniu swojej wiedzy oraz kompetencji praktycznych wzrasta również motywacja do pracy. Dodatkowo, personalizacja platformy i dopasowanie jej do potrzeb użytkowników indywidualnych podnosi atrakcyjność szkolenia i ułatwia szybkie i skuteczne przyswajanie wiedzy i śledzenie postępów nauki.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas