Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Nowa strona internetowa lotto.pl

Totalizator Sportowy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Jednym z obszarów działalności spółki są produkty spod znaku LOTTO, dostępne w sieci ponad 18 000 punktów sprzedaży oraz w sprzedaży online. Z gier na stronie lotto.pl obecnie korzysta ponad 400 tys. zarejestrowanych użytkowników.  

Zadania i cele

Dla naszego Klienta zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowy serwis lotto.pl. Głównym celem projektu było stworzenie atrakcyjnego wizualnie i intuicyjnego w obsłudze portalu, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnej i wydajnej pracy. Musimy pamiętać, że w momencie losowania serwis odwiedza nawet 100 tys. osób w ciągu godziny. Miesięcznie stronę odwiedza prawie 12 mln użytkowników. Projekt obejmował również migrację wyników i informacji na temat wygranych ze wszystkich dotychczasowych gier (pierwsze losowanie miało miejsce w 1957 r.).

W godzinach losowania i publikacji wyników jest to najpopularniejszy serwis www w Polsce.

W trakcie prac nad projektem uwzględniliśmy wszystkie czynniki, które wpływają na płynność działania strony, mianowicie: 

  • ogromną popularność serwisu i spory ruch na stronie - obecnie lotto.pl zajmuje 85. miejsce w Polsce pod względem średniej oglądalności miesięcznej,
  • częste losowania i automatyczne publikacje wyników na stronie (co dwie minuty odbywa się losowanie jednej z gier),
  • objętość strony pod względem zawartych informacji,
  • wdrażane technologie.

Podstawą, na której oparliśmy projekt strony jest nasz autorski system Edito w wersji .NET Core, który zapewnia m.in. wysoką wydajność działania. Przy projektowaniu front-endu zastosowaliśmy framework Nuxt.js, który wpływa na szybkość ładowania strony, płynne przejścia i zmniejsza obciążenie serwera. Wszelkie dane przetwarzane są i utrzymywane na platformie chmurowej Microsoft Azure. Zapewnia ona przede wszystkim niezawodność działania - dzięki wbudowanym funkcjom platforma jest bardziej odporna na wszelkiego rodzaju awarie. Ponadto jej wydajność umożliwia skalowanie obciążenia, a regularne testy penetracyjne, szyfrowana komunikacja oraz funkcje minimalizowania zagrożeń gwarantują bezpieczeństwo. Platforma Microsoft Azure sprawdza się idealnie podczas realizacji tego typu projektów, a jej innowacyjność zapewnia maksimum dopasowania i korzyści dla Klienta.  

Wybrane technologie nie tylko wpływają na lepsze działanie serwisu, ale również automatyzują wiele procesów zachodzących na stronie. Przede wszystkim optymalizują czas pracy Klienta - wyniki losowań są publikowane automatycznie; informacje o wygranych, jak również liczba pozostałych wygranych w Zdrapkach są aktualizowane przez API. Z kolei użytkownicy mają zapewniony dostęp do zawsze aktualnych danych. Nowoczesny, responsywny i intuicyjny layout zapewnia wygodne i satysfakcjonujące korzystanie z treści i usług Klienta. System dostarcza również dane do aplikacji mobilnej LOTTO.  

Oprócz bogatego zaplecza technologicznego, zadbaliśmy również o nowoczesną szatę graficzną i atrakcyjne funkcjonalności wyświetlane na stronie. Moduł każdej Gry i Zdrapki został przez nas zoptymalizowany i dostosowany do swojej specyfiki. Klient posiada wygodne narzędzie do sprawnego zarządzania zawartością serwisu - od aktualności i komunikatów, po opisy i parametry gier oraz innych produktów.  

Główne korzyści dla Klienta
  • nowoczesna, funkcjonalna i intuicyjna strona www,
  • responsywny layout,
  • prosta i szybka nawigacja na stronie,
  • sprawdzone technologie zapewniają szybkie i bezproblemowe działanie,
  • atrakcyjna szata graficzna,
  • strona przystosowana również dla osób z niepełnosprawnościami.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas