Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Cloud & Hosting Management

"... idealna odpowiedź na Twoje potrzeby."

Oferowane przez nas usługi zapewniają bezkonfliktowe utrzymanie zarówno prostych serwisów www jak i zaawansowanych aplikacji. Dzięki dynamicznej elastyczności nasze rozwiązania zmieniają i rozwijają się razem z Klientem.

Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Projektowanie systemów, Bezpieczeństwo IT
Darmowa konsultacja

Niezależnie od branży, w której funkcjonujesz jak i rozmiaru firmy, rozwiązanie w technologii Cloud będzie kamieniem milowym w rozwoju firmy. Pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dostosowane do jej indywidualnych potrzeb. Szybki czas reakcji jest priorytetem, będąc jednocześnie standardem w oczach potencjalnych Klientów.

Potwierdzają to między innymi informacje zawarte w raporcie IDG „Chmura publiczna w Polsce 2019. Wykorzystanie, bezpieczeństwo, plany rozwoju”. Firmy korzystające z tego typu rozwiązania, jako najważniejsze jego cechy wskazują:

 • „możliwość optymalizacji kosztów i procesów IT” (55%)
 • wysoka skalowalność rozwiązań projektowanych na jej fundamentach” (44%)
 • „istotne narzędzie w realizacji strategii cyfrowej transformacji w obszarze infrastruktury przedsiębiorstwa” (43%)

Technologia Cloud computing zyskuje na popularności dlatego warto zastanowić się w jaki sposób Chmura może wpłynąć na rozwój Twojej firmy.

Z naszych usług korzystają m.in.:

Kompleksowe usługi chmurowe dla Twojej firmy

 

Budowa nowego lub migracja istniejącego e-sklepu do chmury przynosi liczne korzyści. Przedstawiliśmy je w artykule: Chmura to korzystne środowisko dla sklepu internetowego.

Profesjonalne wsparcie biznesu

Firmy często borykają się z problemami z infrastrukturą informatyczną ze względu na jej niedopasowanie do stylu pracy, aktualnych potrze czy możliwości. Z kolei, zdarzają się sytuacje, w których potencjał "projektowanych na zapas" platform nie jest w pełni wykorzystany. Dzięki wykorzystaniu technologii Cloud, gwarantowane jest optymalne wykorzystanie zasobów.

Chmura jest platformą wirtualną, która zapewnia hosting serwerów dla domen, stron www, kont pocztowych i aplikacji, jednocześnie pełniąc funkcję wirtualnej bazy danych. Ze względu na swoją zaawansowaną architekturę spełni również zapotrzebowanie firmy na serwer dla bardzo zaawanasowanego oprogramowania. Jej działanie można opisać jako wirtualny serwer, który posiadając wszelkie potrzebne zasoby, na bieżąco tworzy środowisko dostosowane do aktualnych potrzeb danej aplikacji. Cloud gwarantuje najwyższą elastyczność oraz skalowalność obsługiwanych rozwiązań.

W najbardziej podstawowej wersji może to być wielofunkcyjna platforma IaaS. W jej skład wchodzi zapewnienie fizycznej przestrzeni na serwery, który będą pełnić funkcję cyfrowej bazy danych firmy tzw. Data Center. Zaletą takiego magazynu jest efektywny przepływ danych pomiędzy sieciami, które posiadają zapory oraz zabezpieczenia sieci. Przyczyni się również do automatycznej poprawy jakości współpracy pomiędzy pracownikami firmy, partnerami biznesowymi i klientami.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na systemy dedykowane ze względu na specyfikę branży i możliwość rozbudowy funkcjonalności. Jest to w szczególności istotne w branżach: przemysłowej, rozrywkowej czy e-commerce. W ich przypadku, Chmura w formie PaaS to przeniesienie działalności na zupełnie inny poziom. Migracja do niej już istniejących aplikacji - nawet zaawansowanych i wymagających platform typu ERP czy PIM nie stanowi problemu. W przypadku projektowania aplikacji dedykowanych, struktura chmury PaaS wspiera konfigurację oraz administrację całego procesu, w ramach którego odbywa się implementacja, przeprowadzenie testów oraz późniejsze dostarczanie aktualizacji i rozszerzeń. Chmura zapewnia odpowiednią infrastrukturę jak i zasoby na każdym etapie życia aplikacji, zapewniając jednocześnie skuteczny jej monitoring.

Microsoft Azure | Chmura dla nowoczesnego biznesu - lotto.pl

Dla bardziej wymagających rozwiązań, dostępna jest również platforma Cloud SaaS, która jest kombinacją IaaS oraz PaaS. Rozwiązanie to oferuje kompleksową obsługę w Chmurze. W przypadku gdy firma, nie posiada własnych aplikacji, zasobów ani architektury informatycznej będzie to rozwiązanie, które zaoszczędzi czas oraz środki finansowe dając jednocześnie największą elastyczność.

Najnowsze technologie

Oferujemy hosting w Chmurze dla środowisk: Linux (serwer http w Nginx) oraz Windows (Microsoft IIS I SQL w ASP.NET).

 • AWS - Amazon Web Services - Cloud Computing Services
 • Microsoft Azure – platforma chmurowa firmy Microsoft
 • Google Cloud - Cloud Computing Services


AWS (Amazon Web Services) jest częścią Amazon. AWS powstało w 2006 roku na potrzeby platformy e-commerce Amazon. Dysponowało znacznymi zapasami, dlatego firma podjęła decyzję o udostępnianiu zasobów innym podmiotom. Rozwiązanie to szybko stało się jedną z istotniejszych usług świadczonych przez firmę. Dziś jest oficjalnym liderem wśród dostawców chmur obliczeniowych w architekturze IaaS według raportu Gartnera z bieżącego roku.

Microsoft został doceniony przez organizację Gartner otrzymując 2 pozycję wśród platform chmurowych oferowanych na żądanie. Usługa Microsoft Azure działa w modelu PaaS od 2010 roku. Rozwiązanie wykorzystywane jest przez największe organizacje z wielu branż. Potwierdza to lista Fortune 500, gdzie 95% firm wybrało właśnie Azure.

Google w bieżącym roku zyskało wyróżnienie w raporcie Magic quadrant Gartner 2019. Przyznano je za rozbudowę serwera proxy dla interfejsu programowania aplikacji (API), który jest niezwykle ważnym elementem w rozwiązaniach typu Cloud.

Nasze doświadczenie

Świadczymy profesjonalne usługi doradcze we wszystkich kwestiach związanych z administracją serwerami i środowiskiem CLOUD. Prace opieramy na naszej wiedzy oraz kompetencjach, które potwierdzone są wieloletnim doświadczeniem. Aktywnie zarządzamy usługami Klientów już blisko 20 lat. W tym czasie pracowaliśmy dla ponad 2 000 firm i instytucji.

Naszym klientom podpowiemy między innymi:

 • Jaką infrastrukturę IT wybrać przy obecnych potrzebach
 • Jak wydajnie korzystać z posiadanych już zasobów
 • Jak zminimalizować koszty związane z hostingiem
 • Jakie są opcje kontroli oraz optymalizacji kosztów
 • Jak zredukować ryzyko utraty danych
 • Jak przygotować się i reagować na okresowe skoki ruchu generowanego przez aplikacje

Najważniejsze korzyści

 • Zmniejszenie kosztów przeznaczanych na strukturę IT
 • Skalowalność dopasowana do tempa rozwoju firmy
 • Zapewnienie ciągłości biznesowej
 • Skuteczna współpraca wewnątrz platformy
 • Możliwość konfiguracji oraz wyskalowania platformy według potrzeb organizacji

Optymalizacja infrastruktury

Stabilność działania bez problemów technicznych oraz maksymalne wykorzystywanie własnych zasobów to aspekty, na których zależy każdemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w sieci. W osiągnięciu tego rodzaju efektów pomocne jest optymalizowanie zasobów wchodzących w skład posiadanej lub zarządzanej infrastruktury.

Dlaczego optymalizacja?

Usługa ta pozwala na zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów hostingowych, przy jednoczesnych planach przyszłego rozwoju. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można w zauważalny sposób zwiększyć wydajność i efektywność serwera, poprzez rozszerzenie możliwości przesyłu danych. Dużą zaletą jest brak generowania znacznych dodatkowych kosztów, dzięki czemu firma może w pełni skoncentrować się na rozwijaniu działalności i umacnianiu swojej pozycji na rynku. Ponadto, zastosowanie optymalizacji pozwala na weryfikację poprawności funkcjonowania – odnajdywanie ewentualnych błędów i ich wczesną eliminację.

Hosting - optymalizacja serwerów

Zarządzanie Chmurą i zasobami

Zarządzanie Chmura wiąże się z podejmowaniem wielu operacji w zakresie obsługi serwerów, aplikacji jak i wirtualnych środowisk umieszczonych w chmurze.

Monitoring

 • optymalne działanie serwerów
 • wykorzystanie zasobów serwera oraz aplikacji
 • responsywność aplikacji oraz czas odpowiedzi
 • tworzenie oraz aktualizacja dla serwerów lub aplikacji

Testowanie wydajności

 • prowadzenie testów wytrzymałościowych
 • tworzenie dokumentacji technicznej oraz raportów z przeprowadzonych testów
 • usuwanie nieprawidłowości oraz awarii

Bezpieczeństwo

 • aktualizacja poprawek bezpieczeństwa
 • konfiguracja ustawień firewall
 • automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • konfiguracja ustawień dostępu do serwera zgodnych z określonymi standardami
 • przechowywanie danych osobowych zgodnie z ustaleniami RODO

Konfiguracja oraz Optymalizacja - dostosowywanie ustawień serwerów.

Zarządzanie danymi

 • migracja
 • archiwizacja
 • synchronizacja

Administracja i stały monitoring oraz bieżące aktualizacje znajdującego się na platformie oprogramowania.

Zobacz również:

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas