Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Współpraca z edukacją

"Chętnie dzielimy się posiadaną przez nas wiedzą i doświadczeniem. Szczególnie z młodymi ludźmi, którzy za jakiś czas wejdą na rynek pracy."

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Od kilku lat współpracujemy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, między innymi w zakresie realizacji procesu kształcenia oraz programów praktyk studenckich.

Nasi specjaliści są opiekunami merytorycznymi studiów podyplomowych na WSIiZ:

  • Wojciech Szymański (Dyrektor działu Marketingu internetowego w Ideo) kierunku "Marketing internetowy",
  • Paweł Korniak (Wicedyrektor działu Marketingu internetowego w Ideo) kursu „Analityka webowa w oparciu o Google Analytics”.

Ponadto WSIiZ do udziału w pracach swojego Konwentu zaprosił Prezesa firmy Ideo, Arkadiusza Michno.

WebAkademia.IT

Współpraca Ideo i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaowocowała stworzeniem innowacyjnego projektu edukacyjnego. WebAkademia.it umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności programistycznych.

Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do materiałów online oraz certyfikaty potwierdzające ukończenie poszczególnych modułów. Kurs obejmuje 180 godzin warsztatowych i umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu technologii i narzędzi potrzebnych by zostać Junior Front-end Developerem.

Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie zaczynała swoją działalność 25 lat temu jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. Czyni z niej to jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Od 1992 roku władze UTH dokładają starań, aby oferta studiów i programy nauczania dopasowane były do potrzeb rynku pracy, a młode pokolenia zaczynały zawodowe kariery z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.

Współpraca pomiędzy Ideo a UTH, zaowocowała podpisaniem umowy, która uczyniła z nas patronów nowo otworzonego kierunku studiów – Informatyka. Nasi specjaliści, którzy na co dzień realizują kompleksowe projekty i tworzą autorskie rozwiązania IT, pomogą w przygotowaniu programów nauczania oraz w prowadzeniu zajęć. Ideo od 18 lat gromadzi doświadczenie w branży, dzięki czemu może zapewnić UTH solidne wsparcie – zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Rzeszowska Akademia Inspiracji

Rzeszowska Akademia Inspiracji to projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży z okolic Rzeszowa. Przedsięwzięcie ma im pomóc w rozwoju najistotniejszych kompetencji, między innymi logicznego i twórczego myślenia, przedsiębiorczości oraz społecznej odpowiedzialności.

RAI stanowi swojego rodzaju uzupełnienie polskiego systemu nauczania, w którym nie zawsze jest miejsce na kreatywne poznawanie świata. Inicjatorem projektu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Patronat technologiczny nad RAI objęła firma Ideo, której powierzono stworzenie serwisu informacyjnego Rai.rzeszow.pl.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

Współpraca z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie zakłada między innymi pomoc w zakresie tworzenia tematycznych programów nauczania oraz organizacji praktyk dla studentów. Ponadto swoim doświadczeniem i wiedzą z władzami uczelni dzieli się Kamil Kijowski (Team Lider w Ideo), który zasiada w Radzie konsultacyjnej pracodawców.

Współpraca edukacji z biznesem to lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy oraz wzrost gospodarczy. Z kolei Ideo zyskuje dobrze wykształconych pracowników.

Uniwersytet Rzeszowski

Wspieramy nie tylko aktywność władz uczelni, ale również inicjatywy podejmowane przez samych studentów. Pomagamy im w zdobyciu gruntownej i kompleksowej wiedzy patronując naukowym konferencjom. Równie chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi podczas mniej formalnych spotkań w mniejszym gronie. W miarę możliwości wspieramy również inne wydarzenia kulturalne organizowane przez studentów między innymi KultURalia.

Współpracujemy z Biurem Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszając studentów na praktyki i staże do naszej firmy. Ponadto jesteśmy wystawcą na Akademickich Targach Pracy.

Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie

Klasa Ideo – to nazwa projektu, jaki stworzyliśmy wspólnie z Zespołem Szkół Energetycznych im. Generała Władysława Sikorskiego w Rzeszowie. Zakładał on uruchomienie dedykowanego profilu nauczania, technik informatyk.

Współpraca ze szkołą polega między innymi na pomocy w opracowywaniu programu nauczenia, przygotowaniu zajęć czy dostarczeniu ciekawych case study. Nasza firma chętnie przyjmuje uczniów klasy Ideo na praktyki zawodowe, gdzie pod okiem doświadczonych praktyków mogą szlifować swoje umiejętności.

Czytaj więcej na temat klasy Ideo

Web.Master podkarpacki

Doskonałym przykładem działań na styku biznesu i edukacji jest konkurs Web.Master podkarpacki współorganizowany przez Ideo, Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz ZSEn w Rzeszowie.

Ideo wspierało wydarzenie od strony technologicznej oraz pomagało w promocji wydarzenia. W pierwszym etapie konkursu (przeprowadzonym za pomocą dedykowanej platformy E-learning Edito CMS) wzięło udział ponad 300 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Obecnie trwają przygotowania do kolejnej edycji konkursu.