Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Nowoczesne interaktywne portale informacyjne

"Wyróżnia je skala działania, ilość informacji oraz zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych."

W procesie projektowania portali kładziemy szczególny nacisk na to, by użytkownicy mieli jak największą możliwość samodzielnej ingerencji w treść strony. Zarówno poprzez ocenianie czy komentowanie, jak i dostarczanie newsów, artykułów, plików wideo, zdjęć czy linków prowadzących do innych stron. Poprzez to dany serwis napełnia się wartościową treścią, tworząc tym samym społeczność internetową i wykorzystuje jej kolektywną inteligencję.

Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Menedżer ds. Kluczowych Klientów
Darmowa konsultacja

Portale informacyjne najczęściej wdrażamy w oparciu o Edito CMS (w wersji zarówno PHP jak i .NET), naszą autorską platformę zarządzania treścią i strukturą portali.

Dzięki budowie modułowej mamy możliwość łatwego dostosowania platformy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Edito posiada liczne funkcje wspierające pracę redakcji i jest zoptymalizowana pod kątem integracji z zewnątrznymi aplikacjami i systemami IT.

Jednym z ważniejszych parametrów wpływającym na wybór platformy technologicznej, w oparciu o którą zostanie wdrożony portal jest jej wydajność. Podyktowane jest to znacznie wyższą oczekiwaną ilością użytkowników niż przy standardowych serwisach www, ale także koniecznością integracji z większą ilością zewnętrznych serwisów i aplikacji.

W przypadku odświeżania / przenoszenia istniejących portali - występuje także konieczność migracji znacznych ilości danych (treści, obrazów itp.) z dotychczasowej infrastruktury.

Dedykowane portale internetowe

Realizowaliśmy portale informacyjne między innymi dla:

Profesjonalne portale internetowe, portale informacyjne

Wydajna platforma

Na wydajność naszej platformy i infrastruktury wpływają między innymi:

  • Nginx, który jest do 300% szybszy niż powszechnie stosowane serwery www
  • PHP 7.2, które posiada ok. 30% wyższą wydajność niż PHP w wersji 5.6
  • Load Balancer, który równoważy obciążenie serwerów tym samym podnosząc efektywność całej infrastruktury
  • Wydajne serwery CLOUD i bazy typu NoSQL
  • Dedykowane rozwiązania do obsługi cache, kompresji elementów graficznych
  • i wiele innych narzędzi i metod optymalizacji zależnych od potrzeb danego projektu

Nie bez znaczenia jest również bieżąca dbałość o optymalizację interfejsu użytkownika pod kątem szybkości ładowania strony jak i zgodności z urządzeniami mobilnymi.

Wersja demonstracyjna

Demo Edito CMS - własny portal informacyjnyModuły takie jak: strony opisowe, aktualności, tagi, galeria, komentarze, forum, czy konta użytkowników stanowią najważniejsze elementy platformy Edito pod kątem portali informacyjnych. Bardzo duże znaczenie od strony pracy redakcyjnej ma także wysoka elastyczność i wielostopniowe poziomy uprawnień, które można nadawać redaktorom i administratorom.

Połączenie intuicyjnej obsługi z możliwością daleko idącej personalizacji pozwoliło na stworzenie platformy typu CMS, która spełnia potrzeby i oczekiwania większości Klientów. Dla bardziej wymagających jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć moduły dedykowane, które pozwolą na dowolne rozszerzenie jej możliwości.

Wypełnij formularz i zobacz DEMO.
Sprawdź jak wygląda i funkcjonuje nasza platforma Edito CMS.

Portale społecznościowe

Dedykowane serwisy społecznościoweSpołeczności internetowe to wszelkie wspólnoty/grupy ludzi zgromadzonych wokół wspólnego celu lub interesującego dla wszystkich tematu. Organizują się najczęściej przy portalach informacyjnych oraz serwisach społecznościowych.

Przy realizacji portali informacyjnych czy serwisów społecznościowych duży nacisk warto położyć na zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Są one o tyle istotne, że z założenia są to serwisy masowo odwiedzane przez internautów. Zarówno platforma CMS jak i infrastruktura serwerowa odpowiadająca za utrzymanie i poprawne funkcjonowanie portalu musi pozwolić na okresowe skoki zainteresowania sięgające nawet 1 mln odwiedzin w ciągu doby.

Zarówno vortale tematyczne jak i serwisy społecznościowe tworzone są tak, by użytkownicy mieli jak największą możliwość współtworzenia ich treści.

Portal społecznościowy pozwala internautom na współpracę poprzez komentowanie, ocenianie, dostarczanie artykułów, newsów, plików wideo, zdjęć czy linków do innych stron. Dzięki temu dany serwis znacznie szybciej zapełnia się treścią oraz wykorzystując kolektywną inteligencję internautów tworzy z czasem wartościową społeczność internetową.

Portale internetowe "na miarę"

Proces wdrażania tego typu projektów można porównać do wdrażania aplikacji dedykowanych. Są to bowiem rozwiązania indywidualne, które każdorazowo tworzone są od podstaw w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania danego Klienta. W ramach prac związanych z wdrożeniem wydzielić można trzy główne etapy:

  • Analiza potrzeb i oczekiwań Klienta. Należyte rozpoznanie potrzeb i rzeczywistych oczekiwań Klienta, określenie grupy docelowej i oczekiwań, które stawia przed takimi projektami jest kluczowym działaniem na etapie przygotowania projektu.
  • Projekt funkcjonalny systemu. Dokument powstaje w porozumieniu z Klientem na bazie zebranych podczas analizy informacji. Dokument zawiera wszelkie funkcjonalności wraz z dokładnym opisem wszelkich zależności występujących w projektowanym portalu.
  • Wdrożenie, testy, uruchomienie. Na bazie specyfikacji zawartej w projekcie funkcjonalnym tworzony jest portal/virtal. Po zakończeniu głównej części wdrożeniowej następują testy, w których udział bierze i klient, i wykonawca. Uruchomienie serwisu bardzo często jest początkiem kolejnego etapu współpracy zakładającym działania promocyjne i dalszą rozbudowę.

Proces tworzenia oprogramowania na zamówienie

 

Baza wiedzy

Szybkość sklepu internetowego i strony www

Google wciąż wprowadza zmiany wpływające na kształtowanie się pozycji zarówno stron www jak i sklepów internetowych w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja witryny to niekończące się wyzwanie. Tylko stałe dbanie o jej kondycję przyczyni się do bycia o krok przed konkurencją. Dzięki licznym narzędziom możemy analizować kondycję naszej strony i badać skuteczność działań zmierzających do poprawy szybkości strony.
 

UX rośnie w siłę – wpływ jakości witryny na SEO

firma Google publicznie ogłosiła, na jakich kryteriach oparta będzie ocena strony internetowej w zakresie UX. Dla każdego, kto prowadzi stronę internetową i zależy mu na wysokiej konwersji oraz pozycji w wyszukiwaniu Google, opowiadamy o najważniejszych sygnałach dotyczących jakości strony.
 

Analiza przedwdrożeniowa, a powodzenie projektu

Projekt informatyczny jako proces tworzenia danej aplikacji, to szereg etapów i działań, które dążą do stworzenia systemu dostosowanego do wymagań Klienta.

Przyglądając się poszczególnym fazom projektu, dochodzimy do wniosku, że krytycznym czynnikiem, w dużej mierze warunkującym powodzenie takiego projektu jest analiza przedwdrożeniowa.
 

Dlaczego komentarze w Internecie są ważne?

Wiele mówi się o angażowaniu użytkowników w mediach społecznościowych jako skutecznym sposobie na ruch i zwiększanie zasięgu. I owszem. Interesujące pytanie rzucone na tablicę lub konkurs, potrafi przyciągnąć tłumy i przemienić zwykłych, biernych odbiorców na zaangażowanych. Z czasem mogą stać się też bardziej lojalni. Strona internetowa również może angażować swoich użytkowników i tworzyć z nimi relacje, podobnie jak w przypadku platform społecznościowych.
 

Cyfrowe rozwiązania coraz bardziej popularne

Transformacja cyfrowa Polski trwa już od dłuższego czasu i powoli ogarnia kolejne dziedziny naszego życia. Informatyzacja urzędów, szkół, przedszkoli czy banków, to dopiero początek. Cyfrowe usługi stają się codziennością, po którą chętnie sięga coraz więcej osób. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów różnego rodzaju pisma, faktury i wnioski możemy wysyłać zdalnie - z domu, pracy, czy uczelni. Obecnie rozliczenie PITów przez internet również nie stanowi problemu. Wiele spraw urzędowych załatwiamy poprzez kilka kliknięć na stronie. Dzięki rozwojowi technologii codzienne życie staje się dużo prostsze.
 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas