Nowoczesne interaktywne portale informacyjne

"Wyróżnia je skala działania, ilość informacji oraz zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych."

W procesie projektowania portali kładziemy szczególny nacisk na to, by użytkownicy mieli jak największą możliwość samodzielnej ingerencji w treść strony. Zarówno poprzez ocenianie czy komentowanie, jak i dostarczanie newsów, artykułów, plików wideo, zdjęć czy linków prowadzących do innych stron. Poprzez to dany serwis napełnia się wartościową treścią, tworząc tym samym społeczność internetową i wykorzystuje jej kolektywną inteligencję.

Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Menedżer ds. Kluczowych Klientów
Darmowa konsultacja

Portale informacyjne najczęściej wdrażamy w oparciu o Edito CMS (w wersji zarówno PHP jak i .NET), naszą autorską platformę zarządzania treścią i strukturą portali.

Dzięki budowie modułowej mamy możliwość łatwego dostosowania platformy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Edito posiada liczne funkcje wspierające pracę redakcji i jest zoptymalizowana pod kątem integracji z zewnątrznymi aplikacjami i systemami IT.

Jednym z ważniejszych parametrów wpływającym na wybór platformy technologicznej, w oparciu o którą zostanie wdrożony portal jest jej wydajność. Podyktowane jest to znacznie wyższą oczekiwaną ilością użytkowników niż przy standardowych serwisach www, ale także koniecznością integracji z większą ilością zewnętrznych serwisów i aplikacji.

W przypadku odświeżania / przenoszenia istniejących portali - występuje także konieczność migracji znacznych ilości danych (treści, obrazów itp.) z dotychczasowej infrastruktury.

Dedykowane portale internetowe

Realizowaliśmy portale informacyjne między innymi dla:

Profesjonalne portale internetowe, portale informacyjne

Wydajna platforma

Na wydajność naszej platformy i infrastruktury wpływają między innymi:

  • Nginx, który jest do 300% szybszy niż powszechnie stosowane serwery www
  • PHP 7.2, które posiada ok. 30% wyższą wydajność niż PHP w wersji 5.6
  • Load Balancer, który równoważy obciążenie serwerów tym samym podnosząc efektywność całej infrastruktury
  • Wydajne serwery CLOUD i bazy typu NoSQL
  • Dedykowane rozwiązania do obsługi cache, kompresji elementów graficznych
  • i wiele innych narzędzi i metod optymalizacji zależnych od potrzeb danego projektu

Nie bez znaczenia jest również bieżąca dbałość o optymalizację interfejsu użytkownika pod kątem szybkości ładowania strony jak i zgodności z urządzeniami mobilnymi.

Wersja demonstracyjna

Demo Edito CMS - własny portal informacyjnyModuły takie jak: strony opisowe, aktualności, tagi, galeria, komentarze, forum, czy konta użytkowników stanowią najważniejsze elementy platformy Edito pod kątem portali informacyjnych. Bardzo duże znaczenie od strony pracy redakcyjnej ma także wysoka elastyczność i wielostopniowe poziomy uprawnień, które można nadawać redaktorom i administratorom.

Połączenie intuicyjnej obsługi z możliwością daleko idącej personalizacji pozwoliło na stworzenie platformy typu CMS, która spełnia potrzeby i oczekiwania większości Klientów. Dla bardziej wymagających jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć moduły dedykowane, które pozwolą na dowolne rozszerzenie jej możliwości.

Wypełnij formularz i zobacz DEMO.
Sprawdź jak wygląda i funkcjonuje nasza platforma Edito CMS.

Portale społecznościowe

Dedykowane serwisy społecznościoweSpołeczności internetowe to wszelkie wspólnoty/grupy ludzi zgromadzonych wokół wspólnego celu lub interesującego dla wszystkich tematu. Organizują się najczęściej przy portalach informacyjnych oraz serwisach społecznościowych.

Przy realizacji portali informacyjnych czy serwisów społecznościowych duży nacisk warto położyć na zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Są one o tyle istotne, że z założenia są to serwisy masowo odwiedzane przez internautów. Zarówno platforma CMS jak i infrastruktura serwerowa odpowiadająca za utrzymanie i poprawne funkcjonowanie portalu musi pozwolić na okresowe skoki zainteresowania sięgające nawet 1 mln odwiedzin w ciągu doby.

Zarówno vortale tematyczne jak i serwisy społecznościowe tworzone są tak, by użytkownicy mieli jak największą możliwość współtworzenia ich treści.

Portal społecznościowy pozwala internautom na współpracę poprzez komentowanie, ocenianie, dostarczanie artykułów, newsów, plików wideo, zdjęć czy linków do innych stron. Dzięki temu dany serwis znacznie szybciej zapełnia się treścią oraz wykorzystując kolektywną inteligencję internautów tworzy z czasem wartościową społeczność internetową.

Portale "szyte na miarę"

Proces wdrażania tego typu projektów można porównać do wdrażania aplikacji dedykowanych. Są to bowiem rozwiązania indywidualne, które każdorazowo tworzone są od podstaw w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania danego Klienta. W ramach prac związanych z wdrożeniem wydzielić można trzy główne etapy:

  • Analiza potrzeb i oczekiwań Klienta. Należyte rozpoznanie potrzeb i rzeczywistych oczekiwań Klienta, określenie grupy docelowej i oczekiwań, które stawia przed takimi projektami jest kluczowym działaniem na etapie przygotowania projektu.
  • Projekt funkcjonalny systemu. Dokument powstaje w porozumieniu z Klientem na bazie zebranych podczas analizy informacji. Dokument zawiera wszelkie funkcjonalności wraz z dokładnym opisem wszelkich zależności występujących w projektowanym portalu.
  • Wdrożenie, testy, uruchomienie. Na bazie specyfikacji zawartej w projekcie funkcjonalnym tworzony jest portal/virtal. Po zakończeniu głównej części wdrożeniowej następują testy, w których udział bierze i klient, i wykonawca. Uruchomienie serwisu bardzo często jest początkiem kolejnego etapu współpracy zakładającym działania promocyjne i dalszą rozbudowę.

Proces tworzenia oprogramowania na zamówienie

Dlaczego warto dobrze poznać swój system jeszcze przed jego wdrożeniem? Zapraszamy do lektury artykułu: Analiza przedwdrożeniowa, a powodzenie projektu

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas