ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

RWD - Responsywne strony internetowe

"Dynamiczny rozwój urządzeń mobilnych wymaga nowego podejścia do projektowania stron."

Smartfony i tablety są dziś ważnym elementem naszej codzienności. Sięgamy do nich najczęściej gdy potrzebujemy danej informacji tu i teraz. Wyszukujemy oferty i dokonujemy zakupów. Żaden przedsiębiorca nie może sobie dziś pozwolić na ignorowanie klientów, którzy chcą dokonać zakupu właśnie w ten sposób.

Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Menedżer ds. Kluczowych Klientów
Darmowa konsultacja

Urządzenia mobilne mają własną specyfikę i sposób użytkowania. Niewielkie ekrany, obsługa zawartości za pomocą kciuka, wykorzystanie klawiatury ekranowej - to tylko niektóre z ich cech.

Czy klasyczna strona nie wystarczy?
Większość klasycznych strony www nie zda tu egzaminu. Nie mieszczą się w dostępnej szerokości ekranu i zwyczajnie nie wyglądają zbyt dobrze. Powoduje to, że użytkownicy niechętnie z nich korzystają, szybko się denerwują i szukają innych – zoptymalizowanych dla urządzeń mobilnych.

Technologia responsywna (Responsive Web Design) to nowe podejście do budowania stron i aplikacji internetowych. Jeszcze nie tak dawno nowinka techniczna, dziś staje się swego rodzaju standardem.

 

Czym właściwie jest RWD?

RWD - Responsive Web DesignRWD umożliwia automatyczne dopasowywanie się strony www do ekranu, na jakim jest wyświetlana. Wykorzystuje zarówno zmianę rozmiarów elementów, ale i dynamicznie dostosowuje sposobu ich ułożenia do jak najlepszego ich wyeksponowania na dostępnej powierzchni.

Strona zaprojektowana zgodnie z RWD zachowuje swoje funkcjonalności i jest wygodna do przeglądania na praktycznie każdym urządzeniu. Nie dziwi więc, że takie serwisy cieszą się popularnością wśród użytkowników. Dobrze zaprojektowany i przygotowany serwis, to skuteczne wsparcie dla budowania wizerunku i promocji marki.

Dlaczego warto wybrać RWD?

  • nowoczesny i atrakcyjny wygląd dostosowany do oczekiwań użytkowników
  • czytelna prezentacja treści i wygodna obsługa serwisu na każdym urządzeniu
  • serwis działa poprawnie na dowolnym urządzeniu mobilnym

 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas