Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Edito CMS - profesjonalny system zarządzania treścią

"Zawsze jest miejsce na optymalizację – wystarczy odpowiednia wiedza i właściwy system CMS"
Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Dyrektor IT
Darmowa konsultacja

Sukces największych portali i serwisów internetowych niezmiennie związany jest z odpowiednim poziomem ruchu. Wymagają one wydajnej platformy i odpowiedniego zaplecza technicznego. Nie bez znaczenia jest także szybkość wczytywania, zgodność z CWV, właściwe podejście do SEO, a w szczególności bezpieczeństwo systemu i danych.

Dlatego tak istotne jest wykorzystanie odpowiedniego systemu CMS, który pozwoli na łatwą rozbudowę i optymalizację każdego obszaru funkcjonalnego portalu.

Projektując autorską platformę Edito CMS, chcieliśmy przede wszystkim stworzyć optymalne i przyjazne środowisko pracy dla wszystkich jej użytkowników.

Platforma Edito CMS posiada budowę modułową, jest systemem skalowalnym i wysoce elastycznym. Pozwala na samodzielne zarządzanie treścią i strukturą informacji w serwisie, tworzenie nowych kategorii/działów, dalszą rozbudowę serwisu, a także wspiera jego efektywne pozycjonowanie.

Sprawdź jak wygląda i funkcjonuje nasza platforma Edito CMS
Wypełnij formularz i zobacz DEMO
 

Zalety Edito CMS

Wydajność i szybkość działania platformy CMS

Edito to nasz autorski produkt, dzięki temu mamy możliwość stałego sprawowania opieki nad nim. Obejmuje to optymalizację kodu. Tworzymy również headless CMS, a to zapewnia jeszcze szybsze ładowanie elementów strony, tym samym poprawiając parametry CWV. To natomiast przekłada się na lepsze pozycjonowaniem portalu.

Posiadamy 300 ekspertów, specjalizujących się w optymalizacji różnych parametrów naszej platformy CMS. Dzięki temu Klient otrzymuje kompatybilny system i kompleksowe wsparcie techniczne, gwarantujące najlepsze osiągi największych serwisów internetowych.

Bogata funkcjonalność

W większości realizujemy projekty i działania dla dużych serwisów internetowych, tym samym kierujemy się głównie na dedykowane rozwiązania. Nasze możliwości są praktycznie nieograniczone, a poszczególne moduły tworzymy pod konkretne potrzeby danej realizacji i samego Klienta. Wszystko odbywa się w porozumieniu z naszymi specjalistami. Przykłady takich funkcjonalności można sprawdzić w opisach naszych realizacji.

Modułowa budowa

Umożliwia idealne dopasowanie serwisu do indywidualnych potrzeb Klienta. Taka budowa ułatwia także rozbudowę o moduły dedykowane i jednocześnie pozostawia sposobność do dalszego rozwoju serwisów. W ten sposób Klient ma możliwość, nawet po zakończonej realizacji płynnie rozpocząć kolejny projekt, w zależności od potrzeb. Taka budowa gwarantuje spójność portalu internetowego, a w szczególności poprawną budowę struktury.

Duże możliwości integracyje

Edito zostało stworzone w taki sposób, by ułatwić również współpracę z już istniejącymi u Klienta systemami. W sytuacji, gdy Klient preferuje zachować pewne rozwiązania i jednocześnie chce skorzystać z możliwości systemu Edito, mamy możliwość połączenia. 

Posiadamy doświadczenie integracji m.in.:
z SAP, IFS, Perdix, TecDoc, Lotus, Comarch CDN, SharePoint Server, Logito i inne.
 

Headless CMS

Edito daje możliwość tworzenia platform w formie Headless. Głównym atutem takiego rozwiązania jest znacznie szybsze ładowanie wszystkich elementów, jakie znajdują się na serwisie internetowym. To oczywiście wpływa na podniesienie oceny CWV, a tym samym lepsze pozycjonowanie. Z drugiej strony to także istotny atut pod względem UX. Szybkie działanie, szczególnie dużych platform internetowych, to jeden z najważniejszych aspektów, które cenią sobie użytkownicy serwisów.
 


Więcej o architekturze Headless w naszym artykule: Zrozumieć Headless.

Bezpieczeństwo

Projektując platformę Edito CMS położyliśmy duży nacisk na kwestię zabezpieczeń, zarówno całego systemu jak również przechowywanych przez niego danych. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa wdrożone zostały mechanizmy:

 • wykorzystanie protokoły SSL
 • 4 stopniowy system uprawnień użytkowników
 • oddzielenie wersji publicznej od prywatnej
 • zabezpieczenia przed znanymi typami ataków
 • walidacja danych wprowadzanych do systemu
 • pełna historia zmian z możliwością przywrócenia poprzednich wersji
 • restrykcyjna polityka zarządzania hasłami
Potwierdzeniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa Edito CMS są liczne, pozytywnie zakończone audyty.
 

Wydajny CMS dla największych portali internetowych

Wszystkie realizowane przez nas serwisy www wyposażone są w system zarządzania strukturą i treścią. Dzięki temu Klienci mogą je samodzielnie redagować i dbać o ich aktualność.

Często również, na zlecenie Klienta częściowo wspieramy te działania poprzez usługi copywritera oraz późniejsze utrzymanie serwisu i stałą optymalizację (dostosowanie pod algorytmy wyszukiwania, celem zwiększenia widoczności strony).

Najczęściej rekomendujemy wykorzystanie naszej autorskiej platformy zarządzania treścią Edito CMS (Content Management System). Głównie ze względu na jej techniczne możliwości oraz możliwość dowolnego dostosowania do różnorodnych projektów.

Wydajność platformy i obsługującej ją infrastruktury IT zapewniają między innymi:

 • Serwer Nginx, który jest do 300% szybszy niż powszechnie stosowane rozwiązania.
 • PHP w wersji wyższej niż 8.X posiadające wydajność wyższą o ok. 30% od poprzednich wersji.
 • Wydajne serwery CLOUD i bazy typu NoSQL.
 • Load Balancer równoważący obciążenie serwerów i podnoszący efektywność infrastruktury.
 • Dedykowane rozwiązania do obsługi cache, kompresji elementów graficznych.
 • Liczne narzędzia i metod optymalizacji zależne od potrzeb danego projektu.

Nie bez znaczenia jest również bieżąca optymalizacja systemu pod kątem szybkości wczytywania się strony jak i jej pełnej zgodności z urządzeniami mobilnymi. To właśnie skalowalność jest znaczącym atutem naszego rozwiązania.

Dzięki zastosowaniu własnego produktu, jakim jest Edito CMS, mamy wpływ na ciągłe zwiększanie jego możliwości i bieżące wprowadzanie nowych rozwiązań. To też gwarancja skalowalności tworzonych rozwiązań.

 

Mobile first

Nie jest tajemnicą, że to urządzenia mobilne są obecnie głównym środkiem komunikacji internetowej. Z tego względu przykładamy szczególną uwagę do projektowania aplikacji mobilnych. Dlatego też stronę przeznaczoną dla użytkowników mobilnych tworzymy indywidualnie.

Samo kopiowanie z wersji desktopowej nie sprawdzi się, ze względu na responsywność oraz odmienne zapotrzebowania dla tych różnych grup odbiorców. To też inne wykorzystanie przestrzeni, czy zastosowanie odmiennych rozwiązań, czy stworzenie ich inną metodą. Wszystko, aby w optymalny sposób wykorzystać możliwości serwisu internetowego.


Rozwiązaniem wspierającym użytkowników mobilnych są także aplikacje PWA.

Kompleksowość działań

Portale i serwisy www a właściwy CMS

Swój model pracy bazujemy na ścisłym porozumieniu z Klientem. Nasza współpraca zaczyna się już od samej analizy potrzeb, poprzez weryfikację i opisanie grupy docelowej Klienta, projekt, utworzenie rozwiązania, aż po późniejsze utrzymanie i dalszy rozwój w miarę chęci Klienta lub ze względu na pojawienie się nowych możliwości i pomysłów.

Wszystkie działania są wykonane przez jednego partnera biznesowego, dzięki czemu są spójne i kompatybilne. Dodatkowo realizacja poszczególnych etapów jest szybsza (wszystko realizowane jest przez jedną firmę, krótszy czas wdrożenia pracowników w projekt). To gwarantuje również niemal natychmiastową reakcję na zmiany, które wskazują sami użytkownicy portali.

Co więcej, aby maksymalnie podnieść skuteczność serwisu internetowego warto śledzić osiągane wyniki i na bieżąco optymalizować zarówno serwis, jak i realizowane wokół niego działania promocyjne. Dlatego tak ważny jest też support nawet już po zrealizowanym projekcie. Warto pamiętać, że kompleksowa współpraca umożliwia również rozbudowę o kolejne elementy, bez konieczności ponownego zapoznawania zespołu projektowego z realizacją.

Natomiast jeśli chodzi o działania po zakończonym projekcie, najczęściej realizowanym i najskuteczniejszym, działaniem wspierającym optymalizację serwisu www są Testy A/B. Pozwalają na zidentyfikowanie, wybór i wdrożenie skuteczniejszego wariantu danego elementu strony lub zestawu elementów.

Poza tym, najczęściej wraz z Klientem stawiamy przede wszystkim na osiąganie celów biznesowych i poprawę odczuć użytkowników strony internetowej. W zakresie późniejszego utrzymania i samej promocji strony najczęściej realizowane jest:

 • ustalenie tonu marki (lub zmiana dotychczasowego na bardziej optymalny),
 • praca nad strategią marki,
 • zwiększenie liczby użytkowników serwisu internetowego,
 • praca nad optymalizacją persony,
 • bieżąca analiza statystyk.

 

Migracja serwisów i portali

Jednym z narzędzi optymalizacji jest Migracja portalu lub serwisu www na nową platformę technologiczną. Migracja staje się niezbędna w przypadku rozwoju i rozbudowy serwisu, jeśli ówczesny system technicznie przeznaczony był do mniejszego zakresu.

Wraz z rozwojem platformy konieczne może stać się przeniesienie na bardziej rozbudowany i wydajniejszy system CMS. Do takich celów jest przeznaczone Edito – do obsługi dużych, wymagających portali.

Na swoim koncie mamy już sporo takich realizacji. Wiemy, że szczególnie istotne jest zadbanie i właściwe zabezpieczenie bazy danych, która zwłaszcza w przypadku portali informacyjnych jest najczęściej obszerna.

Dzięki pracy naszych ekspertów gwarantujemy Klientom automatyzację całego procesu migracji. Takie rozwiązanie również dostosowujemy do danego portalu informacyjnego, w zależności od budowy poprzedniej bazy danych. W ten sposób właściwie dostosowujemy kod.

Przykładem naszej realizacji w obrębie migracji dużych portali informacyjnych są projekty dla Prawo.pl i Lotto.pl. W obu przypadkach przenoszona była ogromna baza danych historycznych. Warto zapoznać się ze szczegółami tych (i wielu innych) realizacji.

Serwisy na miarę potrzeb

Projektujemy i wdrażamy serwisy wizerunkowe, produktowe, korporacyjne, informacyjne. Nowoczesny design, intuicyjna obsługa oraz przyjazne użytkowanie przez internautów (UX) to niezwykle istotne cechy, o których nasi specjaliści zawsze pamiętają. Każdy projekt realizujemy biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania Klienta.

Dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Tworzymy wybrane funkcje naszego systemu CMS biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby i wymagania danego portalu internetowego oraz wyznaczonych przez naszego Klienta celów.


Wersja demonstracyjna System CMS

System Edito zawiera najważniejsze elementy potrzebne do prowadzenia różnorodnych serwisów internetowych. Łączy intuicyjną obsługę z możliwością nieograniczonej personalizacji, dzięki czemu spełnia potrzeby i oczekiwania większości Klientów. Wersja demonstracyjna Edito CMS pokazuje jak wygląda obsługa systemu, umożliwia ogólne zapoznanie się z funkcjonalnościami w panelu. Szczególnie warto zobaczyć jak prezentuje się wielopoziomowość uprawnień.

DEMO Edito to prezentacja narzędzia w podstawowej wersji. Wykorzystywane jest w dużej mierze jako pomoc projektowa – Klient ma zapoznania się z najczęściej wykorzystywanymi w projektach modułami.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas