Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Aplikacje mobilne dla firm

 

... a jak możemy pomóc Tobie?   Bezpłatna konsultacja  

Najlepsze aplikacje w swoich kategoriach
 

Tworzymy rozwiązania najlepsze w swojej kategorii. Aplikacja mobilna LOTTO zdobyła nagrodę Mobile Trends Awards oraz srebro w konkursie Polish Project Excellence Award 2022.

Realizowane przez nas aplikacje, zarówno natywne jak i hybrydowe, są nie tylko funkcjonalne ale zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie umożliwiają optymalizację wielu procesów biznesowych w firmach.

Aplikacje mobilne stale ewoluują, dostarczając użytkownikom rozwiązania, które ułatwiają życie codzienne oraz zapewniają rozrywkę.
 

Marcin Lipiec
Marcin Lipiec
Business Development, eCommerce
Darmowa konsultacja

Pracuj w pełni efektywnie
na każdym urządzeniu.
 

Aplikacje mobilne rewolucjonizują sposób, w jaki prowadzimy działalność gospodarczą, komunikujemy się oraz realizujemy zadania. Ich wszechstronność pozwala na pracę w dowolnym miejscu i czasie, co staje się nieocenioną korzyścią w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.

Rozwiązania mobilne, takie jak aplikacje na urządzenia przenośne, stają się kluczowym elementem transformacji cyfrowej w różnych dziedzinach. Ich zdolność do zwiększania efektywności w wykorzystaniu istniejących rozwiązań, takich jak dedykowane systemy B2B, intranety czy platformy e-commerce, jest niepodważalna.

Smartfony, tablety oraz inne urządzenia mobilne stają się narzędziami jeszcze bardziej skutecznymi w podnoszeniu efektywności codziennej pracy, często udowadniając swoją zdolność do zastępowania tradycyjnych, stacjonarnych komputerów.

Aplikacje mobilne na miarę Twoich potrzeb
 


Tworzymy aplikacje mobilne w oparciu o szczegółową analizę potrzeb i oczekiwań Klienta.

Dzięki takiemu podejściu, aplikacje te gwarantują nie tylko optymalizację, lecz również komfort w realizacji zadań biznesowych. Ich istnienie pozwala na zwiększenie efektywności firmy zapewniając jednocześnie elastyczność i płynność współpracy z różnorodnymi rozwiązaniami, takimi jak platformy intranetowe, systemy B2B/B2C, systemy magazynowe, czy moduły księgowości.
 

Wykorzystujemy najbardziej wydajne technologie
 

W erze cyfryzacji, technologia jest kluczem dla sukcesu każdej aplikacji mobilnej. Dlatego oferowane są tutaj rozwiązania zarówno dla systemów iOS /iPadOS, jak i Android, z wykorzystaniem języków natywnych tj. Objective-C i Swift dla platformy Apple oraz Kotlin i Java dla systemu Android. 

Dla systemu Android, Kotlin oferuje nowoczesność i bezpieczeństwo, a Java to sprawdzony język, który od lat jest podstawą wielu aplikacji. Ponadto, dla projektów wymagających obecności na obu platformach, dostępne są frameworki crossplatformowe: Flutter i React Native.

Flutter posiada narzędzia, które znacznie przyspieszają proces deweloperski, dzięki szybkiemu i efektywnemu tworzeniu aplikacji na różne systemy operacyjne, zachowując wysoką jakość i wydajność.

Flutter jest obecnie naszą wiodącą technologią dla projektów aplikacji mobilnych. Umożliwia nam między innymi tworzenie wieloplatformowych aplikacji (w tym aplikacji desktopowej Flutter oraz wersji aplikacji webowych i mobilnych) z jednego, bazowego kodu źródłowego.

Posłuchaj wywiadu, w którym Marcin Ochyra, Lider działu Mobile w Ideo Software opowiada, dlaczego warto przenieść swój produkt (lub ukierunkować jego rozwój) na platformę Flutter.

React Native umożliwia natomiast rozwijanie aplikacji mobilnych przy użyciu języka JavaScript, który cieszy się popularnością wśród programistów. 


Technologia staje się nie tylko narzędziem, ale i strategicznym wyborem, który może zdecydować o sukcesie lub porażce biznesu.
 

Co możemy dla Ciebie zrobić? Formy współpracy
 

W Ideo rozumiemy, że każdy projekt aplikacji mobilnej jest unikalny i wymaga spersonalizowanego podejścia. Nasza forma współpracy jest oparta na głębokim zrozumieniu Twoich celów oraz potrzeb, co pozwala nam dostarczać rozwiązania idealnie dopasowane do wymagań Twojego biznesu.

Oferujemy trzy elastyczne i dostosowane do Twoich potrzeb formy współpracy, by zapewnić optymalne wsparcie na każdym etapie tworzenia aplikacji mobilnych: od nowych projektów przez rozwój i utrzymanie, aż po outsourcing.
 

1. Wspólnie stworzymy nową aplikację


​Jeśli masz pomysł na nową aplikację mobilną, nasz zespół ekspertów jest gotowy przekształcić Twoją wizję w rzeczywistość. Rozpoczynając od koncepcji i analizy, aż po pełne wdrożenie, zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie. Nasza współpraca obejmuje:

 • ​Badanie i koncepcja – szczegółowa analiza rynku i potrzeb, by lepiej zrozumieć Twoją grupę docelową oraz wyznaczyć strategiczne cele aplikacji.
 • Projektowanie UI/UX – tworzymy intuicyjny i atrakcyjny interfejs użytkownika, który zapewni doskonałe doświadczenia użytkownika.
 • Rozwój i testowanie – nasz zespół deweloperów stworzy solidny kod, a testy pozwolą upewnić się, że aplikacja działa bez zarzutu.
 • Wdrożenie i wsparcie – przygotowujemy aplikację do uruchomienia i zapewnimy wsparcie nawet po jej wdrożeniu
   

2. Przejmiemy rozwój i utrzymanie istniejącej aplikacji

W miarę jak technologie mobilne się rozwijają ważne jest, aby Twoja aplikacja była na bieżąco. Nasza usługa rozwoju i utrzymania zapewnia stały rozwój i doskonalenie Twojego istniejącego produktu. W ramach tej formy współpracy:

 • Aktualizacje i udoskonalenie – śledzimy nowe trendy i technologie, aby stale poprawiać funkcjonalności i wydajność Twojej aplikacji
 • Wsparcie techniczne – oferujemy szybką reakcję na ewentualne problemy techniczne oraz bieżącą opiekę nad działaniami aplikacji.
 • Optymalizacje – przeprowadzimy analizy wydajnościowe i wprowadzimy optymalizację, aby utrzymać Twoją aplikacje w najlepszej korzyści.
   

3. Outsourcing wybranych etapów projektu

Jeśli potrzebujesz wsparcia na konkretne etapy projektu lub doświadczonych rąk pracy, jesteśmy gotowi. Nasza forma outsourcingu pozwala Ci wykorzystać naszą ekspertyzę w wybranych obszarach:

 • Dedykowana ekspertyza – zleć nam określone zadania, takie jak projektowanie interfejsu, rozwijanie funkcjonalności czy testowanie, korzystając z naszych umiejętności
 • Skalowalność – możesz dostosować zasoby do potrzeb projektu, unikając kosztów zatrudniania stałego personelu.
 • Efektywność – nasza wiedza pozwoli Ci osiągnąć szybkie wyniki, minimalizując ryzyko i zapewniając jakość pracy.


 


Nie ma znaczenia, w jakiej fazie projektu się znajdujesz czy jakie masz potrzeby. Chcemy zapewnić Ci najwyższą jakość współpracy i aplikacje, które przyczynią się do sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.
Zapraszamy na   bezpłatną konsultację  
 
Mateusz Bober
Mateusz Bober
Kierownik Projektów Marketingowych
Darmowa konsultacja

Projektowanie aplikacji i UX design
 

Wierzymy, że prawdziwie efektywne projekty UX/UI rodzą się z głębokiego zrozumienia potrzeb i oczekiwań użytkowników. W związku z tym, każdy z projektów, które podejmujemy, skupia się na realizacji autentycznych celów użytkowników, co równocześnie przyczynia się do osiągnięcia zamierzonych rezultatów biznesowych.
 

Jak pracujemy – tworzenie krok po kroku

Nasz proces projektowania UX/UI opiera się na solidnych etapach, które zapewniają spójność i efektywność w każdym projekcie. Choć poszczególne etapy mogą nieco różnić się w zależności od konkretnego projektu, ogólny koncept pozostaje niezmienny:

 1. Badania i analiza – gruntowne badania są niezbędne, aby zrozumieć potrzeby, preferencje i cele użytkowników. To pozwala wyznaczyć właściwe kierunki i strategie projektowania.
   
 2. Strategia i planowanie – na podstawie zgromadzonych danych tworzymy strategię projektu, definiując cele, priorytety i plan działania. W tym etapie określamy, jakie elementy interfejsu będą kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.
   
 3. Projektowanie i prototypowanie – tworzenie prototypów interfejsu, uwzględniając najlepsze praktyki UX/UI oraz wyznaczone cele. Stawiamy na intuicyjne nawigacje i atrakcyjny wygląd, które zachęcają użytkowników do interakcji.
   
 4. Walidacja i testowanie – prototypy są poddawane dokładnym testom, co pozwala zbierać opinie od użytkowników i wprowadzać ewentualne poprawki. To kluczowy krok w tworzeniu ostatecznego projektu.
   
 5. Optymalizacja – w dynamicznym świecie, gdzie zarówno otaczające nas realia, jak i oczekiwania użytkowników stale ewoluują, zapewniamy nieprzerywane wsparcie po wdrożeniu projektu. Nasza optymalizacja UX umożliwia projektowni dostosowanie się do zmieniających się potrzeb, gwarantująć trwałą zgodność z nowymi wyzwaniami i wymaganiami.
   

Korzyści dla Twojego biznesu – efektywność i wysoka jakość

Nasze podejście UX/UI przynosi liczne korzyści, które wpływają pozytywnie na efektywność Twojego biznesu:

 • lepsza konwersja – interfejsy kierują użytkowników w stronę konkretnych działań, przyczyniając się do zwiększenia konwersji.
 • większe zaangażowanie – projekty tworzą doświadczenia, które angażują użytkowników i zachęcają do dłuższej interakcji.
 • lojalność użytkowników – interfejsy, które dostarczają wartości, co buduje trwałe relacje z użytkownikami.
 • minimalizacja błędów – testowanie i walidacja pomagają minimalizować błędy interfejsu, co przekłada się na lepsze doświadczenia użytkowników.

Wiemy, że skuteczny UX/UI to nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim strategiczne podejście, które generuje realne wyniki. Dlatego z pasją podchodzimy do każdego projektu zapewniając, że Twoi użytkownicy będą zachwyceni i zmotywowani do działania.

Promocja i dystrybucja rozwiązań mobilnych
 

Kluczową rolę w osiągnięciu sukcesu każdej aplikacji mobilnej odgrywa właściwy model jej dystrybucji. Dostosowując się do celu, jaki ma zostać osiągnięty, dokładnie analizujemy i rekomendujemy optymalną drogę. Zdajemy sobie sprawę z ogromu aplikacji dostępnych na rynku, dlatego zapewniamy kompleksową promocję aplikacji mobilnych.

Z pomocą przychodzi nam Ideo Force – Agencja marketingu internetowego. Należy podkreślić, że nasze aplikacje często znajdują zastosowanie wewnątrz struktur firmowych. W takich sytuacjach przejmujemy pełne zaangażowanie w procesy instalacji oraz zapewniamy wsparcie w obszarze technicznym na urządzeniach pracowników. Dodatkowo, kontynuujemy rozwijanie naszych aplikacji na podstawie analizy ich użytkowania i badań potrzeb. W ten sposób zapewniamy ciągłą adaptację narzędzi do wymagań dynamicznego środowiska biznesowego.

Przykłady naszych realizacji - Success Stories
 

Technologia mobilna jest nieodłącznym elementem naszego życia, różnorodność i skuteczność aplikacji mobilnych są kluczowe dla sukcesu każdej firmy.

W Ideo rozumiemy, że każda branża ma swoje unikalne potrzeb i wyzwania. Dlatego też z dumą prezentujemy szeroki wachlarz branż, z którymi mamy przyjemność współpracować. Od e-commerce i edukacji przez zdrowie, aż po logistykę – nasze doświadczenie jest różnorodne, jak potrzeby naszych klientów.Motoryzacja

W odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, Ucando powierzyło nam zaprojektowanie aplikacji mobilnej, która umożliwia użytkownikom dokonanie wygodnych i szybkich zakupów części samochodowych. 

Aplikacja mobilna mCommerce z katalogiem 2,5 miliona produktów.
 

Aplikacja została zrealizowana we frameworku Flutter - technologii Google, która pozwala projektować aplikacje zarówno na urządzenia z systemem Android oraz iOSAplikacje pisane są w języku Dart, wyglądają i zachowują się praktycznie identycznie w obu środowiskach.Logistyka

DHL to globalna sieć o wysoce zaawansowanych systemach śledzenia drogi przesyłki. Przygotowanie i wdrożenie zoptymalizowanej strony do monitorowania przesyłek kurierskich to tylko początek naszej współpracy z Klientem.

Kolejnym etapem było przygotowanie mobilnej aplikacji MójDHL dla wszystkich, którzy chcą zarządzać przesyłkami w sposób wygodny i szybki – niezależnie od miejsca i czasu.

MójDHL optymalizuje proces monitorowania przesyłek oraz wspiera zarządzanie przesyłkami.


Rozrywka

LOTTO – graj online to atrakcyjna wizualnie i intuicyjna w obsłudze aplikacja mobilna, zapewniająca stabilną i wydajną pracę. Aplikacja mobilna LOTTO to innowacyjne rozwiązanie stworzone przy użyciu technologii Flutter, która jest znana z doskonałej wydajności.

Aplikacja mobilna LOTTO została uznana za najlepszą w kategorii gra mobilna.

Aplikacja jest wiernym odzwierciedleniem projektu graficznego dostarczonego przez Klienta, co sprawia, że jej obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Aplikacja oferuje szeroki wachlarz gier. Dodatkowo, użytkownicy mogą śledzić na bieżąco wyniki losowań i pobierać swoje wygrane, zapewniając sobie niezapomniane emocje i rozrywkę.


Produkcja

Bratex Deker Punkt to system i program lojalnościowy polskiego producenta wysokiej jakości pokryć dachowych.

Głównym zadaniem aplikacji jest realizowanie kodów punktowych firmy Bratex. Każdy kod oferuje unikalną liczbę punktów, które sumują się na koncie użytkownika w aplikacji.
 

Aplikacja programu lojalnościowego wspiera wzrost sprzedaży produktów.

Dodatkowo utworzony został moduł „Zdjęcia montażu”, dzięki któremu użytkownicy mają możliwość wysyłania zdjęć swoich realizacji, za co również mogą zdobywać dodatkowe punkty.
 Mobility

Mooveno to innowacyjny projekt oferujący wysokiej jakości usługi realizowane przez sieć myjni ręcznych, zrzeszonych w programie partnerskim.

W ramach współpracy przebudowaliśmy aplikacje mobilną Klienta, tworząc nowe rozwiązanie wpływające na jakość i szybkość działania. Nowy interfejs zapewnia sprawną nawigację i wygodne korzystanie z dostępnych funkcji.

Nowa aplikacja MultiWash jest bardziej intuicyjna i znacznie szybsza.
 

Abonament i aplikacja Mooveno została ogłoszona Liderem Ogólnopolskiego Plebiscytu Flotowego „FLEET DERBY 2022” w kategorii "Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych". Była także wyróżniana we wcześniejszych edycjach plebiscytu, co potwierdza jej wysoką atrakcyjność.


... a jak możemy pomóc Tobie? Zapraszamy na   bezpłatną konsultację  
 

Główne typy aplikacji:
 

Wybór odpowiedniej technologii i typu aplikacji to nie tylko kwestia techniczna, ale strategiczna decyzja, która może zdecydować o przyszłości projektu. Oferowane są tu różne ścieżki rozwoju, każda z unikalnym zestawem korzyści i możliwości, aby jak najlepiej sprostać indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

 • Aplikacje natywne
  Jeżeli celem jest stworzenie aplikacji doskonale dopasowanej do konkretnej platformy rekomendowane są aplikacje natywne. Dla systemu Android, wykorzystywane są języki programowania Kotlin i Java, które oferują wysoką wydajność i dostęp do pełnej gamy funkcji systemowych. Dla systemów iOS / iPadOS, aplikacje są tworzone w językach Swift i Objective-C, co gwarantuje optymalne wykorzystanie możliwości urządzeń Apple.
   
 • Aplikacje crossplatformowe
  Dla projektów, które mają być dostępne na wielu platformach, idealnym rozwiązaniem są aplikacje crossplatformowe. Oferowane są tu technologie takie jak Flutter, który umożliwia tworzenie aplikacji zarówno na urządzenia mobilne, jak i desktopy. Drugą opcją jest React Native, skupiający się na aplikacjach mobilnych, który pozwala na szybsze i mniej skomplikowane utrzymanie aplikacji dzięki jednej bazie kodu opartej o popularny język programowania, jakim jest JavaScript.
   
 • PWA / TWA
  Ostatnią, ale nie mniej ważną opcją są PWA (Progressive Web Apps) i TWA (Trusted Web Activities). To rozwiązania, które pozwalają na transformację istniejącej lub nowej aplikacji internetowej w taki sposób, aby mogła być zainstalowana na telefonie użytkownika i działać „niemal” jak prawdziwa aplikacja mobilna.
   

Każdy typ aplikacji mobilnych posiada własny zestaw korzyści i możliwości. Odpowiednia analiza potrzeb i oczekiwań jest niezwykle ważna w procesie wyboru typu i technologii aplikacji. Wybór ten może mieć znaczący wpływ na sukces projektu na konkurencyjnym rynku.

Baza wiedzy

Zdrowie i fintess w Twoim telefonie: aplikacje mobilne dla aktywnych

W erze cyfrowej, gdzie technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia, projektowanie aplikacji mobilnych związanych z zdrowiem i fitnessem staje się nie tylko szansą na biznes, ale także sposobem na wpłynięcie na pozytywne zmiany w życiu wielu osób. Właściwie zaprojektowana aplikacja może stać się kluczem do zdrowszego, bardziej aktywnego i świadomego stylu życia jej użytkowników.
 

Kurierzy w terenie: jak aplikacje mobilne ułatwiają codzienną pracę?

Ograniczone możliwości współdzielenia danych, trudności w dostępnie do aktualnych informacji czy ryzyko pomyłek – to wszystko stało się impulsem do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych sposób organizacji pracy kurierów. Wprowadzenie nowych technologii, takich jak mobilne aplikacje, otwiera nowe horyzonty w sposobach, w jakie kurierzy mogą realizować swoje zadania.

CRM w kierzeni: aplikacje mobilne jako klucz do doskonałej obsługi klienta

Współczesne aplikacje mobilne odgrywają nieocenioną rolę w usprawnianiu obsługi klienta. Dzięki nim, przedsiębiorstwa mogą dotrzeć do swoich klientów w dowolnym miejscu i czasie dostarczając spersonalizowaną obsługę oraz rozwiązując problemy w czasie rzeczywistym.

 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×