ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Platforma e-learningowa jako narzędzie rozwoju kompetencji pracowników

"Wiedza dostępna zawsze i wszędzie."

Model Distance Learning wykorzystuje najnowsze media elektroniczne i ich najbardziej atrakcyjne cechy. Dzięki temu nauczanie na odległość staje się bardziej efektywne, a także przyjemniejsze dla uczących się. Wart podkreślenia jest fakt, iż jest to forma edukacji, która pozwala na bardzo szybką weryfikację zdobytej wiedzy.

Paweł Teper
Paweł Teper
Kierownik projektów e-learningowych
Darmowa konsultacja

W oparciu o modułowy system Edito opracowaliśmy dedykowaną platformę e-learningową. Posiada ona wszelkie funkcjonalności umożliwiające prowadzenie nauczania przez Internet. Platforma jest kompatybilna z popularnym formatem szkoleń SCORM. Aplikacja może być integrowana z aktualnie wykorzystywanymi przez firmę platformami.

Oferujemy szybkie wdrożenie platformy e-learningowej w wersji podstawowej lub stworzenie w oparciu o nią rozbudowanego systemu zarządzania wiedzą w organizacji. Proponujemy także wsparcie w tworzeniu i odpowiednim przygotowaniu materiałów edukacyjnych - od redakcji treści, przez elementy graficzne, po wykonanie interaktywnych prezentacji multimedialnych i pomoc w opracowaniu testów weryfikujących wiedzę.

Poprzez fachowe doradztwo pomagamy naszym klientom przejść przez cały proces planowania strategicznego dotyczącego e-learningu. Analizując sytuację każdego klienta, dzielimy się z nim naszymi doświadczeniami w tej dziedzinie, proponujemy rozwiązania, wskazujemy zalety i wyzwania - pomagamy w przygotowaniu spójnej i efektywnej strategii działania.

Platforma e-learningowa – nauczanie na odległość

Wdrożyliśmy narzędzia e-learningowe m.in. dla:

Narzędzia e-learningowe - nasze wybrane realizacje

Webinary i wideokonferencje

Wideokonferecje, szkolenia onlineRealizacja szkoleń, nauki a nawet całodniowych konferencji w formie połączenia audio + wideo w czasie rzeczywistym, to idealne rozszerzenie funkcji standardowej platformy e-learningowej. Możliwość ta w naturalny sposób uzupełnia statyczne przekazanie materiałów "do samodzielnego przerobienia". W wielu sytuacjach jest to także jedyna forma "osobistego" przekazywania wiedzy.

Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu, by uruchomić transmisję wideo, szkolić, prowadzić konsultacje, czy nawet przepytywać "w cztery oczy" lub "przy całej klasie" uczestników wideokonferencji. Możliwość udostępnienia wirualnej tablicy, czy uruchomienia w trakcie spotkania testów i ankiet sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do realizacji zarówno nauki zdalnej jak i rozbudowanych szkoleń i konferencji w formie online.

Wśród funkcji przydatnych w trakcie wideokonferencji warto wymienić:

 • Szkolenia i kursy onlinemożliwość prezentacji lub udostępnienia w formie plików do pobrania wcześniej opracowanego materiału,
 • tworzenie wirtualnej tablicy, która umożliwia interaktywną współpracę wszystkich uczniów,
 • udostępnianie pulpitu, by wyjaśnić "na przykładach" bardziej skomplikowane kwestie,
 • możliwość włączenia trybu zadawania pytań, lub wykorzystania w tym celu interaktywnego chatu,
 • łatwość konfiguracji ankiet i testów do automatycznej oceny wiedzy uczniów,
 • rozbudowane raporty i podsumowania, które można dostosować do własnych potrzeb.

Platforma umożliwia także nagranie całego lub fragmentu webinaru / wideokonferencji, które pozwala na późniejszy powrót do przekazanej w jego trakcie wiedzy.

Rozwiązanie jakie przygotowaliśmy w ramach Edito E-learning zapewnia maksymalną prostotę obsługi wideokonferencji. Wszystko po to, by mógł z niego korzystać każdy, kto ma taką potrzebę. Ważne, byś potrafił/a zaangażować słuchaczy i przekazać wartościową wiedzę w atrakcyjny sposób. Kwestie techniczne pozostaw nam.

Wersja demonstracyjna

Platforma edukacyjnaModuły takie jak: Szkolenia, Wideokonferencje, Webinary, Testy, Ankiety, Raporty, Forum, Kalendarz, Użytkownicy czy Newsletter stanowią najważniejsze elementy platformy Edito E-learning. Połączenie prostej obsługi z szerokimi zastosowaniem wyżej wymienionych narzędzi pozwoliło na stworzenie platformy e-learningowej, która spełnia potrzeby i oczekiwania większości Klientów. Dla bardziej wymagających jesteśmy w stanie w pełni dostosować platformę oraz wdrożyć dedykowane moduły, które dowolnie rozszerzą jej możliwości.

Wypełnij formularz i zobacz DEMO.
Sprawdź jak wygląda i funkcjonuje nasza platforma e-learningowa

 

Usprawnienie procesu nauczania

Distance learning doskonale sprawdza się w biznesie, gdzie utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy pracowników jest jednym z kluczowych czynników sukcesu. W gospodarce opartej na wiedzy i innowacjach, wartość firm uzależniona jest od posiadanej przez nich wiedzy oraz kapitału intelektualnego.

Nauczanie w formie e-learning, określane także jako Distance Learning, stanowi doskonałe uzupełnienie, a czasem alternatywę szkoleń tradycyjnych. Umożliwia naukę na bardzo wysokim poziomie, dostępną w dowolnym miejscu i czasie.

Platforma e-learningowa stanowi także idealne uzupełnienie procesu onboardingu / wdrożenia nowych pracowników. W przypadku organizacji zdalnych stanowi wręcz idealne narzędzie wdrożeniowe, które z czasem staje się odpowiedzialne za ciągłe podnoszenie kompetencji pracowników.

Znaczna część firm już wykorzystuje lub planuje wdrożyć platformę e-learningową w najbliższym czasie.
E-learning zaczyna być jednym z popularniejszych i częściej wdrażanych w polskich przedsiębiorstwach narzędziem zarządzania wiedzą. Pozwala na samodzielne wybranie preferowanego formatu dostarczania wiedzy i tempa jej przekazywania. Może być sprawnie łączony z tradycyjnym nauczaniem w formie kursów mieszanych.

E-learning może usprawnić wiele funkcji edukacyjnych zarówno w instytucjach publicznych, jednostkach edukacyjnych, korporacjach jak również w małych firmach. Przykładowymi zastosowaniami mogą być:

 • wsparcie dla tradycyjnych form nauczania w jednostkach dydaktycznych,
 • przekazywanie obszernej wiedzy na wybrane tematy poprzez instytucje państwowe,
 • zapoznanie nowego pracownika z zasadami i standardami panującymi w firmie,
 • szybkie przekazywanie kompletnej wiedzy o nowych produktach pracownikom rozproszonym na dużym terenie,
 • prowadzenie certyfikowanych szkoleń dla klientów.

Distance Learning - dlaczego warto?

Wybrane korzyści wynikające z wykorzystania Distance Learningu:

Zalety i korzyści nauki w formie e-learningu

eLearning na miarę potrzeb

Kompleksowe przeprowadzanie szkoleń przez InternetProjektowanie platformy e-learningowej wymaga odpowiedniego przygotowania i szczegółowej analizy celów, potrzeb i realnych oczekiwań Klientów.

Warto przeanalizować aktualne procesy związane z podnoszeniem kompetencji w organizacji, liczbę przyszłych użytkowników (zarówno tych, którzy wezmą udział w szkoleniach jak i kadrę managerską, odpowiedzialną za szkolenie swoich zespołów) i ich potrzeb. Nie bez znaczenia są aktualne możliwości technologiczne organizacji.

W określeniu oczekiwań stawianych przed platformą może pomóc analiza przykładowych modułów funkcjonalnych. Klient może wybrać odpowiednie dla siebie moduły lub zamówić zaprojektowanie i wdrożenie modułu dedykowanego jego potrzebom.

Dedykowane rozwiązania e-learning

 

Materiały szkoleniowe

Nawet najlepsza platforma e-learningowa bez wartościowej merytoryki to jedynie kolejne linijki kodu. By maksymalnie podnieść wartość wdrażanych przez nas platform możemy opracować do nich również wkład merytoryczny. Dostosowujemy posiadane przez Ciebie materiały lub opracowujemy nowe, dedykowane potrzebom szkoleniowym Twojej organizacji.

Nasz zespół projektowy składa się z osób posiadających przygotowanie i doświadczenie dydaktyczne. Dzięki temu opracowujemy materiały szkoleniowe, które nie tylko budzą zainteresowanie, ale również wspomagają efektywne zapamiętywanie i uczenie się.

Często rekrutujemy również zewnętrznych ekspertów, specjalizujących się w obszarze, którego dotyczy dany projekt. Na podstawie dostarczonego przez nich wkładu merytorycznego projektujemy dostosowane do platformy lekcje i inne materiały dydaktyczne. By maksymalnie podnieść efektywność procesu nauki opracowane przez nas materiały zawierają dynamiczne animacje, zróżnicowane quizy, testy czy ankiety.

Profesjonalne materiały szkoleniowe

W zależności od potrzeb Klienta, jesteśmy w stanie przejąć na siebie pełen zakres zadań związanych z przygotowaniem odpowiednich materiałów. Nasze doświadczenie pozwala na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na opracowanie treści. Taka forma współpracy przynosi Klientom liczne korzyści.

 • Profesjonalny materiał szkoleniowy, który będzie przynosił realne efekty w postaci trwałej wiedzy.
 • Dostosowanie materiałów do różnych grup docelowych przy jednoczesnym zastosowaniu interesującej dla każdej grupy formy.
 • Optymalizację przekazywanych treści oraz uzupełnienie ich o rozwiązania takie jak animacje, quizy, testy, ankiety.
 • Najwyższą jakość przygotowanego szkolenia, zgodną z najlepszymi standardami nauczania.

Interaktywne szkolenia online

Baza wiedzy

Ścieżki szkoleniowe a efektywność rozwoju pracowników

Zrozumiały program rozwoju zatrudnionej osoby, uporządkowany rozkład kursów i awansów to czynniki, które mają bezpośredni wpływ zarówno na motywację jak i zaangażowanie pracowników. Poznaj liczne korzyści z wdrożenia ścieżek szkoleniowych pracowników w platformie e-learningowej lub w intranecie.
 

Jak wykorzystać e-learning w biznesie?

E-learning w pierwszej kolejności kojarzy się ze szkoleniami i edukacją. To jednak nie wszystko. Platformy e-learningowe są również coraz szerzej wykorzystywane w biznesie. Duży wzrost zainteresowania można było szczególnie zauważyć w czasie kilku ostatnich miesięcy, kiedy konieczna stała się izolacja. Jakie są największe korzyści płynące z takiego rozwiązania?
 

E-learning w biznesie i edukacji – możliwości i sposoby wykorzystania

Duży wachlarz usług zapewnia wysoką elastyczność, która z kolei sprawia, że e-learning z powodzeniem odnajduje zastosowanie w każdej branży. Podpowiadamy w jaki sposób wykorzystać to narzędzie, by dzięki niemu nasz biznes mógł rozwinąć skrzydła, a w niektórych sytuacjach po prostu przetrwać.
 

E-learning - na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę?

Jak szukać dostawcy platformy e-learningowej? Czy wystarczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednie zapytanie? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Prawdą jest, że wyszukiwarka natychmiast odpowie długą listą wyników. Jednak zróżnicowanie firm pod kątem profesjonalizmu, doświadczenia i jakości oferowanych usług nie ułatwia sprawy. Istotne jest to, by zwrócić uwagę na pewne elementy oferty, jaką przedstawia potencjalny wykonawca.
 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas