Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Profesjonalne strony internetowe

"Strona internetowa to główny punkt kontaktu z odbiorcą - rozwijaj ją z partnerem, który będzie skutecznie wspierał Twój biznes przez lata!"
....sprawdź jak możemy Ci pomóc:   Bezpłatna konsultacja  
Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Menedżer ds. Kluczowych Klientów
Darmowa konsultacja

Co gwarantuje sukces działalności w Internecie?

Składa się na to wiele aspektów, m.in. właściwie dobrany system CMS i zaprojektowana struktura strony, warunki SEO (pozycjonowanie i widoczność serwisu), późniejszy support i stała optymalizacja.

Co najważniejsze – wszystkie te warunki muszą współgrać jednocześnie, nie ma możliwości pracy nad każdym z tych punktów oddzielnie.

Dlatego największe firmy i jednostki najczęściej decydują się na współpracę z jednym podmiotem, który gwarantuje kompleksową obsługę nawet najbardziej rozbudowanych serwisów internetowych.

Dobrze zaprojektowana i prowadzona strona internetowa może skutecznie podnieść Twoją sprzedaż. To też środek przekazu do budowania społeczności, zwiększania zasięgów informacyjnych oraz przekazywania istotnych wiadomości, także prawnych.

Całość składa się na zwiększenie konwersji poprzez dodatkowe możliwości (np. integracje i dedykowane rozwiązania na stronie).

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas optymalizacji serwisów internetowych i wyboru partnera technologicznego?

Tworzenie i projektowanie stron internetowych

Serwisy internetowe wdrażamy najczęściej w oparciu o platformę Edito CMS (w wersji zarówno PHP jak i .NET), nasz autorski system zarządzania strukturą i treścią.

Oferujemy wykonanie serwisów korporacyjnych, produktowych, portali informacyjnych, rozbudowanych serwisów z dodatkowymi, niestandardowymi rozwiązaniami. Wykorzystywane przez nas technologie oferują wysoką elastyczność pod względem integracji z innymi systemami czy rozwiązaniami i możliwość samodzielnej edycji treści serwisów www. W połączeniu z usługą zarządzania hostingiem gwarantujemy wysoką wydajność serwisu nawet przy kilku milionach odsłon dziennie.

Większość kupujących samodzielnie szuka informacji na temat produktu lub usługi, jeszcze zanim skontaktuje się z przedstawicielem handlowym. To 89% wygranych na podstawie samej strony internetowej. Jest tylko jeden haczyk – taki serwis musi być przemyślany, właściwie rozbudowywany (w miarę rozrastania się społeczności użytkowników) z największą dokładnością, aby przynosić efekty takiego rzędu.

Pomagamy Klientom w przejściu tego szeroko zakrojonego procesu planowania strategicznego. Skutecznie optymalizujemy już istniejące strony, zwiększając ich osiągi i jednocześnie konwersję. Analizując indywidualną sytuację i potrzeby każdego klienta, dobieramy rozwiązania, które zapewniają najwyższą skuteczność.

Serwis internetowy na miarę potrzeb

Wydajne strony internetowe

Wszystkie realizowane przez nas serwisy internetowe wyposażone są w system zarządzania strukturą i treścią. Dzięki temu Klienci mogą je samodzielnie redagować i dbać o ich aktualność.

Często również, na zlecenie Klienta częściowo wspieramy te działania poprzez usługi copywritera oraz późniejsze utrzymanie serwisu i stałą optymalizację (dostosowanie pod algorytmy wyszukiwania, celem zwiększenia widoczności strony).

Wydajność platformy i obsługującej ją infrastruktury IT zapewniają między innymi:

 • Serwer Nginx, który jest do 300% szybszy niż powszechnie stosowane rozwiązania.
 • PHP w wersji wyższej niż 8.X posiadające wydajność wyższą o ok. 30% od poprzednich wersji.
 • Wydajne serwery CLOUD i bazy typu NoSQL.
 • Load Balancer równoważący obciążenie serwerów i podnoszący efektywność infrastruktury.
 • Dedykowane rozwiązania do obsługi cache, kompresji elementów graficznych.
 • Liczne narzędzia i metod optymalizacji zależne od potrzeb danego projektu.

Nie bez znaczenia jest również bieżąca optymalizacja systemu pod kątem szybkości wczytywania się strony jak i jej pełnej zgodności z urządzeniami mobilnymi. To właśnie skalowalność jest znaczącym atutem naszego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu własnego produktu, jakim jest Edito CMS, mamy wpływ na ciągłe zwiększanie jego możliwości, bieżące wprowadzanie nowych rozwiazań,  zapewniając wysoką skalowalność odpowiadającą wymaganiom projektowym

Mobile first – strony dedykowane dla użytkowników mobilnych

Nie jest tajemnicą, że to urządzenia mobilne są obecnie głównym środkiem komunikacji internetowej. Przykładamy szczególną uwagę do projektowania aplikacji mobilnych. Strona przeznaczona dla użytkowników mobilnych tworzona jest indywidualnie i traktowana jako odmienny projekt. Należy ją postrzegać jako oddzielną realizację i brać pod uwagę korzyści i ograniczenia z tego wynikające.

Tworząc serwis dla użytkowników mobilnych, na życzenie Klienta często realizujemy również aplikacje RWD. Przeczytaj więcej o tym rozwiązaniu

Ze względu na responsywność oraz odmienne zapotrzebowania dla różnych grup odbiorców, wersja mobilna musi być oddzielnym projektem, uwzględniającym szczegółowe potrzeby realizacji. To też inne wykorzystanie przestrzeni, czy zastosowanie odmiennych rozwiązań, czy stworzenie ich inną metodą. Wszystko, aby w optymalny sposób wykorzystać możliwości serwisu internetowego.

Integracje z zewnętrznymi systemami klienta (serwisy internetowe)

W miarę rozwoju pojawiają się kolejne potrzeby i możliwości optymalizacji już zaimplementowanych rozwiązań. Dzięki naszemu autorskiemu systemowi możemy łatwo synchronizować się z już istniejącymi systemami, rozbudowywać je o dodatkowe aplikacje.

Jak do tej pory, w większości swoich realizacjach przeprowadzaliśmy integracje w oparciu o API. Natomiast w wybranych projektach dla podmiotów bankowych, w porozumieniu z Klientami integrowaliśmy serwisy np. jedynie poprzez szynę danych.

Tego typu działania są planowane na etapie projektowym, a ich celem jest zagwarantowanie przede wszystkim bezpieczeństwa. Każda realizacja będzie natomiast wymagał do tego innych rozwiązań, które właściwie dobierają nasi specjaliści.

W przypadku serwisów biznesowych, Landing Pages oferujemy również możliwość skorzystania z platform Open Source takich, jak WordPress, Typo3, Magento, Drupal czy Joomla.


Migracje – przeniesienie serwisu internetowego dla poprawy efektywności

Zawsze jest pole do optymalizacji działania portalu internetowego. Migracja staje się niezbędna w przypadku rozwoju i rozbudowy serwisu, jeśli ówczesny system technicznie przeznaczony był do mniejszego zakresu.

Wraz z rozwojem platformy konieczne może stać się przeniesienie na bardziej rozbudowany i wydajniejszy system CMS. Do takich celów jest przeznaczone Edito – do obsługi dużych, wymagających portali.

Na swoim koncie mamy już sporo takich realizacji. Wiemy, że szczególnie istotne jest zadbanie i właściwe zabezpieczenie bazy danych, która zwłaszcza w przypadku portali informacyjnych jest najczęściej obszerna.

Dzięki pracy naszych ekspertów gwarantujemy Klientom automatyzację całego procesu migracji. Takie rozwiązanie również dostosowujemy do danego portalu informacyjnego, w zależności od budowy poprzedniej bazy danych. W ten sposób właściwie dostosowujemy kod.

Przykładem naszej realizacji w obrębie migracji dużych portali informacyjnych są projekty dla Prawo.pl i Lotto.pl.

W obu przypadkach przenoszona była ogromna baza danych historycznych. Warto zapoznać się ze szczegółami tych (i wielu innych) realizacji.

Naszym celem jest tworzenie funkcjonalnych, nowoczesnych stron internetowych, które w pełni odzwierciedlają potrzeby klienta.

Cloud & Hosting Management - wsparcie rozbudowanych serwisów internetowych

W przypadku bardziej wymagających serwisów proponujemy także nasze wsparcie w obszarze Cloud & Hosting Management.

Wśród utrzymywanych przez nas serwisów www są takie, które odwiedza nawet 100 tys. osób w ciągu godziny, a każdego miesiąca obsługują prawie 12 mln użytkowników. To pokazuje na jaką skalę możemy rozwinąć Twój biznes internetowy. Warto też zwrócić uwagę na statystyki:

 • „możliwość optymalizacji kosztów i procesów IT” (55%)
 • „wysoka skalowalność rozwiązań projektowanych na jej fundamentach” (44%)
 • „istotne narzędzie w realizacji strategii cyfrowej transformacji w obszarze infrastruktury przedsiębiorstwa” (43%)

Kompleksowa obsługa

Swój model pracy bazujemy na ścisłym porozumieniu z Klientem. Nasza współpraca zaczyna się już od samej analizy potrzeb, poprzez weryfikację i opisanie grupy docelowej Klienta, projekt, utworzenie rozwiązania, aż po późniejsze utrzymanie i dalszy rozwój w miarę chęci Klienta lub ze względu na pojawienie się nowych możliwości i pomysłów.

Wszystkie działania są wykonane przez jednego partnera biznesowego, dzięki czemu są spójne i kompatybilne. Dodatkowo realizacja poszczególnych etapów jest szybsza (wszystko realizowane jest przez jedną firmę, krótszy czas wdrożenia pracowników w projekt). To gwarantuje również niemal natychmiastową reakcję na zmiany, które wskazują sami użytkownicy portali.

Co więcej, aby maksymalnie podnieść skuteczność serwisu internetowego warto śledzić osiągane wyniki i na bieżąco optymalizować zarówno serwis, jak i realizowane wokół niego działania promocyjne. Dlatego tak ważny jest też support nawet już po zrealizowanym projekcie. Warto pamiętać, że kompleksowa współpraca umożliwia również rozbudowę o kolejne elementy, bez konieczności ponownego zapoznawania zespołu projektowego z realizacją.

Natomiast jeśli chodzi o działania po zakończonym projekcie, najczęściej realizowanym i najskuteczniejszym, działaniem wspierającym optymalizację serwisu www są Testy A/B. Pozwalają na zidentyfikowanie, wybór i wdrożenie skuteczniejszego wariantu danego elementu strony lub zestawu elementów.

Poza tym, najczęściej wraz z Klientem stawiamy przede wszystkim na osiąganie celów biznesowych i poprawę odczuć użytkowników strony internetowej. W zakresie późniejszego utrzymania i samej promocji strony najczęściej realizowane jest:

 • ustalenie tonu marki (lub zmiana dotychczasowego na bardziej optymalny),
 • praca nad strategią marki,
 • zwiększenie liczby użytkowników serwisu internetowego,
 • praca nad optymalizacją persony,
 • bieżąca analiza statystyk.

Proces tworzenia strony internetowej

Analiza i projekt funkcjonalny, a powodzenie realizacji

Projekt informatyczny jako proces tworzenia danego serwisu, to szereg etapów i działań, które prowadzą do stworzenia systemu dostosowanego do wymagań Klienta. Warto podkreślić właśnie jego rolę w tworzeniu analizy.

Aby stworzyć stronę internetową, która w 100% spełni oczekiwania i potrzeby, specjaliści muszą znać wszystkie informacje i szczegóły dotyczące funkcjonowania organizacji Klienta oraz celów serwisu, sposobu późniejszego użytkowania, zakresu prac. Każdy z tych elementów składa się na sukces projektu.

Realizacja strony internetowej odbywa się na kilku etapach. Każdy jest ważny i dlatego konieczne jest indywidualne podejście. Warto jednak podkreślić że krytycznym czynnikiem, w dużej mierze warunkującym powodzenie takiego projektu, jest analiza przedwdrożeniowa.

To na jej podstawie buduje się cały sukces projektu. Analiza to oddzielny produkt, który stanowi punkt wyjścia do prac nad stroną internetową Klienta. Warto prześledzić proces współpracy przy portalach internetowych, aby zobaczyć, jakie duże znaczenie ma analiza przedwdrożeniowa.

Etapy tworzenia stron www

Analiza potrzeb i oczekiwań klienta. Krok 1

Jest to pierwszy etap podczas współpracy, w którym precyzowane są potrzeby i zbierane są elementy niezbędne do wypracowania założeń dla nowego serwisu. To kluczowa czynność na etapie przygotowania projektu. O tym, jakie elementy będzie zawierać decyduje Klient w porozumieniu z naszym specjalistą. Natomiast najczęściej zawiera takie elementy jak:

 • Analiza ilościowa
 • Konfiguracja narzędzia Google Analytics
 • Dane geograficzne
 • Zachowania odwiedzających
 • Kanały pozyskiwania
 • Przepływ i zachowania użytkowników na stronie
 • Grupy docelowe
 • Persony
 • Perspektywa właściciela strony - priorytetyzacja grup docelowych, cele
 • Wymagania funkcjonalne
 • Wymagania niefunkcjonalne
 • Struktura strony
 • Podstrony do makietowania
 • Poznanie potrzeb właściciela/autora.
 • Zapoznanie się z możliwościami rynkowymi Klienta – porównanie (benchmarking/trendy rynkowe/najlepsze praktyki z segmentu klienta).


Makiety UX i projekt funkcjonalny systemu

Dokument powstaje w porozumieniu z klientem na podstawie informacji zebranych podczas analizy. Zawiera wszystkie funkcjonalności wraz ze szczegółowym opisem wszystkich zależności w projektowanym serwisie. To zderzenie pierwotnych założeń z praktyczną prezentacją i weryfikacją, czy wszystkie istotne elementy zostały uwzględnione. Makieta projektowa, która powstaje na tym etapie następnie ewoluuje w kompletny projekt graficzny.

Wdrożenie, testy, uruchomienie. Krok 2

Strona internetowa powstaje na podstawie specyfikacji zawartej w projekcie funkcjonalnym. Po zakończeniu głównej części wdrożeniowej przeprowadzane są testy pomiędzy klientem, a wykonawcą.

Uruchomienie serwisu to bardzo często początek kolejnego etapu współpracy, zakładającego działania promocyjne i dalszy rozwój. Należy pamiętać, że dzięki modułowej budowie możliwe jest sprawne dodawanie kolejnych funkcjonalności systemu przy zachowaniu wydajności i bezpieczeństwa.

 • Programowanie i wdrożenie serwisu.
 • Testy oraz poprawki i dalsza rozbudowa.

Późniejsze utrzymanie i wsparcie. Krok 3 - ciągły

Dalsza analiza wyników osiąganych przez serwis internetowy. To też kontynuacja prac nad osiąganiem celów biznesowych i poprawą doświadczeń użytkowników portalu internetowego. Może obejmować również działania promocyjne dla utworzonej strony internetowej.

Poszukiwanie nowych możliwości oraz ich skuteczna realizacja. Często Klient, dla którego został zrealizowany projekt, chce rozbudować go o kolejne elementy.

Wtedy jest możliwość płynnego przejścia w kolejną realizację. Wiele firm w ten sposób współpracuje z nami już od wielu lat, jak np. Iparts (powyżej 10 lat współpracy).

Indywidualne rozwiązania technologiczne

Do każdego projektu należy podchodzić indywidualnie. Każdy portal ma inny cel, różnych odbiorców, czy zasięg. Z tego względu, oprócz podstawowej budowy, serwis jest następnie poszerzany o dedykowane elementy. Dla Klientów, którzy potrzebują niestandardowych rozwiązań możemy utworzyć dedykowane moduły w serwisach internetowych. Obejmuje to m.in. tworzenie konfiguratorów.

Nasz specjalista wprowadzi Cię w charakterystykę systemu oraz podpowie, w jakim kierunku powinien zostać nakierowany Twój biznes internetowy. Umów się na konsultacje


Tworzenie stron internetowych dla firm – najważniejsze informacje dla marek

Strony z relacji inwestorskich

Giełda Papierów Wartościowych opracowała i przedstawiła Modelowy Serwis Relacji Inwestorskich. Realizowane zgodnie z nim serwisy firm notowanych na Giełdzie zapewniają spójną politykę informacyjną wobec inwestorów.

Tego rodzaju serwisy mogą być tworzone jako integralną część już istniejącego serwisu www lub jako osobny projekt, niezależny od serwisu www.

Doradztwo finansowe i Firmy ubezpieczeniowe – strony internetowe

Realizując projekty związane z finansowością wyróżnikiem jest szczególna koncentracja nad budową dodatkowych konfiguratorów, np. kredytowych, czy ubezpieczeniowych.

To na ich podstawie Firmy zdobywają statystycznie najwięcej nowych Klientów. Biorąc pod uwagę mnogość zmiennych, przy tego typu obliczeniach ważne jest, aby były właściwie zaprojektowane i posiadały skuteczne i wydajne algorytmy obliczeniowe.

Portale internetowe dla branży medycznej

W przypadku tego typu stron istotnym elementem jest moduł rezerwacji terminu. Jest to element stale zmieniający się (rezerwacja bieżących dat). Do realizacji takich projektów warto wybrać firmę już z doświadczeniem w takich realizacjach. Przykładem właściwie przeprowadzonej implementacji jest projekt dla Rehasport.

Motoryzacyjne serwisy internetowe

Tu najczęściej w ostatnim czasie serwisy są rozbudowywane o konfiguratory samochodów. Dobrym przykładem takiej realizacji jest projekt dla Mitsubishi. Firma Ideo przeprowadziła także implementację dla Iparts.

Projekt skutkował dalszą współpracą z firmą Iprats, która trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat. To pokazuje jak działa model współpracy oparty na partnerstwie biznesowym oraz ile daje kompleksowa obsługa, a przede wszystkim jak cenione są realizacje firmy Ideo.

Rządowe / ministerstwa

Są to różnego rodzaju serwisy urzędowe, rządowe. Ich głównym celem jest komunikowanie. W tym przypadku podczas projektowania kładziemy szczególny nacisk na czytelność, intuicyjność i łatwość w obsłudze.

Jednym z przykładów naszych realizacji jest projekt dla serwisu prezydent.pl. Był to wymagający projekt, ze względu na wysoki poziom odpowiedzialności za dane, znajdujące się na tym portalu internetowym. W ten sposób pokazaliśmy, że nasza praca jest na najwyższym poziomie, sam rząd polega na naszym systemie.

Serwisy w standardzie WCAG 2.1

Warto też podkreślić, że serwisy dla administracji wymagają zgodności z WCAG. Dlatego projektujemy serwisy zgodnie z tymi wytycznymi (w najnowszej wersji). Każda taka strona spełnia obowiązujące standardy i jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych oraz mniej wprawnych użytkowników. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz odpowiednim narzędziom nie tylko tworzymy, ale również analizujemy serwisy pod kątem zgodności z WCAG.

Portale internetowe dla instytucji kulturalnych i uczelni

Pod względem użytkowania i realizacji, projekty dla tych branż są podobne. Nasi specjaliści skupiają się w nich na zaprojektowaniu intuicyjnego UX i UI. Na wielu stronach z tej kategorii realizowaliśmy także integracje z bazami eksponatów (Muzeum Narodowe) oraz kalendarze wydarzeń.

Realizacje stron internetowych dla największych firm!

Na przestrzeni lat współpracowaliśmy z wieloma firmami i jednostkami administracyjnymi. Każdy z nich przedstawia charakterystykę stron pod konkretną branżę. Zachęcamy do zapoznania się z realizacjami, mogą stać się inspiracją do rozbudowy Twojej strony internetowej. Szczególnie ciekawy jest projekt, który zrealizowaliśmy dla Lotto – jest to serwis z ogromnym ruchem. Dzięki nam wszystkie funkcje działają płynnie, a sama strona przyciąga coraz więcej użytkowników. Warto podkreślić, że to właśnie realizacje dla dużych firm są naszą specjalnością.

Serwisy internetowe projektowaliśmy między innymi dla:

Kompleksowa obsługa

Każdy serwis internetowy powstaje w określonym celu i powinien realizować zakładane funkcje. By maksymalnie podnieść jego skuteczność warto śledzić osiągane wyniki i na bieżąco optymalizować zarówno serwis, jak i realizowane wokół niego działania promocyjne.

Najczęściej realizowanym, i najskuteczniejszym, działaniem wspierającym optymalizację serwisu www są Testy A/B. Pozwalają na zidentyfikowanie, wybór i wdrożenie skuteczniejszego wariantu danego elementu strony lub zestawu elementów.

Zajmujemy się kompleksową obsługą serwisów internetowych, począwszy od ich projektu, przez wdrożenie, optymalizację i rozbudowę, na codziennym supporcie skończywszy. W przypadku bardziej wymagających serwisów proponujemy także nasze wsparcie w obszarze Cloud & Hosting Management. Wśród utrzymywanych przez nas serwisów www są takie, które odwiedza nawet 100 tys. osób w ciągu godziny, a każdego miesiąca obsługują prawie 12 mln użytkowników.
 

Wyróżniające się serwisy internetowe – wyróżnienia naszych realizacji

Posiadamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają na realizację projektów na najwyższym poziomie. Potwierdzają to liczne audyty i rankingi poddające ocenie jakość stron internetowych. W audycie użyteczności serwisów internetowych, opracowanym przez Grant Thornton International, portal NFZ naszego autorstwa został uznany najlepszym w kategorii ”Administracja - strony państwowe". W tej samej kategorii, w grupie "strony firmowe" znalazł się serwis internetowy Getin Bank (obecnie VeloBank).

Za realizację portalu stat.gov.pl dla GUS (zgodnie ze standardem WCAG) otrzymaliśmy 2 Webstary w kategorii „Administracja publiczna”.

Serwisy naszych Klientów zostały porównane do stron i portali największych firm oraz instytucji państwowych. Znalezienie się w tak zacnym gronie połączone ze zdobyciem wysokich ocen, to potwierdzenie wysokiej jakości naszych usług. – podkreśla Marcin Wojtoń, Dyrektor Handlowy w Ideo.

Istotne aspekty tworzenia i rozbudowy stron internetowych

Szybkość strony www i serwisów e-commerce

Optymalizacja witryny to spore wyzwanie. Tylko stałe dbanie o jej kondycję przyczyni się do bycia o krok przed konkurencją. Dzięki licznym narzędziom możemy analizować kondycję naszej strony i badać skuteczność działań zmierzających do poprawy szybkości strony. Co raz częściej stawiamy także na rozwiązanie typu Headless, które przyspiesza ładowanie elementów na nawet najbardziej rozbudowanych serwisach.

Więcej o możliwościach systemu headless CMS można przeczytać na dedykowanej temu tematowi stronie. Sprawdź Headless CMS. 

UX rośnie w siłę

Każdy, kto prowadzi stronę internetową i zależy mu na wysokiej konwersji musi brać pod uwagę swoją pozycję w wyszukiwaniu Google. Zawodowo zajmujemy się poprawą UX, a tym samym optymalizacją konwersji. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

Wersja demonstracyjna System CMS

System Edito zawiera najważniejsze elementy potrzebne do prowadzenia różnorodnych serwisów internetowych. Łączy intuicyjną obsługę z możliwością nieograniczonej personalizacji, dzięki czemu spełnia potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. 


Wersja demonstracyjna Edito CMS pokazuje jak wygląda obsługa systemu, umożliwia zapoznanie się z wybranymi funkcjonalnościami w panelu administracyjnym. Szczególnie warto zobaczyć, jakie możliwości daje wielopoziomowość uprawnień.
 

Jesteś zainteresway wersją demonstracyjną Edito CMS? Skontaktuj się z naszym eksertem. Pobierz Sprawdź jak wygląda i funkcjonuje nasza platforma Edito CMS. 

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas