Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Platforma eCommerce Shopware 6

„Platforma dostosowana do potrzeb współczesnego eCommerce. Shopware 6 oferuje liczne narzędzia i integracje.”

... jak możemy pomóc Tobie?   Bezpłatna konsultacja  
Anna Wolanin
Anna Wolanin
E-commerce, Automatyzacja procesów
Darmowa konsultacja

Shopware 6 to platforma od początku zaprojektowana pod potrzeby eCommerce. Łączy w sobie kluczowe oraz innowacyjne narzędzia do kompleksowego budowania i prowadzenia sklepu internetowego.

Ta niemiecka platforma rozwija się od ponad 20 lat i obsługuje obecnie ponad 100 tysięcy biznesów na całym świecie. Zyskuje popularność także w polskich przedsiębiorstwach. Jej atrakcyjność wynika z wykorzystania sprawdzonych technologii, które optymalizują proces wdrażania i modyfikacji serwisu przez programistów. Shopware 6, podobnie jak popularna platforma alternatywna – Magento 2, jest systemem Open Source. Zapewnia to wysoką przystępność cenową, przy jednoczesnej wysokiej dynamice rozwoju.

Optymalny, skalowalny system to rozwiązanie o dużym potencjale dla wspierania rozwoju firmy. Shopware 6 jest narzędziem, które wspiera sprzedaż wielokanałową, co współcześnie okazuje się istotne zarówno dla dużych, średnich jak i mniejszych przedsiębiorstw.

Wyróżniki Shopware 6

Shopware 6 wyróżnia nastawienie na maksymalną elastyczność i swobodę rozwoju.

Twórcy platformy skoncentrowali się na mechanizmach wspierających poprawę doświadczenia Klientów. Zarówno włascicieli i administratorów sklepów internetowych, jak i internautów, którzy dokonują zakupu w tych sklepach. Niezależnie od tego gdzie się znajdują i z jakiego urządzenia korzystają.
 

Shopware 6 to ponad 100 tyś wdrożeń na całym świecie.


 • Wygodna administracja
  Przejrzysty interfejs i intuicyjna nawigacja w panelu administracyjnym to wygoda, dzięki której możesz skoncentrować się na strategicznych działaniach. Możliwość zastosowania hierarchicznej organizacji ról to funkcja bardzo praktyczna w dużych przedsiębiorstwach, gdzie często okazuje się to niezbędne dla właściwego przestrzegania procedur.
   
 • Shopping Experiences
  Panel kreatywny umożliwia tworzenie angażujących treści dla różnych rodzajów stron, takich jak szczegółowe karty produktu, Landing Page, strony kategorii, itp. Karta katalogowa produktu buduje ciekawość i zaangażowanie odbiorców, jeśli wokół oferowanego przedmiotu znajdą historię, szczegóły i odpowiednie detale budujące spójną całość.
   
 • Rule Builder
  Nowoczesne narzędzie pozwala na dostosowanie reguł do różnych wariantów sytuacji konsumenta. Pozwala na zróżnicowanie cen czy dopasowanie kosztów wysyłki i późniejszą kontynuację wykorzystania ich.
   
 • Sprzedaż wielokanałowa
  Moduł stworzony z myślą o spójnej obsłudze kupującego, niezależnie od tego gdzie się znajduje. Pozwala na zastosowanie rozwiązania omnichannel łączącego jednoczesne zarządzanie np. platformą sprzedażową w social mediach, firmowym marketplace, POS i tradycyjnym sklepem online, z jednego miejsca. Uwzględnia także zróżnicowanie oferty asortymentowej, waluty czy języka pomiędzy kanałami.
   
 • Katalog produktów
  Platformę Shopware 6 na tle innych systemów wyróżnia wyjątkowo zaawansowany panel zarządzania produktami. Ułatwia konfirurację z uwzględnieniem takich parametrów jak warianty, zróżnicowane parametry i cechy produktów. To też miejsce zarządzania informacjami o produktach, dzieleniu ich na kategorie, do których według określonych cech kolejne wprowadzane produkty będą dodawać się automatycznie. W wersji Professional Edition dostarcza konfiguratory dostępne po stronie kupującego, umożliwiając skonfigurowanie produktu niestandardowego, personalizowanego.
   
 • Shopware PWA
  Pozwala stworzyć aplikację internetową Progressive Web App, która wykorzystuje możliwości urządzeń mobilnych, by zapewnić użytkownikom lepszy Customer Experience. Oparta o Vue Storefront aplikacja zapewnia innowacyjność i elastyczność oraz wygodną integrację.
   
 • API first
  Interfejs sprzyjający integracji platformy handlowej z dowolnymi technologiami, które e-sklep już wykorzystuje (ERP, CMS czy PWA) oraz z zewnętrznymi kanałami sprzedaży. Elastyczny rdzeń platformy z zastosowaniem interfejsu API korzystnie wpływa także na automatyzację procesów, dzięki łączeniu różnych komponentów i rozwiązań.
   
 • Wsparcie dla SEO
  Shopware 6 umożliwia optymalizację e-sklepu pod wyszukiwarki poprzez udostępnienie edycji wszelkich parametrów, które są uwzględniane przez algorytm Google.
   
 • Plugin Manager
  Proste rozbudowywanie systemu dzięki dostępowi do rosnącej bazy (aktualnie ponad 4 000) funkcjonalnych wtyczek rozszerzających zakres możliwości platformy. Shopware jest narzędziem Open Source, dzięki czemu społeczność ponad 1200 programistów na bieżąco stale rozbudowuje liczne rozszerzenia i praktycznie każdego dnia powstają nowe.
   

Dzięki 3 pakietom z różnym poziomem zaawansowania system odpowiada na potrzeby każdej skali działalności ecommerce.

 


 

Shopware spełni oczekiwania zarówno zaawansowanych, skalowalnych projektów B2B na skalę międzynarodową, średnich przedsiębiorstw, które oczekują niepowtarzalnego kreowania marki czy elastycznych funkcji obsługi jak i rozpoczynających swą przygodę z e-commerce firm rodzinnych.

Miejsce dla Handlu B2B

Zastosowane w Shopware 6 narzędzia Core i interfejsu API first, to solidna baza dla funkcjonalnego intuicyjnego serwisu sprzedaży online. Platforma oferuje jednak znacznie więcej. Przykładem tego jest szereg funkcjonalności w wersji platformy B2B Suite, które odpowiadają na wymagania złożonych modeli biznesowych przedsiębiorstw B2B.

System oferuje obsługę terenową, dzięki której w łatwy sposób możemy określić dostęp konkretnych pracowników do kont poszczególnych klientów. To istotny element wdrażania w działalności eCommerce istniejących już struktur sprzedaży przedsiębiorstwa, np. indywidualnej odpowiedzialności każdego z przedstawicieli handlowych za kontakt z przypisanym Klientem biznesowym. To sposób na prowadzenie spójnego doradztwa i budowanie relacji poprzez personalizację podejścia do jednostkowych potrzeb.

Polityka cenowa i procesy zamawiania w serwisie eCommerce zbudowanym na platformie Shopware B2B Suite są dostosowane do struktury rynku B2B. System pozwala na wygodne, bardzo indywidualne różnicowanie skali rabatowych i stawek cenowych w odniesieniu do liczby zamówień czy innych czynników zawartych w umowie z Klientem. Podobnie w przypadku realizowania zamówień, proces możemy dopasować do charakterystyki potrzeb naszych klientów B2B, które w przeciwieństwie do zachowań konsumentów końcowych, cechują się względnie stałą cyklicznością. Z tego względu bardzo istotne aby ułatwić i zautomatyzować przebieg składania zamówień np. poprzez wykorzystanie pliku CSV lub XLS czy nawet maskę artykułu.

Wymierne korzyści

Shopware 6 wyróżnia na tle konkurencji przejrzystość cenowa wdrożenia i utrzymania systemu e-commerce. Każdy pakiet oparty jest na jednorazowej opłacie za wykorzystanie systemu niezależnie od wyników obrotu osiąganych przez sklep, czy ilości produktów jakie się w nim znajdą.

Kolejne oszczędności generowane są dzięki wyjątkowej prostocie i intuicyjności wdrożenia. Minimalizuje to wysiłek i redukuje czas programistów poświęcony na proces tworzenia e-sklepu. Z kolei intuidyjny panel administracyjny usprawnia zarządzanie sklepem, ofertą produktową i zakupami, co przynosi dalsze oszczędności w zakresie obsługi bieżącej sklepu.

Dostęp do bogatej bazy wtyczek i rozszerzeń pozwala na niemal nieograniczoną przestrzeń do rozbudowy funkcjonalności Twojego sklepu. Jeśli wśród istniejących dodatków nie znajdziesz takiego, który spełni Twoje oczekiwania - stworzymy go dla Ciebie.

Kompleksowa obsługa Twojego e-Commerce

Nie jesteśmy typowym Software House'm. Oferujemy kompleksową obsługę i wsparcie doradcze dla Twojego biznesu. Poza projektem i wdrożeniem sklepu oferujemy również między innymi:

 • Doradztwo biznesowe. Na podstawie posiadanego doświadczenia pomożemy zbudować strategię ecommerce w Twojej firmie. Pomożemy także zoptymalizować i zautomatyzować procesy związane ze sprzedażą.
   
 • Migracja e-sklepu z innej platformy. Realizujemy migracje sklepów internetowych uwzględniając w niej kwestie SEO, optymalizację hostingu i zachowania ciągłości łańcucha sprzedaży.
   
 • Budawa sklepu internetowego od podstaw. Realizujemy projekty kompleksowo, tworzymy serwisy sprzedażowe w pełni dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.
   
 • Promocja i budowa wizerunku Twojego sklepu. Liczne zespół ekspertów w obszarze e-marketingu pomoże w skutecznej promocji sklepu internetowego.
   
 • Modyfikacje i wsparcie po wdrożeniu platformy. Dbamy o sprawność platform handlowych na bieżąco, przez cały okres współpracy; staramy się wspólnie monitorować funkcjonowanie serwisu i wprowadzać zmiany na podstawie obserwacji.
   

Baza wiedzy

Magento vs. Shopware – porównanie platform sprzedażowych

Zarówno Magento 2, jak i Shopware 6 są rozwiązaniami Open-source, a więc można je dowolnie rozwijać i modyfikować pod własne potrzeby. Istnieje jednak między nimi wiele różnic, które sprawiają, że są dedykowane różnym grupom sprzedawców. Prezentujemy zestawienie systemów. Analiza pomoże w wyborze oraz znalezieniu odpowiedzi: który z nich bardziej pasuje do Twojego biznesu.
 

Shopware 6.4 - największa porcja nowości

Platforma od początku projektowana była pod potrzeby eCommerce. Łączy w sobie kluczowe narzędzia do kompleksowej obsługi sklepu internetowego. Najnowsza wersja platformy dostępna jest od początku maja, a wersja testowa Release Candidate sprawdzana była już od marca 2021. Nie da się ukryć, że zakres wprowadzonych nowości i modyfikacji jest naprawdę szeroki.
 

Jak stworzyć sklep marzeń dzięki personalizacji

Skuteczna sprzedaż internetowa wymaga odpowiednio dobranej komunikacji. Wyobraź sobie, że podczas zakupów na półkach znajdują się wyłącznie te artykuły, które właśnie zamierzasz kupić. Długo wyszukiwane, oczekiwane - teraz na wyciągnięcie ręki. Totalna abstrakcja? Bynajmniej! Taka wizja sklepu marzeń Twojego klienta, jest jak najbardziej realna.

Wraz z rozwojem technologii, pojawiły się nowe możliwości dla marketingowców i specjalistów ds. e-commerce. Usprawniają oni proces sprzedaży, zwiększają zaangażowanie obecnych klientów i pozyskują nowych.
 

Analiza przedwdrożeniowa, a powodzenie projektu

Każdy system IT powinien realizować założone funkcje i spełniać postawione przed nim cele. Jak jednak można zauważyć, nie każdy projekt kończy się sukcesem. Co zatem wpływa na jego pomyślną realizację?

Projekt informatyczny jako proces tworzenia danej aplikacji, to szereg etapów i działań, które dążą do stworzenia systemu dostosowanego do wymagań Klienta. Przyglądając się poszczególnym fazom projektu, dochodzimy do wniosku, że krytycznym czynnikiem, w dużej mierze warunkującym powodzenie takiego projektu jest analiza przedwdrożeniowa.
 

Checklista E-commerce, czyli 11 kroków do sukcesu Twojego sklepu internetowego

Jeśli analizujesz pomysły na własny biznes, to najprawdopodobniej nie pominiesz sprzedaży internetowej. Co jednak zrobić, by podjąć decyzję, której po kilku miesiącach nie będziesz żałować? Jak zacząć prowadzić sklep internetowy, by na koniec dnia przynosił on zyski i przyciągał liczne grono klientów?

Czynników warunkujących powodzenie sprzedaży internetowej jest bardzo wiele. Przygotowaliśmy małą pomoc w formie „ściągi” dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce.
 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas