Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

O Nas

Tworzymy rozwiązania biznesowe, które łączą najnowsze technologie z potrzebami biznesu. Rozwiązania, które są efektywne, użyteczne i zapewniają najwyższy poziom doświadczeń użytkowników. Dla nas technologia to tylko narzędzie - środek do osiągnięcia celu, jakim jest zaspokojenie potrzeb partnerów biznesowych.

Ideo to firma rodzinna, której historia sięga 1999 roku. Mimo szybkiego rozwoju ważne jest dla nas zachowanie rodzinnej atmosfery, budowanie wartościowych relacji oraz indywidualnego podejścia do pracowników. Jest to jeden z powodów, dla których kolejny rok z rzędu Ideo zostaje wyróżnione Diamentem Forbesa i umieszczone w rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Dwa lata z rzędu byliśmy wyróżniani także w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 CE.

Ideo Software. Nasza pasja, Twój sukces

Wspieramy klientów, stawiając na jakość i innowacyjność w obszarze IT.

Jesteśmy zespołem ponad 250 specjalistów, a przede wszystkim doradcą i partnerem biznesowym, który pomoże Twojej firmie rozwinąć skrzydła w cyfrowym świecie. Realizujemy różnorodne, innowacyjne projekty dla klientów z całego świata.

Specjalizujemy się w tworzeniu dedykowanego oprogramowania, obejmującego aplikacje webowe, mobilne, strony i sklepy internetowe, platformy e-learningowe oraz systemy zarządzania dokumentami i platformy do komunikacji wewnętrznej. Nasze usługi obejmują pełen proces tworzenia rozwiązań biznesowych.

Współpracę rozpoczynamy od zrozumienia Klienta i analizy jego potrzeb. Realizujemy projekty od etapu projektowania, po wdrożenie gotowego rozwiązania, jego promocję, utrzymanie i dalszy rozwój. Operujemy w środowisku PHP, Microsoft .NET, a także bazami danych takimi jak Microsoft SQL Server, MySQL czy PostgreSQL.

Dodatkowo, korzystamy z najnowszych technologii, takich jak SaaS, Angular JS, by tworzyć rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami. Oprócz technologii takich jak Java, React Native, PHP, Flutter, Vue.js, WordPress, dostosowujemy się także do unikalnych potrzeb klientów. Tworzymy elastyczne i skalowalne rozwiązania, które dostosowują się do indywidualnych wymagań każdego projektu.

 


Nasze doświadczenie obejmuje różne sektory, takie jak transport, spedycja i logistyka, motoryzacja , opieka zdrowotna, edukacja i e-commerce.  


 

Ideo to nie tylko firma tworząca oprogramowanie, ale również strategiczny partner biznesowy. Nasze wewnętrzne warsztaty produktowe pomagają klientom zrozumieć potrzeby użytkowników i dobrać odpowiednie technologie do realizacji ich celów. 

Jesteśmy partnerem, który rozumie zmieniające się potrzeby klientów na stale ewoluującym rynku i pomaga im maksymalnie wykorzystać potencjał technologii. 

Bezpieczeństwo i wydajność na najwyższym poziomie

W naszej pracy nie uznajemy kompromisów, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wydajność. Korzystamy z najnowszych, sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które zapewniają naszym Klientom gwarancję bezpieczeństwa danych.

Pracujemy zgodnie z najwyższymi standardami, m.in. Open Web Application Security Project (OWASP TOP 10). Nasze projekty podlegają rygorystycznej kontroli jakości, w tym testom bezpieczeństwa i wydajności Naszą siłą jest nie tylko technologia, ale także efektywne zarządzanie projektami. Dzięki temu tworzymy narzędzia, które spełniają oczekiwania klientów i pomagają im rozwijać biznes skutecznie i efektywnie.

Dostępność i wygoda

Nasze aplikacje są tworzone z myślą o potrzebach różnych grup odbiorców. Są funkcjonalne i atrakcyjne, niezależnie od poziomu umiejętności technicznych czy preferencji wizualnych użytkowników. Realizujemy projekty zgodnie z Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0) oraz Responsive Web Design (RWD), by dostarczyć wygodę każdemu, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu z nich korzysta.

Jakie parametry wpływają na wybór platformy?

W dzisiejszym świecie wydajność jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces. Dlatego w naszych platformach kładziemy nacisk na wydajność, wybierając elementy, które ją zapewniają.

  • Nginx – do 300% szybszy niż powszechnie stosowane serwery www.
  • PHP 8.1 – ok. 30% wydajniejszy niż PHP w wersji 5.6.
  • Load Balancer – równoważy obciążenie serwerów, podnosząc efektywność infrastruktury.
  • Wydajne serwery CLOUD i Bazy NoSQL – dla bezpiecznego i efektywnego przetwarzania danych.
  • Dedykowane rozwiązania do obsługi Cache i kompresji grafiki.
  • … i wiele innych narzędzi i metod optymalizacji dostosowanych do potrzeb danego projektu.

Nowoczesne rozwiązania dla efektywnego rozwoju biznesu

W świecie Software Development stawiamy na innowacyjność i efektywność. Oferujemy wdrożenia oparte na autorskich platformach Edito CMS i Logito DMS, ale również o technologie open source i .NET. Naszym celem jest nie tylko tworzenie aplikacji, ale także partnerstwo z klientem już od etapu analizy potrzeb i celów.

Pozwala to optymalnie dopasować odpowiednią technologię i osiągnąć zamierzone rezultaty. Efektywne zarządzanie projektem Stosujemy metodyki Scrum, Prince 2 oraz IPMA, co pozwala nam efektywnie zarządzać realizowanymi projektami.

Naszym priorytetem jest jednak stosowanie metodyki Scrum, która dla nas oznacza zaangażowanie, skupienie, otwartość, szacunek i odwagę. Dzięki takiemu podejściu redukujemy ryzyko i złożoność projektów, osiągając jednocześnie najlepsze rezultaty.

Jesteśmy w gronie najlepszych

W kolejnej już edycji zestawienia Diamentów Forbesa, Ideo zostało wyróżnione jako jedna z najszybciej rozwijających się firm w Polsce. Zostaliśmy umieszczeni także w rankingu najcenniejszych firm rodzinnych Forbes. Wyróżnienia te świadczą o wysokiej skuteczności realizowanych działań, które przekładają się na wzrost wartości spółki.Klienci bardzo dobrze oceniają nasze kompleksowe podejście do realizacji projektów i doradztwo biznesowe. Jest to jeden z głównych powodów, dla których zostaliśmy uznani przez Clutch za czołową firmę software developerską w obszarze eCommerce w Polsce. Jesteśmy dumni z posiadania tytułów takich jak PimCore Silver Partner oraz Magento Business Solution Partner.

Doceniane przez ekspertów

Ideo to firma o ugruntowanej pozycji w branży IT, której projekty zdobyły nagrody w licznych konkursach. Wśród nich znalazły się:

Sukcesy te są dowodem profesjonalizmu i kompetencji zespołu Ideo. Potwierdzają naszą wysoką pozycję w branży zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Jednak od nagród ważniejsze jest dla nas zaufanie Klientów. Aż 76% z nich, korzysta z naszych usług nieprzerywanie od 7+ lat. Stanowi to dla nas wyraz najwyższego uznania.

Od ponad 20 lat specjalizujemy się w tworzeniu własnych autorskich produktów, które rewolucjonizują sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi zasobami i komunikacją:  

  • Edito CMS - system zarządzania treścią
  • Logito DMS - system elektronicznego obiegu informacji i dokumentów  
  • Motivation Direct - platforma do zarządzania programami lojalnościowymi i motywacyjnymi  
  • Edito E-learning - platforma do zarządzania szkoleniami e-learningowymi

Poza produktami własnymi, wdrażamy także liczne projekty oparte na innych platformach technologicznych. Wśród nich warto wymienić np.: WordPress, Magento, WooCommerce czy Optimizely CMS. Dołącz do grona naszych Klientów i pozwól, by nasze narzędzia wspierały szybszy rozwój Twojego biznesu!

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas