PimCore - Product Information Management dla e-commerce

„PimCore to Potężny Magazyn Danych. I znacznie więcej...”

Istnieje wiele publikacji na temat strategii pozyskiwania i walki o klienta. Zastosowanie optymalnej strategii przyczynia się do zwiększania obrotów firmy. Co w przypadku, gdy zbyt duża ilość zamówień staje się problemem samym w sobie?

Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Menedżer ds. Kluczowych Klientów
Darmowa konsultacja

Dynamiczny rozwój vs. Infrastruktura firmy

Na pierwszy rzut oka, dynamiczny rozwój firmy oraz jej popularność wśród klientów nie są niczym problematycznym. Etap zdobywania i walki o klienta minął i można skupić się na podejmowaniu działań sprzyjających wzrostowi sprzedaży. By jednak rozwój firmy szedł w parze z wysoką jakością usług, należy przygotować przedsiębiorstwo pod kątem technologicznym. Mowa tutaj o zapewnieniu odpowiednich narzędzi bądź platformy, która będzie skutecznie wspierać rozwój bez zaburzania dotychczasowych działań firmy.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu wielofunkcyjne narzędzie, jakim jest PimCore. Platforma działa w technologii OpenSource i użytkowana jest przez ponad 80 000 firm w 56 krajach. Z dużym prawdopodobieństwem stanie się pionierem wśród narządzi typu omnichannel, które zrewolucjonizują dotychczasowy charakter tradycyjnej sprzedaży oraz komunikacji z klientem.

Zarządzanie Informacją Produktową

Manager danych w PimCore pełni w pierwszej kolejności funkcję magazynu danych związanych z oferowanymi produktami. W praktyce oznacza to, że wszystkie dane w formie cyfrowej zostają umieszczone w jednym miejscu z łatwym i szybkim dostępem do nich. Następnym krokiem jest konsolidacja oraz integracja istniejących stale napływających danych w różnych kanałach sprzedażowych.

By zobrazować te zależności, można posłużyć się przykładem. Firma z branży odzieżowej posiada sieć sklepów stacjonarnych w wielu krajach, prowadzi też sprzedaż telefoniczną, sklep online sprzężony z serwisami typu social media oraz porównywarkami cenowymi. Nowy produkt zostaje wprowadzony do centralnej bazy danych i zaledwie po chwili jest widoczny we wszystkich aplikacjach firmy w każdym miejscu na świecie. Jakakolwiek modyfikacja, graficzna bądź tekstowa, danego produktu (cena, grafika, opis lub informacje techniczne o produkcie) zaktualizuje się w czasie rzeczywistym dla klientów w wielu kanałach sprzedażowych. Jest to zaledwie jeden przykład, ale takich zestawów danych może być tak dużo jak pomysłów na promocję i sprzedaż w internecie.

Zarządzanie Zasobami Cyfrowymi

PimCore DAM służy do zarządzania zasobami cyfrowymi oraz metadanymi. Integracja cyfrowych zasobów przebiega podobnie jak w PIM / MDM. Manager oprócz zarządzania i monitorowania danych posiada w sobie wbudowany edytor danych. Przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia nawigację w edytorze oraz udostępnia wiele przydatnych dodatków m.in. moduł tagowania pozwalający szybko odnaleźć dany zasób, zapisanie pliku w jednym ze 100 formatów plików czy też kadrowanie zdjęć. Portal Zasobów, czyli multimedialna galeria, to moduł, który może okazać się bardzo przydatny w tworzeniu czy modyfikacji strony bądź zasobu.

Nieocenioną funkcją jest w szczególności automatyczna konwersja i transkodowane wideo. Posiadając wiele kanałów sprzedaży, może być konieczne posiadanie wielu wersji danego zasobu cyfrowego. To narzędzie zapewni, że dane zdjęcie czy video będzie kompatybilne z urządzeniem potencjalnego klienta podczas wyświetlania jego zawartości.

Dodatek, o którym także warto wspomnieć to Mechanizm Workflow. Pozwala on na planowanie działań oraz monitorowanie postępów pracy. Mogą to być zarówno podejmowane działania biznesowe, jak i redakcyjne. Możliwe jest także stworzenie wielu planów działania, jednoczesne ich uruchomienie oraz śledzenie wielu procesów.

Doświadczenia Klienta (UX)

W skład platformy Pimcore wchodzi także moduł Manager Doświadczeń. Ma on usprawniać bydowanie doświadczenia klienta względem danej marki w wielu kanałach sprzedaży jednocześnie. Co więcej, treści publikowane klientowi zmieniają swoją formę w zależności od jego preferencji w danym czasie. Użytkownik jest w stanie śledzić poprzednie oraz bieżące działania przyglądając się uzyskanym już efektom. Jeśli nie są one zadowalające może sprawnie je dostosować uruchamiając Edytor. Zawartość lub grafikę strony można z łatwością zmodyfikować, a już po chwili zmiany będą widoczne we wszystkich kanałach sprzedaży czy też urządzeniach potencjalnego klienta.

Wielokanałowa sprzedaż e-Commerce

Pimcore jest sam w sobie imponującym narzędziem, ale pełni też rolę platformy sprzedażowej o wielkim zasięgu. Tym, co zdecydowanie wyróżnia tego typu wielomodułową aplikację, jest centralizacja danych produktowych oraz zasobów cyfrowych, metadanych (wliczając moduł Workflow) zintegrowana docelowo w e-sklep funkcjonujący w wielu kanałach. Posiadając te wszystkie dane o kliencie i jego preferencjach, można o wiele sprawniej przygotować atrakcyjną ofertę, która trafi w oczekiwania klienta. Rozwiązanie Pimcore zdecydowanie przyspieszy wprowadzenie nowego produktu na rynek przy stosunkowo niskim nakładzie środków finansowych.

Korzyści z wdrożenia aplikacji

  • Scentralizowana baza danych ułatwia znalezienie informacji,
  • możliwość zarządzania wszystkimi typami danych w czasie rzeczywistym i o każdej porze,
  • oszczędność czasu i kosztów związanych z zapewnieniem aktualności danych produktowych,
  • możliwość integracji z innymi systemami w firmie,
  • szybkie wprowadzenie nowych produktów do wielu kanałów sprzedaży,
  • przejrzysty edytor danych do modyfikacji treści tekstowych oraz graficznych,
  • możliwość projektowania oraz śledzenia działań marketingowych dotyczących produktu,
  • znaczne ograniczenie środków finansowych przy zakupie wielomodułowej platformy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas