Kliknij i wygraj!Wygraj audyt sklepu! Weź udział w świątecznym quizie e-commerce

Platforma WMS

... a jak możemy pomóc Tobie?   Bezpłatna konsultacja  
Robert Gozdek
Robert Gozdek
Dyrektor Wdrożeń Systemów ERP
Porozmawiajmy

Obszar logistyki magazynowej wkroczył w etap intensywnej automatyzacji i informatyzacji.

Stale rosnący współczynnik wdrożeń systemów informatycznych optymalizujących procesy magazynowe wskazuje na duży potencjał branży IT w logistyce. Na szczególną uwagę zasługują intuicyjne aplikacje mobilne, usprawniające pracę magazynierom.


Aplikacja magazynowa WMS: 
Funkcjonalne rozwiązanie

Asiston WMS została zaprojektowana dla magazynierów odpowiadających za realizację procesów przyjęć magazynowych, wydań magazynowych, kompletacji zamówień od Klientów czy inwentaryzacji towarów na magazynie.

Za pomocą aplikacji optymalizowany jest czas przepływu towarów do ostatecznego Klienta. Podczas realizacji wyszczególnionych procesów magazynowych generowane i obsługiwane są następujące dokumenty magazynowe:

  • ZK – zamówienia od Klientów
  • ZD – zamówienie do dostawców
  • WZ – wydania zewnętrzne
  • PZ – przyjęcia zewnętrzne

Możliwości integracyjne

Aplikacja magazynowa WMS posiada możliwości integracji z systemami klasy ERP oraz działa na jednej wspólnej bazie danych, co zapewnia sprawny przepływ informacji i dokumentów w czasie rzeczywistym. Za pomocą aplikacji obsługiwane są zamówienia od Klientów pochodzące ze zintegrowanego sklepu internetowego.

Aplikacja magazynowa, a sklep internetowy
Magazynier rozpoczynając proces kompletacji danego zamówienia wybiera je z listy oczekujących oraz skanuje kody kreskowe produktów zgodnie ze złożonym zamówieniem w sklepie internetowym. Efektem końcowym procesu jest wygenerowanie dokumentu WZ do systemu ERP oraz oznaczenie dokumentu ZK jako zrealizowanego. Klient może otrzymać w czasie rzeczywistym informację o statusie realizacji jego zamówienia.

Dowiedz się więcej na temat logistyki w e-commerce z przygotowanego przez nas artykułu: Kontrola przyjęć i wydań magazynowych w e-commerce
 

Przyjęcia magazynowe

Proces przyjęć magazynowych realizowany jest na podstawie złożonych w systemie Subiekt zamówień do dostawców. Magazynier realizując proces przyjęcia magazynowego wybiera dokument ZD z listy oraz za pomocą czytnika kodów kreskowych przyjmuje towar na stan magazynowy, generując tym samym dokument PZ do zintegrowanego systemu klasy ERP. W przypadku niekompletnej dostawy generowany jest dokument zamówienia różnicowego.

Wydania magazynowe

Proces wydań magazynowych rozpoczyna się w momencie złożenia zamówienia przez klienta w sklepie internetowym oraz jego przesłania do zintegrowanego systemu klasy ERP. Złożone zamówienia pojawiają się w aplikacji magazynowej WMS na liście oczekujących zamówień do kompletacji. W szczegółach każdego zamówienia wyświetlone są podstawowe informacje o danym zamówieniu takie jak: system wydań magazynowych, laptop

  • Numer zamówienia,
  • dane kontrahenta,
  • adres dostawy,
  • data złożenia zamówienia,
  • wartość zamówienia,
  • uwagi do zamówienia,
  • pozycje zamówionych asortymentów.

Mobilność aplikacji - pracuj wygodnie na każdym urządzeniu

Mobilność: tablet, telefonAplikacja magazynowa WMS dedykowana jest na urządzenia typu:

  • Tablet,
  • czytnik kodów kreskowych,
  • mobilne drukarki listów przewozowych.

Pełna responsywność aplikacji pozwala sprawnie i szybko sfinalizować każdy proces magazynowy. Magazynier może realizować zamówienia czy generować listy przewozowe będąc przy regale magazynowym.

Moduły aplikacji

Aplikacja magazynowa WMS składa się z modułów funkcjonalnych odpowiadających za określone procesy magazynowe. Dostępne moduły w aplikacji w wersji standardowej to:

  • Moje konto,
  • panel administracyjny,
  • przyjęcia magazynowe,
  • wydania magazynowe,
  • raporty magazynowe.

Mamy świadomość, że każdy Klient posiada indywidualne potrzeby, dlatego oferujemy tworzenie modułów dedykowanych pod aktualne potrzeby Klienta.

Korzyści z wdrożenia. Co zyskasz dzięki aplikacji

  • Optymalizacja czasów realizacji zamówień,
  • eliminacja błędów podczas kompletacji zamówień,
  • automatyczne powiadomienia dla Klientów o statusie realizacji zamówień,
  • zapewnienie terminowości realizacji zamówień
  • łatwe i szybkie wdrożenie nowych użytkowników,
  • komfort użytkowania i zapewnienie mobilności magazynierowi,
  • pełna integracja z systemem ERP oraz sklepem internetowym.


Sprawdź na co zwrócić uwagę i jak przygotować się do wdrożenia systemu WMS?


System Zarządzania Magazynem pomaga zarządzać i organizować pracę w magazynie. Jest to oprogramowanie, które ma za zadanie wesprzeć firmę w zarządzaniu łańcuchem dostaw, uzupełnianiu zapasów, ich kontroli, wysyłce oraz w zarządzaniu produktami.

O tym, jak najlepiej przygotować się do wdrożenia systemu WMS opowiada Dawid Rój, Kierownik Projektów w Asiston Sp. z o.o.

Baza wiedzy

Jak przygotować się do wdrożenia systemu WMS?

Wdrożenie systemu WMS

System WMS to pomoc w kontrolowaniu oraz koordynowaniu istotnych procesów magazynowych. Wspomaga zarządzanie logistyką magazynową na wielu obszarach. O tym, jak przygotować się do wdrożenia systemu WMS, jak wygląda wdrożenie i co wpływa na jego wartość dla firmy opowiada Dawid Rój, Kierownik Projektów w Asiston Sp. z o.o.
 

WMS wspiera rozwój biznesu e-commerce

Dynamiczny rozwój sektora e-commerce, wzmocniony w ostatnim czasie przez skutki pandemii, porównywany jest przez wielu przedsiębiorców do klęski urodzaju. Z jednej strony sklepy notują dynamiczny wzrost zamówień, z drugiej - nie są w stanie części z nich sprawnie zrealizować. Stawia to przed przedsiębiorcami nowe wyzwania w obszarze logistyki, której centrum często jest magazyn.
 

Kontrola przyjęć i wydań magazynowych w e-commerce

Najczęściej spotykanymi błędami w logistyce e-commerce są te, związane z realizacją zamówień oraz terminowością dostaw. Niestety wiąże się to z marnowaniem czasu, wysokimi i niepotrzebnymi kosztami oraz zastojami w magazynie. W długofalowej perspektywie mogą pojawić się również straty wizerunkowe. Implementacja adekwatnych narzędzi informatycznych przyczyni się do usprawnienia tych procesów oraz zagwarantuje ich wysoką jakość i bezpieczeństwo.
 

analiza procesów tworzeń aplikacjiAnaliza przedwdrożeniowa, a powodzenie projektu

Projekt informatyczny jako proces tworzenia danej aplikacji, to szereg etapów i działań, które dążą do stworzenia systemu dostosowanego do wymagań Klienta.

Przyglądając się poszczególnym fazom projektu, dochodzimy do wniosku, że krytycznym czynnikiem, w dużej mierze warunkującym powodzenie takiego projektu jest analiza przedwdrożeniowa.
 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas