Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

PIM - Zwiększ efektywność swojego biznesu

Skuteczne zarządzanie danymi produktowymi jest niezwykle istotne dla sukcesu firm. Właśnie dlatego systemy Product Information Management (PIM) stały się nieodłącznym narzędziem dla profesjonalnych e-sklepów i firm handlowych.

...Sprawdź jak możemy Ci pomóc:   Bezpłatna konsultacja  
Jacek Tobiasz
Jacek Tobiasz
Projektowanie systemów IT, Optymalizacja
Darmowa konsultacja

W Ideo Software najczęściej realizujemy wdrożenia Pimcore i Akeneo. Są to dwa najczęściej wybierane rozwiązania przez naszych Klientów. Jednakże, dostosowując się do indywidualnych potrzeb biznesowych klientów, jesteśmy w stanie zrealizować wdrożenie także innego systemu PIM.

Poniżej omówimy możliwości i funkcje innych systemów. Wybraliśmy pięć popularnych w Polsce rozwiązań klasy PIM: Ergonode, inRiver, Plytix, Salsify i Catsy
 

Czym jest PIM?  

Product Information Management (PIM) to rozwiązanie, które umożliwia skuteczne gromadzenie, zarządzanie, aktualizację i dystrybucję danych dotyczących produktów.

Systemy PIM pozwalają firmom na centralizację informacji o produktach, zapewnienie spójności danych we wszystkich kanałach sprzedaży oraz zoptymalizowanie procesów zarządzania treściami produktowymi w sposób spójny i efektywny. 

Wdrożony system PIM pozwala zoptymalizować procesy zarządzania danymi produktowymi, usprawnić pracę zespołów i zwiększyć efektywność operacyjną, co przekłada się na lepsze doświadczenie klienta i wyższe zyski dla przedsiębiorstwa. 


 

PIM – przykładowe rozwiązania

Ergonode 

Ergonode to stosunkowo nowy system klasy PIM, który zdobywa coraz większą popularność. Oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia zarządzanie danymi produktowymi. Główne cechy Ergonode to:

 • Zaawansowane funkcje importu i eksportu danych
 • Możliwość definiowania niestandardowych atrybutów i relacji między produktami
 • Wbudowany edytor do tworzenia i zarządzania treściami produktowymi, 
 • Funkcje pracy zespołowej, umożliwiające współpracę wielu użytkowników nad danymi produktowymi. 

Jedną z wad Ergonode jest jego relatywnie mała społeczność i mniejsza liczba dostępnych rozszerzeń w porównaniu do bardziej ugruntowanych systemów PIM, jak Pimcore. 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do artykułu: Jak platforma PIM odmieni działania marketingowe w Twoim e-commerce


inRiver 

inRiver to system PIM, który cieszy się uznaniem wśród dużych przedsiębiorstw. Oferuje zaawansowane funkcje zarządzania danymi produktowymi, w tym: 

 • Skalowalność i możliwość obsługi dużych i złożonych ilości danych, 
 • Zaawansowane funkcje importu i eksportu danych z różnych źródeł, 
 • Możliwość definiowania złożonych relacji między produktami
 • Narzędzia do tworzenia spersonalizowanych katalogów produktowych
 • Narzędzia do kontroli jakości danych, dzięki czemu można sprawdzać spójność, kompletność i poprawność informacji o produktach

Minusem inRiver może być złożoność interfejsu użytkownika, co może wymagać czasu na przyswojenie narzędzia. Ponadto, cena licencji inRiver jest relatywnie wysoka w stosunku do innych rozwiązań klasy PIM z analogicznymi funkcjami.  

Plytix 

Plytix to przystępny cenowo system PIM, który jest szczególnie popularny wśród małych i średnich przedsiębiorstw.
Główne cechy Plytix to: 

 • Prosty interfejs użytkownika, który ułatwia zarządzanie danymi produktowymi, 
 • Szybki proces importu i eksportu danych
 • Możliwość tworzenia spersonalizowanych widoków produktowych, 
 • Integracje z różnymi platformami e-commerce

Wadą Plytix jest nieco ograniczona funkcjonalność w porównaniu do niektórych bardziej rozbudowanych systemów PIM. Niektóre przedsiębiorstwa mogą również odczuwać brak niektórych zaawansowanych funkcji, które są dostępne w innych narzędziach. 

Salsify 

Salsify to elastyczny system PIM, który oferuje szeroki zakres funkcji zarządzania danymi produktowymi. Cechy Salsify to: 

 • Możliwość integracji z wieloma platformami e-commerce i narzędziami marketingowymi, 
 • Zaawansowane funkcje importu i eksportu danych, 
 • Narzędzia do zarządzania zasobami multimedialnymi związanych z produktami, 
 • Możliwość definiowania niestandardowych atrybutów i relacji między produktami, 
 • Narzędzia do tworzenia profesjonalnych katalogów produktowych i arkuszy danych w różnych formatach, takich jak PDF, Excel czy CSV. 
 • Narzędzia do automatyzacji procesów, która pozwalają na tworzenie reguł, automatyczne generowanie i przypisanie atrybutów i kategorii do produktów a także planowanie aktualizacji i publikacji danych.     

Słabą stroną Salsify może być dość czasochłonne uczenie się systemu ze względu na jego rozbudowane możliwości. Cena licencji Salsify może być również wyższa w porównaniu do niektórych innych systemów PIM. 
 

Odkryj kluczową rolę PIM aby maksymalizować sprzedaż i efektywność Twojego biznesu e-commerce! Zapraszamy do artykułu: PIM - Niezbędnik e-commerce w skalowaniu biznesu


Catsy 

Catsy to prosty i intuicyjny system PIM, który jest szczególnie popularny wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Catsy jest doceniany za swoją prostotę i intuicyjność interfejsu użytkownika.  Główne cechy Catsy to: 

 • Łatwy w użyciu interfejs użytkownika, 
 • Szybki proces importu i eksportu danych, 
 • Możliwość zarządzania danymi produktowymi z poziomu urządzeń mobilnych, 
 • Tworzenie katalogów i arkuszy danych
 • Zarządzanie wariantami produktów
 • Integracje z różnymi platformami e-commerce. 

Wadą Catsy jest nieco ograniczona funkcjonalność w porównaniu do niektórych bardziej zaawansowanych systemów PIM. Niektóre przedsiębiorstwa mogą odczuwać brak pewnych zaawansowanych funkcji, które są dostępne w innych narzędziach. 
 

Porównanie systemów PIM

Poniższa tabela przedstawia porównanie kluczowych cech i funkcji pięciu omówionych systemów PIM: 

Podsumowanie

W dzisiejszym środowisku e-commerce, systemy PIM są niezwykle ważne dla efektywnego zarządzania danymi produktowymi. Ergonode, inRiver, Plytix, Salsify i Catsy to tylko niektóre z dostępnych na rynku narzędzi PIM. Wybór odpowiedniego systemu PIM zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji biznesowych.

Każdy z tych systemów ma swoje zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania dla indywidualnych potrzeb biznesowych. Bez względu na to, czy potrzebujesz zaawansowanej funkcjonalności, elastycznego interfejsu użytkownika, czy przystępnej ceny, istnieje system PIM, który sprosta Twoim wymaganiom.  

Warto dokładnie przeanalizować funkcje, interfejs użytkownika, elastyczność, możliwości integracji, skalowalność, wsparcie techniczne oraz ceny poszczególnych systemów PIM. Również należy wziąć pod uwagę opinie innych użytkowników i skonsultować się z ekspertami, aby dokonać świadomego wyboru. W Ideo Software, jako eksperci jesteśmy gotowi pomóc Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania i zrealizowaniu wdrożenia, które sprosta Twoim oczekiwaniom.  

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas