Obejrzyj webinar"Pimcore w praktyce: Jak skutecznie zarządzać informacjami o produkcie?"

Platforma Mirakl – sprawnie zarządzaj własnym marketplace

„Rozwiązania wspierające rozwój Twojego biznesu"

... a jak możemy pomóc Tobie?   Bezpłatna konsultacja  
Anna Wolanin
Anna Wolanin
E-commerce, Automatyzacja procesów
Darmowa konsultacja

Czym jest platforma Mirakl?

Mirakl to narzędzie e-commerce, które umożliwia firmom budowanie własnego portalu sprzedażowego typu marketplace. W ten sposób możemy stworzyć ekosystem sprzedażowy, który nie tylko zwiększa zyski Twojej firmy, ale również poprawia satysfakcję klientów. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mają dostęp do większego wyboru produktów i usług, a Ty zyskujesz elastyczność i skalowalność biznesu.

Mirakl Marketplace Platform daje Ci możliwość stworzenia własnej platformy handlowej, dzięki której zwiększysz swoje dochody w sieci, zapewnisz stabilność przyszłości Twojego biznesu poprzez poszerzenie oferty produktów i usług, oraz zwiększysz efektywność operacyjną, przekazując więcej działań do zewnętrznych dostawców.Dowiedz się więcej, jak wystawiać produkty na platformy marketplace.

 

Mirakl – korzyści dla sprzedawcy

Łatwe i intuicyjne wdrożenie
Dzięki prostocie wdrożenia oraz gotowym konektorom i elastycznemu interfejsowi API dla operatorów i sprzedawców, Mirakl zmniejsza koszty i czas integracji operacji rynkowych z istniejącymi technologiami e-commerce.

Dokładna i szybka integracja katalogów produktów
Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji Mirakl, synchronizacja dużych wolumenów danych produktowych z różnych źródeł staje się znacznie mniej czasochłonna.

Proces mapowania danych jest wykonywany aż tysiąc razy szybciej, ponieważ algorytmy oparte na sztucznej inteligencji potrafią wykrywać podobieństwa składniowe w opisach produktów i automatycznie przypisywać kategorie i wartości do istniejącej taksonomii. Dzięki temu, wymagane nakłady pracy do synchronizacji danych zostają zredukowane.

Perfekcyjne przygotowanie do sukcesu
Jako sprzedawca zyskasz możliwość korzystania z dedykowanego panelu nawigacyjnego, który umożliwia m.in. wygodne zarządzanie wskaźnikami kluczowymi oraz przetwarzanie zamówień w ramach platformy handlowej zarówno za pomocą interfejsu programistycznego (API), jak i gotowych integracji z istniejącymi narzędziami e-commerce.
 

Odkryj sekret udanej integracji
 Marketplace - integracja z Mirakl

Zastanawiasz się, jak zintegrować różne systemy w jednym marketplace?

Dowiedz się, jak przeprowadziliśmy integracje z Mirakl dla Grupy Black Red White


 

Co zyskasz jako Operator?

Kompleksowa obsługa klienta

Jako Operator, możesz zapewnić sprzedawcom zaawansowane reguły i możliwości wysyłki, które przyczynią się do poprawy doświadczenia klienta. Możesz skonfigurować reguły biznesowe, które automatycznie traktują najlepiej działających sprzedawców w sposób priorytetowy, jednocześnie ostrzegając lub zawieszając tych, którzy nie spełniają oczekiwań.

Dostęp do zaawansowanych narzędzi, reguł biznesowych i automatyzacji pozwala ograniczyć ryzyko związane z zarządzaniem katalogiem, optymalizować przepływ finansowy oraz zmniejszać nakład pracy, jednocześnie nie tracąc kontroli nad procesami.

Szybki onboarding sprzedawców

Za pomocą narzędzi oferowanych przez Mirakl oraz gotowych konektorów, np. SPS Commerce, możliwe jest szybkie wdrożenie dostawców i integracja ich katalogów produktowych z mniejszym nakładem zasobów. Konfigurowalne procesy zamówień i płatności umożliwiają automatyzację zarządzania dostawcami, co przekłada się na efektywne działanie i oszczędność czasu. Dzięki temu, procesy obsługi zamówień i płatności stają się bardziej zautomatyzowane i upraszczają zarządzanie dostawcami. Mirakl umożliwia tworzenie i zarządzanie wieloma sprzedawcami na Twoim marketplace. Możesz zapewnić narzędzia do rejestracji, weryfikacji i zarządzania kontami sprzedawców, a także kontrolować dostęp do funkcji i ustawień.

Uproszczony proces zarządzania cenami

Dzięki regułom walidacji cen, operatorzy mają możliwość kontrolowania marży i zwiększania rentowności. Te reguły umożliwiają monitorowanie i kontrolowanie cen produktów, co pozwala na skuteczną optymalizację marży i zarządzanie zyskownością. Dzięki temu, operatorzy mają pełną kontrolę nad polityką cenową.

Kontrola doświadczenia klienta

Dzięki możliwości podglądu zamówienia w czasie rzeczywistym oraz automatycznym ostrzeżeniom i zawieszeniu wątpliwych transakcji, możesz skutecznie zapobiegać słabym wynikom i utrzymywać kontrolę nad doświadczeniem klienta.

Zaawansowany system zarządzania incydentami ułatwia płynną współpracę z dostawcami w celu rozwiązywania problemów i zapewnienia optymalnego doświadczenia dla klientów. Dzięki temu, możliwe jest szybkie reagowanie na sytuacje i skuteczne zarządzanie incydentami, co przekłada się na lepsze rezultaty i utrzymanie wysokiej jakości obsługi klienta.
 Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami - dopasujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie biznesowe

 

Funkcjonalności platformy Mirakl

Platforma Mirakl ułatwia tworzenie i zarządzanie rynkiem e-commerce dzięki różnym funkcjonalnościom. Są to m.in.:

 1. Zarządzanie katalogami produktów
  Mirakl oferuje narzędzia, które umożliwiają użytkownikom łatwe zarządzanie katalogami produktów. Użytkownicy mogą dodawać nowe, aktualizować istniejącą ofertę oraz zarządzać danymi atrybutami. Mirakl umożliwia łatwą synchronizację asortymentu między różnymi sprzedawcami na marketplace. Dzięki temu zapewnia spójność informacji o produktach i ofertach.
   
 2. Budowanie rynków e-commerce
  Mirakl umożliwia firmom łatwe i szybkie tworzenie własnych rynków e-commerce, na których inne firmy mogą sprzedawać swoje produkty. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą rozwijać swoje biznesy online i osiągać większe zyski.
   
 3. Zarządzanie zamówieniami i płatnościami
  Za pośrednictwem dedykowanych narzędzi, Mirakl pozwala użytkownikom na sprawne i intuicyjne zarządzanie zamówieniami i płatnościami. Użytkownicy mogą monitorować zamówienia, kierować nimi, a także obserwować transakcje i zwroty. Operator ma możliwość ustawienia cyklów rozliczeniowych oraz posiada system monitorowania przepływu środków.
   
 4. Obsługa transakcji
  Mirakl pozwala użytkownikom na szybkie przetwarzanie transakcji za pośrednictwem platformy. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpiecznie kupować i sprzedawać produkty na rynku e-commerce. Z kolei, Operator może monitorować całość bądź zablokować transakcje, jeśli ma kłopoty z sprzedawcą.
   
 5. Automatyzacja procesów
  Dzięki możliwości szerokiej automatyzacji różnych procesów, użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność swojego biznesu.
   
 6. Integracja z innymi systemami
  Mirakl umożliwia integrację z innymi systemami, takimi jak systemy płatności, co ułatwia przetwarzanie płatności od klientów i rozliczanie się z prowizji dla sprzedawców.
  Ponadto ma gotowe integracje z wieloma systemami dostaw, systemami księgowymi i wiele innych. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zarządzać wszystkimi procesami zachodzącymi na platformie.
   
 7. Analiza danych
  Użytkownicy mogą śledzić na bieżąco swoje wskaźniki biznesowe, takie jak liczba sprzedanych produktów, wartość zamówień, marże i wiele innych dzięki możliwości analizowania danych bezpośrednio przez platformę.


 

Mirakl jest elastyczną platformą, która umożliwia dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów oraz łatwe rozszerzenie funkcjonalności wraz z rozwojem Twojej firmy. Ponadto, dzięki narzędziu Mirakl, możesz szybko rozwinąć swoje możliwości e-commerce i zwiększyć swoją obecność na rynku - w krótkim czasie, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.


 

Zapraszamy do naszego artykułu:
Platformy Marketplace - przyszłość e-commerce

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto był w stanie wyobrazić sobie sprzedaż realizowaną w sposób inny niż tradycyjny - stacjonarny. Z czasem, sklepy online osiągnęły przewagę nad punktami stacjonarnymi, jednak obecnie, w wielu przypadkach to wciąż za mało.

W ramach cyfrowej transformacji najwięksi gracze ukierunkowani są na platformy sprzedażowe, które zdominowały również sektor detaliczny. Zobacz dlaczego marketplace to przyszłość e-commerce.
 

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas