ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Administracja serwerami

Jeśli Twój biznes opiera się o sprawnie funkcjonującą platformę internetową, wykupienie dostępu do zasobów serwera nie wystarcza. Często konieczne jest dysponowanie osobami, które będą zarządzać posiadaną infrastrukturą. W wielu przypadkach bardziej opłacalne kosztowo jest zlecenie usługi administracji serwerami zewnętrznym specjalistom.

Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Projektowanie systemów, Bezpieczeństwo IT
Darmowa konsultacja

Doradztwo IT

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest samodzielnie czuwać nad prawidłowością realizacji i przebiegu wszystkich procesów, związanych z administracją serwerami. Standardowym i profesjonalnym rozwiązaniem okazuje się powierzenie fachowcom tego typu zadań. Świadczymy usługi doradcze w ramach obszarów związanych z szeroko pojętym IT. Między innymi również w obszarze hostingiu oraz administracji serwerami. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dla najbardziej wymagających. Jednocześnie przykładamy dużą wagę do optymalizacji kosztowej rekomendowanych rozwiązań.

Wybór właściwej infrastruktury IT oraz dobór odpowiednich technologii ma znaczący wpływ na funkcjonowanie niejednego przedsiębiorstwa, zarówno pod względem jego zyskowności, jak i konkurencyjności. Może przyczynić się do redukcji kosztów, zwiększenia bezpieczeństwa, a nawet poprawienia wizerunku firmy. Dzięki optymalizacji serwerów możliwe jest maksymalne wykorzystanie parametrów posiadanych przez Klienta zasobów serwerowych z uwzględnieniem planowanego rozwoju hostowanych na nich stron i aplikacji www. W wielu przypadkach możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności wykorzystania serwerów bez ponoszenia nakładów finansowych na ich fizyczną rozbudowę.

Odpowiadamy między innymi na pytania:

 • Z jakiej infrastruktury IT skorzystać przy obecnych potrzebach?
 • Jak efektywnie wykorzystać posiadane już zasoby?
 • Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem hostingu?
 • Jakie są możliwości kontroli kosztów?
 • Jak zredukować ryzyko utraty danych?

Dokonując wyboru zewnętrznego partnera, który będzie świadczył usługi doradcze w zakresie hostingu i administrowania serwerami, warto kierować się jego pozycją na rynku. Zespół specjalistów Ideo może poszczycić się doświadczeniem w realizacji licznych projektów internetowych oraz współpracą z największymi firmami w Polsce.

Dzierżawa serwerów

Jednym ze sposobów na minimalizowanie nakładów finansowych jest dzierżawienie serwerów, które niweluje koszty zakupu i późniejszego utrzymywania własnych urządzeń. Usługa dzierżawy serwera polega na przydzieleniu calości, bądź części serwera w zależności od potrzeb, które klient posiada. Tego typu rozwiązanie dla naszych Klientów możemy zrealizować na dwa sposoby:

Serwer Cloud

Jest systemem, który zapewnia dostęp do zwirtualizowanej puli zasobów serwerowych. Takie rozwiązanie gwarantuje większą wydajność w stosunku do serwerów Cloud. Serwery chmurowe są skalowalne co świetnie sprawdza się w przypadku dużego obciążenia. Oznacza to, że zasoby serwera automatycznie dostosowują się do tego ile ich w danej chwili potrzebujemy.

Serwer dzierżawiony

Fizyczny serwer skonfigurowany indywidualnie z uwzględnieniem wymagań Klienta. Prawidłowe działanie całej platformy gwarantuje odpowiednio dobrane oprogramowanie. Oferta przewiduje także możliwość samodzielnej konfiguracji przy jednoczesnym wsparciu administracyjnym.

Wspomagamy wybór najbardziej optymalnego kosztowo i wydajnościowo rozwiązaniaWewnętrzna analiza potrzeb na etapie decyzyjnym, pozwoli na wybór najbardziej optymalnego kosztowo i wydajnościowo rozwiązania. Usługa dzierżawy stanowi atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ zwalnia z odpowiedzialności za prawidłowe działanie sprzętu, wymianę komputerów, awarie itd.

Dedykowana platforma hostingowa Cloud zapewnia:

 • zdalną administrację pocztą,
 • maksymalną wydajność serwera,
 • profesjonalny system statystyk i monitorowania wirtualnej platformy,
 • własny adres IP,
 • dostęp do konsoli SSH / RDP,
 • możliwość zainstalowania certyfikatu SSL oraz automatyczną kopię bezpieczeństwa,
 • skaner antywirusowy / antyspamowy,
 • całodobowy monitoring działania serwera.

Optymalizacja serwerów

Stabilność działania bez problemów technicznych oraz maksymalne wykorzystywanie własnych zasobów to aspekty, na których zależy każdemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w sieci. W osiągnięciu tego rodzaju efektów pomocne jest optymalizowanie serwerów.

Dlaczego optymalizacja?
Usługa ta pozwala na zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów hostingowych, przy jednoczesnych planach przyszłego rozwoju. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można w zauważalny sposób zwiększyć wydajność i efektywność serwera, poprzez rozszerzenie możliwości przesyłu danych. Dużą zaletą jest brak generowania znacznych dodatkowych kosztów, dzięki czemu firma może w pełni skoncentrować się na rozwijaniu działalności i umacnianiu swojej pozycji na rynku. Ponadto, zastosowanie optymalizacji pozwala na weryfikację poprawności funkcjonowania – odnajdywanie ewentualnych błędów i ich wczesną eliminację.

Zobacz również:

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas