Administracja serwerami

Jeśli Twój biznes opiera się o sprawnie funkcjonującą platformę internetową, wykupienie dostępu do zasobów serwera nie wystarcza. Często konieczne jest dysponowanie osobami, które będą zarządzać posiadaną infrastrukturą. W wielu przypadkach bardziej opłacalne kosztowo jest zlecenie usługi administracji serwerami zewnętrznym specjalistom.

Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Projektowanie systemów, Bezpieczeństwo IT
Napisz do mnie

Doradztwo IT

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest samodzielnie czuwać nad prawidłowością realizacji i przebiegu wszystkich procesów, związanych z administracją serwerami. Standardowym i profesjonalnym rozwiązaniem okazuje się powierzenie fachowcom tego typu zadań. Świadczymy usługi doradcze w ramach obszarów związanych z szeroko pojętym IT. Między innymi również w obszarze hostingiu oraz administracji serwerami. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dla najbardziej wymagających. Jednocześnie przykładamy dużą wagę do optymalizacji kosztowej rekomendowanych rozwiązań.

Wybór właściwej infrastruktury IT oraz dobór odpowiednich technologii ma znaczący wpływ na funkcjonowanie niejednego przedsiębiorstwa, zarówno pod względem jego zyskowności, jak i konkurencyjności. Może przyczynić się do redukcji kosztów, zwiększenia bezpieczeństwa, a nawet poprawienia wizerunku firmy. Dzięki optymalizacji serwerów możliwe jest maksymalne wykorzystanie parametrów posiadanych przez Klienta zasobów serwerowych z uwzględnieniem planowanego rozwoju hostowanych na nich stron i aplikacji www. W wielu przypadkach możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności wykorzystania serwerów bez ponoszenia nakładów finansowych na ich fizyczną rozbudowę.

Odpowiadamy między innymi na pytania:

 • Z jakiej infrastruktury IT skorzystać przy obecnych potrzebach?
 • Jak efektywnie wykorzystać posiadane już zasoby?
 • Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem hostingu?
 • Jakie są możliwości kontroli kosztów?
 • Jak zredukować ryzyko utraty danych?

Dokonując wyboru zewnętrznego partnera, który będzie świadczył usługi doradcze w zakresie hostingu i administrowania serwerami, warto kierować się jego pozycją na rynku. Zespół specjalistów Ideo może poszczycić się doświadczeniem w realizacji licznych projektów internetowych oraz współpracą z największymi firmami w Polsce.

Dzierżawa serwerów

Jednym ze sposobów na minimalizowanie nakładów finansowych jest dzierżawienie serwerów, które niweluje koszty zakupu i późniejszego utrzymywania własnych urządzeń. Usługa dzierżawy serwera polega na przydzieleniu calości, bądź części serwera w zależności od potrzeb, które klient posiada. Tego typu rozwiązanie dla naszych Klientów możemy zrealizować na dwa sposoby:

Serwer Cloud

Jest systemem, który zapewnia dostęp do zwirtualizowanej puli zasobów serwerowych. Takie rozwiązanie gwarantuje większą wydajność w stosunku do serwerów Cloud. Serwery chmurowe są skalowalne co świetnie sprawdza się w przypadku dużego obciążenia. Oznacza to, że zasoby serwera automatycznie dostosowują się do tego ile ich w danej chwili potrzebujemy.

Serwer dzierżawiony

Fizyczny serwer skonfigurowany indywidualnie z uwzględnieniem wymagań Klienta. Prawidłowe działanie całej platformy gwarantuje odpowiednio dobrane oprogramowanie. Oferta przewiduje także możliwość samodzielnej konfiguracji przy jednoczesnym wsparciu administracyjnym.

Wspomagamy wybór najbardziej optymalnego kosztowo i wydajnościowo rozwiązaniaWewnętrzna analiza potrzeb na etapie decyzyjnym, pozwoli na wybór najbardziej optymalnego kosztowo i wydajnościowo rozwiązania. Usługa dzierżawy stanowi atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ zwalnia z odpowiedzialności za prawidłowe działanie sprzętu, wymianę komputerów, awarie itd.

Dedykowana platforma hostingowa Cloud zapewnia:

 • zdalną administrację pocztą,
 • maksymalną wydajność serwera,
 • profesjonalny system statystyk i monitorowania wirtualnej platformy,
 • własny adres IP,
 • dostęp do konsoli ssh,
 • możliwość zainstalowania certyfikatu SSL oraz automatyczną kopię bezpieczeństwa,
 • skaner antywirusowy / antyspamowy,
 • całodobowy monitoring działania serwera.

Kolokacja

Oferujemy możliwość fizycznego umieszczenia własnych urządzeń Klienta (głównie serwerów i macierzy dyskowych), w serwerowni dostawcy usług. Tego typu rozwiązanie nazywane jest kolokacją lub hotellingiem. Pomieszczenia wyznaczone do tego celu są odpowiednio przygotowane, zarówno pod kątem zabezpieczeń, jak i warunków technicznych.

Jakie korzyści przynosi kolokacja?

Ta opcja sprawdza się przede wszystkim w przedsiębiorstwach, które nie dysponują własnym data center lub posiadane przez nich pomieszczenia nie są właściwie dostosowane. Pozwala to ograniczyć koszty związane z rozbudową infrastruktury i adaptacją nowych przestrzeni użytkowych. Ponadto, firmy, które podejmą decyzję o kolokacji, mają gwarancję dbałości o powierzony sprzęt i przechowywanie go w idealnych warunkach środowiskowych. Niezwykle ważne są bowiem takie czynniki jak chociażby temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Po stronie dostawcy jest także zapewnienie fachowej pomocy, wsparcia i doradztwa oraz profesjonalna obsługa serwerowni. Dzięki korzystaniu z kolokacji możliwe jest też sprawne tworzenie zapasowego centrum danych.

Czym powinno cechować się Data Center?

Podstawową kwestią jest szybkie łącze internetowe bardzo dobrej jakości. Niezwykle ważna jest także kwestia bezpieczeństwa, zatem serwerownia powinna być wyposażona w zaawansowane systemy monitorujące, przeciwpożarowe oraz klimatyzacyjne i wentylujące. Ponadto, niezbędnymi elementami są regularne backupy danych, nieograniczony zdalny dostęp do danych, możliwość uzyskania szczegółowych statystyk. Warto też przeanalizować możliwość dokonywania modyfikacji w infrastrukturze serwerowej. Zmiany mogą być dokonywane na różnych płaszczyznach, zarówno w sferze fizycznej konfiguracji, jak i poszerzanie przestrzeni serwerowej, czy zwiększanie ilości łączy internetowych o kolejnych operatorów.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas