Obejrzyj webinar"Pimcore w praktyce: Jak skutecznie zarządzać informacjami o produkcie?"

Hosting dedykowany

"Serwery typu Cloud zapewniają Klientowi pełną kontrolę nad własnym serwerem."

Usługa w tej formie jest chętnie wybierana przez przedstawicieli instytucji publicznych, bankowości, czy właścicieli dużych sklepów internetowych.

Hosting to usługa, która polega na umieszczeniu plików strony na pracującym bez przerwy, podłączonym do Internetu, wydajnym serwerze. Klientowi są udostępnione wydzielone zasoby fizycznych serwerów, które posiada usługodawca. Pozwala to na optymalizację kosztową usługi hostingowej, a jednocześnie gwarantuje wysoką jakość usług.

Rozwiązania chmurowe to jedne z nowszych rozwiązań dostępnych na rynku hostingowym. Serwer chmurowy jest bardzo podobny w działaniu do klasycznych rozwiązań, ale nie jest narażony na awarie mechaniczne. Kolejną zaletą jest skalowalność zasobów. W przypadku skoku ruchu chmura dopasuje swoje parametry tak, żeby nie doszło do spowolnień strony lub jej blokady. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w przypadku dużych serwisów lub sklepów internetowych.

Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Projektowanie systemów, Bezpieczeństwo IT
Darmowa konsultacja

Profesjonalnie przygotowana platforma hostingowa typu Cloud zawiera między innymi:

 • własny adres IP,
 • zdalną administrację pocztą,
 • automatyczną, indywidualną kopię bezpieczeństwa,
 • gwarancję maksymalnej wydajności serwera,
 • skaner antywirusowy / antyspamowy.

Ponadto, w oferowanym przez nas hostingu dedykowanym, zapewniamy sprzęt najwyższej jakości, który gwarantuje Klientom stabilność działania i dostępu do własnych usług sieciowych. Dodatkowo mogą oni liczyć na ciągłe monitorowanie funkcjonowania serwera oraz dostęp do systemu statystyk i monitoringu platformy. Oferujemy także narzędzia, które w przypadku wystapienia określonych problemów automatycznie informują określone osoby o awarii.

Parametry hostingu

Firmy, które decydują się na wykupienie hostingu, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinny zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Server Uptime określa stabilność serwerów i czas ich bezawaryjnego działania. Oczekiwanym obecnie minimum jest poziom 99,9%, czyli w analizowanym okresie serwis powinien być dostępny i w pełni funkcjonalny przez minimum 99,9% czasu. Często stosowanym przez usługodawców rozwiązaniem jest oferowanie finansowej rekompensaty, w sytuacji, kiedy wartość ta spadnie poniżej oczekiwanego poziomu.
 • Limit przestrzeni dyskowej oznacza ilość miejsca, które zostaje przeznaczone na przechowywanie wszelkiego rodzaju danych. Obecnie oferowane limity na rynku oscylują wokół wartości przynajmniej 100 GB. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z rozbudowaną stroną, przestrzeń ta powinna być odpowiednio większa,
 • Dostępny transfer miesięczny - obecnie przyjętą normą w przypadku serwerów Cloud jest brak jakichkolwiek ograniczeń transferowych,
 • Pamięć operacyjna RAM oraz ilość procesorów / rdzeni procesora określają efektywną wydajność serwera. Im większe te parametry tym większą ilość odbiorców może w tym samym czasie obsłużyć serwer,
 • Bezpłatne certyfikaty SSL - obsługa tego rodzaju certyfikatów, to element niezbędny, aby strona funkcjonowała w sieci jako zweryfikowana, bezpieczna i nie stwarzająca potencjalnego zagrożenia dla użytkowników. Posiadanie certyfikatu jest dziś niejako wymogiem w przypadku sklepów internetowych i bardziej rozbudowanych serwisów.
 • Backup – codziennie na specjalnie do tego wydzielonym serwerze zachowywana jest kopia bezpieczeństwa wszystkich danych z serwera Klienta. W przypadku utraty danych lub ich uszkodzenia kopia zapasowa może zostać w łatwy sposób przywrócona.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Przedsiębiorcy, którzy powierzą Ideo obsługę hostingową mogą być pewni, że oferowane im serwery wykorzystują najbardziej nowoczesne technologie. Spory nacisk zostaje także położony na kwestie bezpieczeństwa. Wykwalifikowani specjaliści 24/7 kontrolują funkcjonowanie zarządzanych przez nich systemów. Każdego dnia wykonywane są przyrostowe i różnicowe kopie bezpieczeństwa z zaawansowanych macierzy dyskowych. Aby zapewnić te najbardziej kluczowe kwestie dla poprawnie realizowanego hostingu, Data Center jest połączone z siecią szkieletową różnych operatorów (ATMAN, GTS, NETIA, ACK Cyfronet, PLIX).

Dysponujemy dwona profesjonalnymi centrami hostingowymi oraz korzystamy z rozwiązań chmur publicznych. W ramach usługi zapewniamy opiekę administracyjną związaną m.in. z bieżącym tworzeniem kopii zapasowych. Stosujemy zabezpieczenia, które chronią naszych Klientów przed utratą lub uszkodzeniem danych oraz nieuprawnionym do nich dostępem.

 • AWS - Amazon Web Services - Cloud Computing Services
 • Microsoft Azure – platforma chmurowa firmy Microsoft
 • Google Cloud - Cloud Computing Services

 

Wirtualizacja serwerów

Wirtualizacja umożliwia efektywniejsze wykorzystanie posiadanych zasobów sprzętowych poprzez dowolne modyfikowanie cech udostępnianych zasobów. Dzięki niej można zredukować koszty, uniknąć zakłóceń pracy systemów IT oraz zwiększyć dostępność i bezpieczeństwo swoich danych. Pozwala tworzyć pakiety hostingowe w pełni dostosowane do wymagań użytkownika.

Pakiety hostingowe dostosowane do potrzeb

 

Najważniejsze zalety wirtualizacji

Znaczna redukcja wymagań sprzętowych infrastruktury sieciowej

Zakup serwerów „na zapas” bardzo często sprawia, że nie są później efektywnie wykorzystywane. Maksymalne obciążenie pamięci, mocy obliczeniowej czy zasobów dyskowych występuje tylko w momencie wykonywania skomplikowanych obliczeń, podczas, gdy przez większość czasu, moc obliczeniowa maszyny pozostaje niewykorzystana.

Szybka odpowiedź IT na pojawiające się potrzeby biznesowe

Wirtualizacja sprawia, że zostaje znacznie przyspieszony proces konfiguracji udostępnionych pakietów. Zapewnia to krótszy czas odpowiedzi na pojawiające się potrzeby biznesowe.

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Centralizacja danych pozwala na zapewnienie lepszej ochrony niż w przypadku przechowywania na rozproszonych serwerach fizycznych. Ponadto, niesie za sobą lepsze zarządzanie nimi i pozwala zaoszczędzić do 50% czasu wymaganego na czynności administracyjne.

Green ITZgodność z polityką Green IT

Mechanizm ten neutralizuje wpływ na środowisko naturalne. Wirtualizacja obniża poziom poboru energii, co jest jednym z powodów, dla których firmy na nią się decydują.

Zobacz również:

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas