Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Metodyka pracy

"Zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji projektu."

Chcemy by Klienci dzięki naszej pomocy rozwijali swój biznes jeszcze skuteczniej. Stale dostosowujemy ofertę do potrzeb i wymogów szybko zmieniającego się rynku internetowego. Posiadamy bogate doświadczenie oraz świeże spojrzenie na Twój biznes, które łączymy ze znajomością trendów i oczekiwań konsumentów. Pozwala nam to na wdrożenie skutecznego narzędzia biznesowego, ale również jego późniejszą optymalizację i rozbudowę.

Marcin Wojtoń
Marcin Wojtoń
Dyrektor Handlowy
Darmowa konsultacja

Zarządzamy zwinnie

Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i efektywne metodyki, w tym Scrum, Prince 2 oraz IPMA. Zarządzając projektami najczęściej stosujemy odmianę metodyki Agile. Uważamy, że Scrum to najskuteczniejszy sposób pracy, który redukuje ryzyko i złożoność projektów. To także zbiór wartości, takich jak: Zaangażowanie, Skupienie, Otwartość, Szacunek i Odwaga. Kierujemy się nimi prowadząc projekty dla naszych Klientów.

Metodyka Scrum opiera się na 2-4 tygodniowych cyklach zwanych Sprintami. Klient ma cały czas wgląd w efekty pracy – decyduje o tym, jakie elementy dodać, usunąć lub modyfikować. O wydajność naszych zespołów projektowych dbają certyfikowani Scrum Masterzy.
 

Etapy projektu

Etap I - Analiza potrzeb

 

W pierwszej kolejności jesteśmy doradcami. Każde wdrożenie poprzedzone jest dokładną diagnozą problemów oraz analizą potrzeb i celów, które organizacja chce osiągnąć dzięki wdrożeniu. Na tym etapie opracowujemy raport uwzględniający specyfikę rynku, działania konkurencji oraz ewentualne ograniczenia technologiczne. Wspólnie z klientem ustalamy koncepcyjny wygląd projektu, zakres prac oraz ich harmonogram.

 

Etap II - Organizacja zespołu projektowego
 

Zespół projektowy, który będzie odpowiedzialny za realizację projektu dobierany jest, gdy znana jest specyfikacja projektowanej aplikacji i technologia, w której będziemy pracować. Mamy do dyspozycji specjalistów z różnych dziedzin, wśród nich są analitycy, architekci informacji, administratorzy sieci, projektanci, programiści, webmasterzy, graficy komputerowi, testerzy, specjaliści ds. SEO, ale także osoby, które spojrzą na projekt z biznesowego punktu widzenia. Za efektywną pracę zespołu i sukces przedsięwzięcia odpowiada Kierownik projektu.
 

Etap III - Kick-off i realizacja projektu

System zarządzania projektem (Redmine lub JIRA Software) umożliwia szybkie sprawdzenie, jakie zadania są aktualnie realizowane. Ułatwiają także szybką reakcję w przypadku konieczności wprowadzenia zmian. Sprawniejszą pracę nad projektami ułatwia nam także korzystanie z systemu kontroli wersji GitLab.

Dla podniesienia sprawności i jakości pracy na etapie realizacji projektu, coraz częściej stosujemy praktykę Continuous Delivery / Continuous Deployment. Jest to takie podejście inżynierii oprogramowania, w którym zespoły produkują oprogramowanie w krótkich cyklach, każdorazowo upewniając się, że może być opublikowane w dowolnym momencie ręcznie (Continuous Delivery) lub automatycznie (Continuous Deployment).

Celem takiego podejścia jest budowanie, testowanie i publikacja wersji oprogramowania z większą szybkością i częstotliwością. Pomaga to zmniejszyć koszty, czas i ryzyko związane z wprowadzaniem zmian.

  • JIRA Software
  • Redmine
  • GitLab

Etap IV - Zakończenie projektu
 

Przed wdrożeniem projektu dokładnie testujemy wszelkie mechanizmy oraz ich działanie na docelowych platformach mobilnych i stacjonarnych. Instalację i testowanie wykonujemy z wykorzystaniem metody DevOps - Continuous Integration.

Gdy projekt otrzyma pozytywną ocenę jakościową następuje jego wdrożenie. To moment, w którym Klient otrzymuje skuteczne i efektywne rozwiązanie biznesowe.

 

Etap V - Utrzymanie projektu
 

Oprócz wdrożenia danego rozwiązania dbamy o jego dalszy rozwój. Z przyjemnością tworzymy nowe funkcjonalności i usprawniamy działanie już istniejących. Dzięki odpowiedniemu projektowaniu realizowanych przez nas systemów i aplikacji jesteśmy w stanie rozbudować je w późniejszych etapach bez utraty spójności i stabilnego funkcjonowania pozostałych elementów.

Przeprowadzamy także szkolenia w zakresie efektywnego wykorzystania wdrażanych przez nas aplikacji dla pracowników Klienta.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas