Obejrzyj webinar"Pimcore w praktyce: Jak skutecznie zarządzać informacjami o produkcie?"

Metodyka pracy

"Zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji projektu."

Chcemy by Klienci dzięki naszej pomocy rozwijali swój biznes jeszcze skuteczniej. Stale dostosowujemy ofertę do potrzeb i wymogów szybko zmieniającego się rynku internetowego. Posiadamy bogate doświadczenie oraz świeże spojrzenie na Twój biznes, które łączymy ze znajomością trendów i oczekiwań konsumentów. Pozwala nam to na wdrożenie skutecznego narzędzia biznesowego, ale również jego późniejszą optymalizację i rozbudowę.

Marcin Wojtoń
Marcin Wojtoń
Dyrektor Handlowy
Darmowa konsultacja

Zarządzamy zwinnie

Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i efektywne metodyki, w tym Scrum, Prince 2 oraz IPMA. Zarządzając projektami najczęściej stosujemy odmianę metodyki Agile. Uważamy, że Scrum to najskuteczniejszy sposób pracy, który redukuje ryzyko i złożoność projektów. To także zbiór wartości, takich jak: Zaangażowanie, Skupienie, Otwartość, Szacunek i Odwaga. Kierujemy się nimi prowadząc projekty dla naszych Klientów.

Metodyka Scrum opiera się na 2-4 tygodniowych cyklach zwanych Sprintami. Klient ma cały czas wgląd w efekty pracy – decyduje o tym, jakie elementy dodać, usunąć lub modyfikować. O wydajność naszych zespołów projektowych dbają certyfikowani Scrum Masterzy.
 

Etapy projektu

Etap I - Analiza potrzeb

 

W pierwszej kolejności jesteśmy doradcami. Każde wdrożenie poprzedzone jest dokładną diagnozą problemów oraz analizą potrzeb i celów, które organizacja chce osiągnąć dzięki wdrożeniu. Na tym etapie opracowujemy raport uwzględniający specyfikę rynku, działania konkurencji oraz ewentualne ograniczenia technologiczne. Wspólnie z klientem ustalamy koncepcyjny wygląd projektu, zakres prac oraz ich harmonogram.

 

Etap II - Organizacja zespołu projektowego
 

Zespół projektowy, który będzie odpowiedzialny za realizację projektu dobierany jest, gdy znana jest specyfikacja projektowanej aplikacji i technologia, w której będziemy pracować. Mamy do dyspozycji specjalistów z różnych dziedzin, wśród nich są analitycy, architekci informacji, administratorzy sieci, projektanci, programiści, webmasterzy, graficy komputerowi, testerzy, specjaliści ds. SEO, ale także osoby, które spojrzą na projekt z biznesowego punktu widzenia. Za efektywną pracę zespołu i sukces przedsięwzięcia odpowiada Kierownik projektu.
 

Etap III - Kick-off i realizacja projektu

System zarządzania projektem (Redmine lub JIRA Software) umożliwia szybkie sprawdzenie, jakie zadania są aktualnie realizowane. Ułatwiają także szybką reakcję w przypadku konieczności wprowadzenia zmian. Sprawniejszą pracę nad projektami ułatwia nam także korzystanie z systemu kontroli wersji GitLab.

Dla podniesienia sprawności i jakości pracy na etapie realizacji projektu, coraz częściej stosujemy praktykę Continuous Delivery / Continuous Deployment. Jest to takie podejście inżynierii oprogramowania, w którym zespoły produkują oprogramowanie w krótkich cyklach, każdorazowo upewniając się, że może być opublikowane w dowolnym momencie ręcznie (Continuous Delivery) lub automatycznie (Continuous Deployment).

Celem takiego podejścia jest budowanie, testowanie i publikacja wersji oprogramowania z większą szybkością i częstotliwością. Pomaga to zmniejszyć koszty, czas i ryzyko związane z wprowadzaniem zmian.

  • JIRA Software
  • Redmine
  • GitLab

Etap IV - Zakończenie projektu
 

Przed wdrożeniem projektu dokładnie testujemy wszelkie mechanizmy oraz ich działanie na docelowych platformach mobilnych i stacjonarnych. Instalację i testowanie wykonujemy z wykorzystaniem metody DevOps - Continuous Integration.

Gdy projekt otrzyma pozytywną ocenę jakościową następuje jego wdrożenie. To moment, w którym Klient otrzymuje skuteczne i efektywne rozwiązanie biznesowe.

 

Etap V - Utrzymanie projektu
 

Oprócz wdrożenia danego rozwiązania dbamy o jego dalszy rozwój. Z przyjemnością tworzymy nowe funkcjonalności i usprawniamy działanie już istniejących. Dzięki odpowiedniemu projektowaniu realizowanych przez nas systemów i aplikacji jesteśmy w stanie rozbudować je w późniejszych etapach bez utraty spójności i stabilnego funkcjonowania pozostałych elementów.

Przeprowadzamy także szkolenia w zakresie efektywnego wykorzystania wdrażanych przez nas aplikacji dla pracowników Klienta.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas