Zapisz się na webinarMigracja portali i serwisów internetowych – jak zrobić to mądrze

Motogen.pl - Portal społecznościowy dla miłośników dwóch kółek

Wydawcą portalu internetowego Motogen.pl jest Inter Cars S.A., największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Obecnie przedsiębiorstwo posiada 168 filie w Polsce oraz 162 oddziały w Europie.

Zadania i cele

Portal internetowy Motogen.pl od 2006 roku buduje swoją pozycję na rynku mediów motocyklowych w Polsce. Redakcja skupia się na dostarczaniu w atrakcyjnej formie najświeższych informacji dla miłośników dwóch kółek. Aktualnie serwis znajduje się w czołówce mediów elektronicznych dedykowanych branży motocyklowej.

W dążeniu do jeszcze lepszego dostarczania interesujących treści multimedialnych portal w 2011 roku przeszedł gruntowną przebudowę w zakresie zarówno wyglądu, jak i architektury informacji. Dzięki temu podniosła się użyteczność serwisu i jego dostępność dla szerokiego grona odbiorców. Redakcja portalu regularnie publikuje artykuły dotyczące nowości i bieżących wydarzeń ze świata motocykli - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ważnym dodatkiem są recenzje testowanych przez redakcję najnowszych modeli motocykli, a także sprzętu i dodatków dedykowanych dla miłośników jednośladów.

Odświeżenie serwisu www.motogen.pl to kolejny etap prac, jakie Ideo zrealizowało w ramach stałej współpracy z Klientem.

Nowa wersja portalu została rozbudowana pod kątem zaawansowanej interakcji z użytkownikami. Wśród kluczowych funkcjonalności na szczególną uwagę zasługuje platforma społecznościowa. Za jej pośrednictwem użytkownicy obok publikacji materiałów tekstowych, zdjęciowych i video mogą także prowadzić indywidualny blog, zorganizować wycieczkę motocyklową z innymi zarejestrowanymi na stronie internautami, czy publikować ogłoszenia kupna / sprzedaży motocykli i akcesoriów.

Interesującymi elementami, zaprojektowanymi na potrzeby serwisu są także listy warsztatów i wypożyczalni motocykli, dzięki którym każdy użytkownik ma możliwość łatwiejszego kontaktu z firmami, specjalizującymi się w naprawie bądź wynajmie sprzętu motocyklowego. Dla ułatwienia przesłania zgłoszenia, formularz kontaktowy do warsztatów motocyklowych umożliwia załączenie zdjęcia przedstawiającego zaistniałą usterkę.

Portal został wdrożony w oparciu o system zarządzania treścią Edito CMS, który zapewnia wydajne jego funkcjonowanie jednocześnie pozwalając na sprawną i bezproblemową rozbudowę w przyszłości.

Główne korzyści dla Klienta
  • Dedykowany portal wertykalny,
  • nowoczesny wizerunek Klienta w sieci,
  • zaangażowani użytkownicy współtworzący serwisu,
  • obszerny content marketing dotyczący motoryzacji,
  • usprawnienie komunikacji między użytkownikiem a warsztatami i wypożyczalniami motocykli,
  • użyteczny i szybko działający serwis,
  • portal dostosowany do potrzeb Klienta.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas