Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Portal informacyjny Deon.pl dla Wydawnictwa WAM

Wydawnictwo WAM to najstarsze w Polsce katolickie wydawnictwo, które rocznie publikuje ponad 200 nowości i wznawia około 150 tytułów. Głównie wydaje: katechizmy, modlitewniki, rozprawy naukowe oraz książki dla dzieci i młodzieży. Jednym z najważniejszych dzieł przygotowanych przez całe lata przez WAM było Pismo Święte w tłumaczeniu Jakuba Wujka SI.

Zadania i cele

Deon.pl jest portalem społecznościowo-informacyjnym, należącym do ponad 140-letniego Wydawnictwa WAM. W serwisie czytelnik znajdzie informacje dotyczące ważnych wydarzeń społecznych i kościelnych, wraz z ich interpretacją i komentarzami z punktu widzenia Kościoła. Na stronie udostępnione są narzędzia, za pomocą których użytkownik ma możliwość współtworzenia portalu, a także wsparcia jego misji.

Nasza współpraca z Klientem trwa od ponad 10 lat. Najnowsze zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wdrożenie nowej odsłony portalu Deon.pl. Projekt powstał w oparciu o autorski system Edito 4.0. Przygotowana została również nowa szata graficzna. Dodatkowymi pracami, jakie wykonaliśmy były liczne modyfikacje i optymalizacja modułów, które przyspieszają ładowanie portalu, skracają czas pracy redakcji oraz urozmaicają treści na stronie.

Portal każdego miesiąca odwiedza kilka milionów użytkowników.

W module artykułów znajduje się wiele zaawansowanych rozwiązań, które mają na celu usprawnienie pracy Redaktorów. Jednym z nich jest widget, który pozwala na definiowanie typów artykułów. Ponadto redaktorzy w dedykowanym panelu, przy publikacji materiałów mają możliwość umieszczania tagów, przypisywania źródeł oraz autorów artykułów. Każda dokonywana w panelu zmiana zapisuje się automatycznie.

Kolejnym rozwiązaniem dedykowanym w panelu Edito CMS, jest usprawnienie w sposobie zarządzania dodawaniem artykułów przez Redakcję Deon.pl. Panel Redaktora pozwala odpowiednio planować zadania, wraz ze zdefiniowaniem kategorii publikacji i godzin startowych. Na głównej stronie wyświetlany jest również widget Kalendarza Google, którego treści są zintegrowane z kalendarzem Redakcji. Ponadto za pomocą specjalnego formularza, użytkownicy portalu mogą przesyłać redaktorom propozycje wartościowych wydarzeń.

Na stronie głównej portalu Deon.pl dodaliśmy widget pogodowy z funkcją geolokalizacji oraz funkcjonalną wyszukiwarkę opartą o mechanizm Google Custom Search.

Nowe moduły, które wdrożyliśmy:

  • Czytania ewangeliczne – informacje o czytaniach z każdego dnia są pobierane z portalu niedziela.pl i wyświetlane w formie wersetów na głównej stronie
  • Imieniny – wyświetlana jest lista imion, wraz z opisem ich znaczenia
  • Blogi WordPress – na głównej stronie pojawiają się wpisy ze zdefiniowanych blogów na WordPressie
  • Wydawnictwo WAM – oferowane produkty przez Wydawnictwo są pobierane ze sklepu i prezentowane w serwisie w formie banerka. Ponadto zamieszczane są także w artykułach serwisu.

Dla Klienta świadczymy również usługi doradcze w kwestiach związanych z hostingiem oraz administracją serwerami.

Główne korzyści dla Klienta
  • Przejrzysta architektura informacji,
  • skrócenie czasu pracy redakcji,
  • nowoczesna i funkcjonalna strona www,
  • możliwość współtworzenia portalu przez jego użytkowników,
  • strona w technologii RWD.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas