Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Platforma konkursowa web.Master Podkarpacki

Web.Master Podkarpacki to projekt edukacyjny, którego celem jest promocja rozwoju wiedzy w zakresie IT wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs adresowany jest do młodzieży z województwa podkarpackiego. Konkurs organizują Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Ideo jest partnerem technologicznym wydarzenia.

Zadania i cele

Rywalizacja w ramach konkursu odbywa się w dwóch kategoriach: gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Pierwszy etap to e-test do indywidualnego rozwiązania przez internet. Drugi etap konkursu, a zarazem jego finał odbywa się w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. W jego trakcie uczestnicy realizują zadania praktyczne – są to zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych.

Jako partner technologiczny wydarzenia przygotowaliśmy dedykowaną platformę e-learningową, z automatycznym importem pytań i możliwością generowania raportów z wynikami.

Pierwszy etap konkursu Web.Master podkarpacki realizowany jest za pomocą dedykowanej platformy e-learningowej, przygotowanej przez Ideo Sp. z o.o. Wspólnie z Zespołem Szkół Energetycznych w Rzeszowie przygotowaliśmy test wiedzy, do którego przystępują wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Co istotne – platforma pozwala na praktycznie natychmiastową weryfikację ich wiedzy.

Projektując platformę e-learningową zadbaliśmy o wygodę administratorów, implementując dedykowane rozwiązania, np. możliwość automatycznego importu pytań i późniejszego generowania przejrzystych raportów z wynikami. Platforma została przygotowana w oparciu o autorski system E-learning Edito CMS.

Byliśmy również odpowiedzialni za zaprojektowanie i wdrożenie serwisu informacyjnego www.webmasterpodkarpacki.pl.

Główne korzyści wynikające z projektu
  • Promocja rozwoju wiedzy w zakresie IT,
  • promocja zawodów technicznych,
  • integracja uczniów ze szkół województwa podkarpackiego,
  • budowanie relacji pomiędzy edukacją i biznesem.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas