ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Rozbudowana platforma eCommerce cobi.pl dla producenta zabawek

Cobi to jeden z największych producentów zabawek w Polsce, firma powstawała w 1987 r. rozpoczynając działalność od produkcji puzzli i gier planszowych.

Od początku istnienia firmy wszystkie zabawki oraz klocki konstrukcyjne wytwarzane są w zakładzie produkcyjnym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.

Pierwsze sklepy stacjonarne poza granicami Polski powstawały już w 2001 roku. Cobi jest także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, w tym zabawek interaktywnych, zestawów kreatywnych, gier edukacyjnych i strategicznych, lalek, figurek akcji oraz plastikowych modeli do składania.

Zadania i cele

Stworzenie sklepu internetowego cobi.eu miało na celu wsparcie sprzedaży kloców na rynku zagranicznym. Celem projektu było stworzenie sklepu z wykorzystaniem domeny .eu, która pozwoliła docierać do szerszego grona potencjalnych klientów za granicą, w tym także poza granicami Unii Europejskiej.

Platforma sprzedażowa została napisana w języku PHP, wspierając najnowsze rozwiązania. Ecommerce Cobi jest osadzony na dwóch domenach .pl i .eu, aby nadal szeroko docierać także do konsumentów z Polski.


 

W ramach projektu, poza modułami obsługi wersji językowych i płatności walutowych, zespół wdrożył także moduł, który automatycznie generuje dokumenty sprzedaży pozwalające na wysyłkę za granicę – w tym niezbędne dokumenty celne.

Dzięki czytelnej liście produktów oraz rozbudowanej wewnętrznej wyszukiwarce, znalezienie interesującego przedmiotu z oferty Cobi jest o wiele łatwiejsze.

Platforma została zintegrowana z dwoma dostawcami przesyłek, w tym z Pocztą Polską oraz firmą UPS, w celu sprawniejszego dostarczania zamówień zarówno w krajach Unii Europejskiej jak i poza Unią Europejską.

Główne korzyści dla Klienta

  • funkcjonalny i praktyczy ecommerce do sprzedaży klocków na rynku globalnym,
  • wykorzystanie nowoczsnych technologii,
  • rozbudowana wyszukiwarka ułatwiająca dostęp do pełnej oferty sklepu,
  • czytelny interfejs.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas