Rozbudowana platforma dla Bien-Air (Magento 2)

Bien-Air Medical Technologie to szwajcarska firma, działająca na rynku medycznym od ponad 50-ciu lat. Zajmuje się produkcją specjalistycznego sprzętu stomatologicznego i chirurgicznego, który ułatwia codzienną pracę lekarzy oraz poprawia komfort pacjentów. Firma ceniona jest przede wszystkim za wysoką jakość oferowanych produktów.

Zdania i cele

Dla marki Bien-Air Dental wdrożyliśmy rozbudowany serwis na platformie typu OpenSource. Wspólnie z Klientem wybraliśmy  Magento 2, ze względu na obsługę licznych funkcji wspierających handel elektroniczny. Co równie istotne - platforma oferuje wysoką elastyczność i kontrolę nad funkcjonalnościami kanału online. Obecnie sklep internetowy działa na dwóch rynkach europejskich (Szwajcaria i Niemcy) oraz dostępny jest w 3 wersjach językowych – angielskiej, francuskiej i niemieckiej. Trwają prace nad jego rozbudową, w tym dostosowaniem platformy do kolejnych (docelowo 9) krajów. Serwis będzie automatycznie dopasowywać wersje językowe do użytkownika, w oparciu o jego adres IP i wcześniejsze preferencje.

W serwisie wdrożyliśmy szereg dedykowanych rozwiązań, między innymi moduł prezentacji pełnej oferty produktowej wraz z rozbudowanymi zakładkami (technologia, dane techniczne, pliki do pobrania oraz informacje dotyczące konserwacji sprzętu). Przygotowaliśmy także narzędzia do szybkiej edycji cen produktów dla poszczególnych marketów oraz moduł grupujący pliki PDF.

W związku z przyjętą polityką firmy platforma obsługuje trzy typy usług: płatność za produkt, wypożyczenie (opłata naliczana miesięcznie) oraz zamówienia testowe (obejmujące 7-dniowy, bezpłatny okres próbny). W panelu administracyjnym wdrożyliśmy także liczne rozwiązania ułatwiające zarządzanie sklepem i obsługę zamówień.

Nowoczesny design, dbałość o każdy detal, ciekawa prezentacja produktów przy wykorzystaniu materiałów multimedialnych, pozwoliły na przygotowanie rozwiązania niezwykle estetycznego, funkcjonalnego i użytecznego.

Dalsza współpraca z Klientem zakłada wdrożenie drugiego serwisu dedykowanego marce Bien-Air Surgery.

Główne korzyści dla Klienta

  • nowoczesne narzędzie wpierające cele biznesowe Bien-Air Dental
  • wzrost atrakcyjności marki
  • automatyczne rozpoznawanie wersji językowej użytkownika po adresie IP
  • uproszczony proces dodawania produktów
  • wzrost satysfakcji Klientów
  • zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa
... a co możemy zrobić dla Ciebie ?