Proces rekrutacji

Rekrutacje prowadzimy przez cały rok i do wszystkich działów firmy. Szukamy kandydatów zarówno do głównej siedziby w Rzeszowie, jak i zamiejscowych biur w Warszawie i Krośnie. Zatrudniamy zarówno doświadczonych specjalistów, jak i młodych, dobrze rokujących adeptów kierunków technicznych i humanistycznych.

"Poszukujemy nie tylko doświadczonych specjalistów, ale również studentów z dużym potencjałem i aspiracjami. Stawiamy na ludzi ciekawych, z pasją, którzy lubią się dużo śmiać i cenią sobie przyjacielskie relacje."

Informujemy o rekrutacjach

Ogłoszenia zamieszczamy na stronie firmowej Ideo.pl, popularnych serwisach ogłoszeniowych i na portalach społecznościowych. Każde ogłoszenie zawiera dokładny opis stanowiska, naszych oczekiwań od kandydata oraz informacje, o tym co mamy do zaoferowania. Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na interesujące Cię stanowisko prześlij swoją aplikację na adres: praca // ideo.pl. Nie zapomnimy o Tobie uruchamiając nabór.

Rekrutujemy sprawnie

Sposób przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego zależy od działu i stanowiska. Standardowo składa się z czterech kroków i trwa około 30 dni.

  • 3 minuty - tyle czasu powinno zająć Ci zgłoszenie swojej kandydatury. Twoje szanse zwiększą próbki prac i referencje od poprzednich pracodawców.
  • Z wybranymi kandydatami, których profil kompetencji jest najbardziej zbliżony do opisu stanowiska zamieszczonego w ogłoszeniu, kontaktujemy się drogą telefoniczną bądź e-mailową.
  • Spotkanie to okazja, aby porozmawiać o Tobie i o nas. Zazwyczaj trwa około godziny czasu. Może się zdarzyć, że będziemy chcieli zweryfikować Twoje umiejętności poprzez konkretne zadanie czy pytania testujące. Wiemy, że wiążę się to z dużym stresem, dlatego też zapewniamy komfortowe warunki bądź umożliwiamy wykonanie zadania zdalnie.
  • O wynikach rekrutacji poinformujemy Cię mailowo. Staramy się, aby każdy kandydat otrzymał odpowiedź w ciągu dwóch tygodni od spotkania, bez względu na to czy jest ona pozytywna czy negatywna.

Szukamy kompetencji

Prowadząc nabór bazujemy na określonych profilach kompetencyjnych. Cenimy uczciwość, dlatego też staraj się odpowiadać szczerze na wszystkie pytania. Nie interesują nas „plastikowi kandydaci”. Na początku współpracy wolimy wiedzieć, w jakim temacie warto Cię podszkolić, abyś mógł efektywniej spełniać powierzone Ci obowiązki. Znajomość naszych usług i produktów będzie dużym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Rekrutujemy wewnętrznie

Szukamy talentów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Osoby osiągające ponadprzeciętne wyniki i otwarte na nową wiedzę są nagradzane. Każdy ma szansę na awans, jednak wybieramy tylko najlepszych. Promujemy kreatywność, innowacyjne pomysły oraz lojalność.

Lubimy inwestować w osoby zaangażowane i z potencjałem. Mamy kilka działów i sporo wakatów, dlatego też nie mamy oporów przed rekrutacją wewnętrzną. Jeśli uznamy, że lepiej sprawdzisz się na innym stanowisku – powierzymy Ci nowe zadania. Naszym celem jest dopasowanie stanowiska do Twoich kwalifikacji i aspiracji.