Nowa odsłona portalu Zdrowie.ABC.com.pl

Wolters Kluwer SA to lider wśród wydawców publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. W ofercie spółki znajdują się produkty elektroniczne, software, książki, czasopisma, a także szkolenia i konferencje, przeznaczone głównie dla specjalistów z branży prawnej, administracji publicznej oraz edukacji. Wydawnictwo jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer, który prowadzi swoją działalność na 4 kontynentach, w Europie, Ameryce Południowej i Północnej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Końcem 2014 roku nastąpiło połącznie Wolters Kluwer SA ze spółką LexisNexis Polska.

Zadania i cele

Efektem współpracy z największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim jest rozbudowany portal www.Zdrowie.ABC.com.pl.

Publikacje zamieszczane na portalu profilowane są pod kątem przedstawicieli wybranych grup zawodowych, tj.: Menadżer Zdrowia, Pielęgniarka, Lekarz i Farmaceuta. Serwis działa w modelu freemium, dzięki czemu jego użytkownicy mogą korzystać z jego możliwości bezpłatnie. Pełny dostęp do bazy artykułów mają jednak tylko osoby, które dopełniły procesu rejestracji oraz otrzymały stosowane uprawnienia.

Praca nad projektem rozpoczęła się od zaprojektowania i analizy szczegółowych makiet funkcjonalnych serwisu, co pozwoliło podnieść jego użyteczność i intuicyjność. Następnie zaprojektowaliśmy kreację zgodną z CI Klienta oraz jego celami komunikacyjnymi i wizerunkowymi.

Wykonaliśmy portal dla osób zarządzających podmiotami leczniczymi i aptekami, personelu medycznemu i prawników specjalizujących się w prawie ochrony zdrowia.

Istotnym etapem projektu był wybór technologii, która będzie charakteryzować się wysoką wydajnością. Było to bardzo ważne, ponieważ serwis rejestruje każdego miesiąca średnio 200 000 odsłon. Uznaliśmy, że nasz autorski system Edito CMS jest efektywnym narzędziem do realizacji nakreślonych przez Klienta celów biznesowych. System został dostosowany do wymagań projektu, m.in. zaimplementowaliśmy szczegółową wyszukiwarkę, która obejmuje bazy: Akty prawne, Książki i opracowania, Pytania do ekspertów oraz Artykuły.

Do osiągnięcia pełnych korzyści z wdrożenia niezbędna była integracja serwisu z innymi aplikacjami obecnie wykorzystywanymi przez Wolters Kluwer, w tym z:

 • autorski systemem Klienta dostarczający bazę dokumentów – ICS,
 • systemem wiadomości agencyjnych – PAP,
 • systemami wykorzystywanymi w procesie logowania oraz nadawania uprawnień - Borg oraz WkStore,
 • systemem wysyłki mailingów SARE,

a także z serwisami www.profinfo.pl i www.szkolenia.wolterskluwer.pl. Dzięki temu możliwa jest ekspozycja wybranych produktów w obrębie witryny www.Zdrowie.ABC.com.pl.

Odpowiadamy również za obsługę marketingową Wolters Kluwer SA. Opracowaliśmy kompleksową i wielokanałową strategię komunikacji z potencjalnymi klientami, z uwzględnieniem grupy docelowej. Zlecenie obejmowało też doradztwo w zakresie tworzenia contentu, import treści ze starego serwisu oraz wykonanie dedykowanych widoków witryny na urządzenia mobilne.

Główne korzyści dla Klienta
 • Nowoczesny i użyteczny serwis internetowy,
 • Optymalne rozmieszczenie elementów na stronie internetowej, ich wielkości oraz sposobu prezentacji,
 • Kompleksowe doradztwo w zakresie promocji serwisu,
 • Wzrost liczby odsłon na stronie,
 • Responsywny design,
 • Integracja z zewnętrznymi aplikacjami,
 • Elastyczny i wydajny system.

... a co możemy zrobić dla Ciebie ?

×

Klienci o nas