Praktyki i staże

Oferujemy możliwość doskonalenia umiejętności i pogłębienia dotychczasowej wiedzy na różnych stanowiskach pracy. U nas zrealizujesz praktyki w dziale IT, Marketingu Internetowego oraz Obsługi Klienta.

"Okazało się, że pracują tu ciekawi ludzie, którzy po powrocie do domu nie siadają przed komputerem, ale biegają, jeżdżą na rowerze czy grają w planszówki. Spodobała mi się atmosfera, więc postanowiłem zostać."

Adrian Mikołajczyk, Programista w Ideo Sp. z o.o. i absolwent ZSEn

Oferujemy możliwość odbycia praktyk zawodowych. Obecnie ściśle współpracujemy z Zespołem Szkół Energetycznych w Rzeszowie, z którym wspólnie stworzyliśmy dedykowany program nauczania, realizowany w klasie Ideo. Chętnie przyjmiemy na praktyki również uczniów kształcących się w zawodach zgodnych z profilem naszej działalności, a w szczególności na specjalizacji technik informatyk oraz technik organizacji reklamy.

Współpracujemy z wieloma szkołami wyższymi, nie tylko rzeszowskimi. Jakiś czas temu wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uruchomiliśmy studia podyplomowe, zostając partnerem merytorycznym tego kierunku. Trzem najlepszym absolwentom kierunku „Marketing w sieci i techniki multimedialne” oferujemy płatny (dwumiesięczny) staż umożliwiający zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu kampanii internetowych. E-marketing na Krakowskiej WSE to kolejny kierunek studiów podyplomowych, tworzonych pod naszą opieką merytoryczną.

Współpracujemy również z:

 • Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie
 • Politechniką Rzeszowską im. I. Łukasiewicza w Rzeszowie
 • Uniwersytetem Rzeszowskim
 • Zespołem Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatowskiego w Rzeszowie

Mamy oczekiwania

Nasze wymagania wobec kandydatów różnią się w zależności od stanowiska, na jakie dana osoba aplikuje, aczkolwiek u wszystkich szukamy:

 • Zainteresowania daną dziedziną
 • Otwartości
 • Umiejętności pracy w grupie
 • Samodzielności i inicjatywy

Cenimy również znajomość języków obcych, a w szczególności angielskiego, niemieckiego i norweskiego.

Rekrutujemy cały rok

Dzięki temu możesz zrealizować praktyki czy staż w wygodnym dla Ciebie terminie. Osobom studiującym w trybie dziennym dostosowujemy harmonogram praktyk do zajęć na uczelni.

Chętnie przyjmiemy stażystów na stanowisko:

 • Asystent/ka Kierownika Projektów Informatycznych
 • Web developer
 • Asystent/ka w Dziale Marketingu Internetowego
 • Asystent/ka Kierownika Projektów Marketingowych

Corocznie staże odbywa u nas kilkanaście osób. Najczęściej są to uczniowie placówek oświatowych, z którymi współpracujemy. Zdarzają się też osoby, które samodzielnie pozyskały finansowanie z różnych instytucji, np. Powiatowego Urzędu Pracy czy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wprowadzamy w tajniki zawodu

Otrzymasz wsparcie w postaci mentora, który podzieli się z Tobą swoim bogatym doświadczeniem. Jeśli wykażesz się zaangażowaniem oraz spełnisz nasze oczekiwania, możesz liczyć na ofertę stałej współpracy.

W trakcie praktyk czy stażu będziesz miał możliwość realizacji ciekawych zadań i zgłaszania własnych pomysłów, a także uczenia się od najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Zapewniamy przyjazną atmosferę, dostęp do najnowszych technologii i krajowe jabłuszka. Ponadto możesz do woli korzystać z wyposażenia aneksów kuchennych - kawy, herbaty, soków, mleka czy wody mineralnej.

Jesteś zainteresowana/y?

Wyślij swoje zgłoszenie na adres praktyki // ideo.pl. Opisz w jakim obszarze praktyka / staż Cię interesuje i jakie masz doświadczenie w tym zakresie. Idealnie jeśli możesz również podać przykłady wcześniej zrealizowanych projektów. Załącz swoje CV oraz list motywacyjny, a w temacie e-maila wpisz „Praktyka/staż”.