Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Serwis UKE najlepszy w konkursie Strona Internetowa bez Barier

Konkurs promuje tworzenie stron www zgodnych z ideą przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i dyskryminacji w dostępnie do informacji. Wśród wyróżnionych znalazł się także inny zrealizowany przez Ideo serwis - lublin.eu.

Konkurs Strona Internetowa Bez Barier jest organizowany cyklicznie. Jego celem jest wyróżnienie tych stron internetowych, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, tym samym przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu. Serwisy zgłoszone do konkursu ocenia zespół ekspertów. Sprawdzają między innymi zgodność z międzynarodowym standardem WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). W ocenie uczestniczą także osoby niepełnosprawne, które sprawdzają dostępność i łatwość odnalezienia informacji, formularzy i multimediów.

W tegorocznej VIII edycji w kategorii „Strony publiczne do 100 podstron” pierwsze miejsce zajął zrealizowany przez Ideo serwis UKE. W przygotowanym przez Fundację Widzialni "Raporcie Dostępności 2018", serwis uzyskał ocenę bardzo dobrą, plasując się również na drugim miejscu w zestawieniu „Pozostałe, wybrane strony instytucji publicznych”.

Za zaprojektowanie, wykonanie oraz wdrożenie serwisu odpowiedzialny był zespół Ideo. Podsumowania pracy podjął się Martin Stysiak, rzecznik prasowy UKE: „Od początku współpracy z Ideo przykładaliśmy dużą wagę do najwyższych standardów, by nasza strona była dostępna dla osób o szczególnych potrzebach. Konsultacje z Fundacją Widzialni na etapie budowy nowego serwisu sprawiła, że osiągnęliśmy sukces”.

Wspólne porozumienie pomiędzy zespołami Ideo i UKE, dało efekt nie tylko w postaci przystosowanego pod szczególne potrzeby osób niepełnosprawnych serwisie. „To nie koniec naszych starań i już pracujemy z firmą Ideo nad kolejnymi udoskonaleniami. Wierzę, że dalsza współpraca zaowocuje kolejnymi wyróżnieniami” – podkreśla Stysiak.

W konkursie wyróżniony został również inny, zrealizowany przez Ideo portal. W kategorii „Strony publiczne ponad 100 podstron” znalazł się oficjalny portal miasta Lublin. Oparty na autorskiej platformie CMS spełnia potrzeby zarówno mieszkańców, jak i turystów. Wdrożenie dedykowanych funkcjonalności zwiększyło jego klarowność oraz funkcjonalność. Pełen opis realizacji: Serwis informacyjny Urzędu Miasta Lublin

Może zainteresują Cię także

Nasi eksperci podsumowują 2017

12 stycznia 2018
Nasi specjaliści zostali poproszeni o podsumowanie 2017 roku. Wypowiedzi można przeczytać na łamach NowyMarketing.pl oraz WirtualneMedia.pl.

Przedświąteczne warsztaty choinkowe 2017

6 grudnia 2017
Nasze warsztatowe spotkania z dziećmi pracowników to już tradycja. W tym roku spotkaliśmy się w niedzielę, 3 grudnia.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas