ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Rozbudowany system komunikacji wewnętrznej dla Azoty Puławy

Grupa Azoty to lider branży chemicznej w Polsce, ze znaczącą pozycją w Unii Europejskiej. Posiada cztery największe zakłady chemiczne w Polsce, sześćdziesiąt innych polskich firm oraz spółek produkcyjnych z Niemiec i Senegalu. Grupa dysponuje własną infrastrukturą logistyczną oraz zapleczem badawczym, projektowym i serwisowym.

Zadania i cele

Na zlecenie Klienta Azoty Puławy wdrożyliśmy zaprojektowany od podstaw rozbudowany system intranetowy.

Celem wdrożenia była poprawa komunikacji wewnętrznej między pracownikami, łatwiejsza dystrybucja treści oraz interakcja.

Platforma została oparta o autorski system Edito CMS. Na potrzeby Klienta odzwierciedlona została w nim struktura pionów i działów. Przypisanie grupy do pracownika odbywa się w jego indywidualnym koncie. By ułatwić pracownikom codzienną pracę w systemie umożliwiliśmy automatyczne logowanie w obrębie domeny.

Platforma intranetowa pozwala publikować materiały, dokumenty czy załączać ważne pliki. Wszelkie wydarzenia firmowe prezentowane są chronologicznie w formie kalendarza, zawierając datę i tytuł z linkiem do opisu.

Narzędzie umożliwia zamieszczanie krótkich ankiet, których wyniki wykorzystywane są w procesie poznawczym oraz w realizacji oczekiwań pracowników. Z kolei moduł platformy mailingowej umożliwia zarządzanie subskrypcją oraz przygotowywanie i wysyłanie wiadomości do subskrybentów zapisanych w bazie.

W serwisie intranetowym udostępniono zaawansowaną wyszukiwarkę pełnotekstową, która jest ważnym elementem nawigacyjnym. Umożliwia szybkie dotarcie do interesującej informacji, poprzez słowa lub frazy kluczowe. Wyszukiwanie treści zostało wzbogacone o filtry: aktualności, wydarzenia, strony informacyjne, galerii, ogłoszenia. Dodatkowo w widoku wyszukiwarki umieszczony został bloki wyszukiwarki kontaktów oraz bazy dokumentów. System CMS zbiera statystyki wyszukiwanych fraz co pozwala śledzić aktualne potrzeby pracowników.

W ramach projektu Ideo przeprowadziło działania, które obejmowały:

 • analizę przedwdrożeniową - określenie potrzeb i celów firmy
 • wdrożenia systemu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klienta
 • integrację z zewnętrznymi systemami i import danych
 • szkolenie dla użytkowników systemu
 • wsparcie techniczne po wdrożeniu i dalszą rozbudowę systemu
Główne korzyści dla Klienta
 • Nowoczesne narzędzie usprawniające przepływ informacji,
 • narzędzie do budowy społeczności,
 • prowadzenie kalendarza,
 • rezerwacja dostępnych zasobów firmowych,
 • tworzenie bazy wiedzy,
 • współpraca przy projektach.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas