Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Dedykowane systemy API dla APC Postal Logistics

APC Postal Logistics to wiodący amerykański konsolidator i dystrybutor międzynarodowych paczek i przesyłek pocztowych. Ta mająca siedzibę w USA firma oferuje pełen zakres rozwiązań w zakresie wysyłek do ponad 200 krajów na całym świecie. Dzięki obiektom strategicznie zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowych lotnisk firma zapewnia wydajne rozwiązania transportowe w konkurencyjnych cenach.

Zadania i cele

Dla naszego Klienta zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania Rate API i Tracking API, usprawniające procesy wewnętrzne i zewnętrzne związane ze współpracą z partnerami biznesowymi. Dodatkowo odświeżyliśmy szatę graficzną strony www Klienta, która obecnie prezentuje treści w wygodny i nowoczesny sposób.

Tracking API pozwala na śledzenie paczek wysyłanych przez APC Postal Logistics. Informacje na temat statusu paczki można przeglądać bezpośrednio z poziomu strony www, lub za pośrednictwem API Klienta. API umożliwia integrację z wieloma systemami pobocznymi, które pobierają dodatkowo informacje o paczkach i je ze sobą scalają.

1,5 mln osób miesięcznie sprawdza status swojej paczki, wykorzystując system Tracking API.

Rate API, to system który służy do wyceny kosztów wysyłki paczek międzynarodowych. Zewnętrzne systemy, np. sklepy internetowe łączą się z API Klienta i otrzymują informacje o cenie przesyłki, kalkulowanej na podstawie określonych przez APC parametrów. Rate API obsługuje obecnie ok 100 tys. zapytań miesięcznie.

Systemy są zbudowane w oparciu o autorską platformę Edito .NET Core oraz hostowane w chmurze Amazon (AWS).

W najbliższym czasie planowane są prace związane z integracją kolejnych przewoźników z systemami Klienta.

Główne korzyści dla Klienta
  • Nowoczesna i przejrzysta architektura informacji,
  • wydajne, elastyczne rozwiązania wspierające biznes Klienta,
  • skuteczne narzędzie marketingowe wzmacniające wizerunek firmy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas