Obejrzyj webinar"Pimcore w praktyce: Jak skutecznie zarządzać informacjami o produkcie?"

Akta pracownicze w formie elektronicznej

Kodeks Pracy od 1 stycznia 2019r. pozwoli prowadzić teczki pracownicze wyłącznie w formie elektronicznej.

Usługa e-teczki pracownicze jest naturalnym kierunkiem, w jakim powinna się rozwijać każda firma. Opłaca się to szczególnie firmom z rozbudowaną kadrą i funkcjonujących w wielu lokalizacjach/oddziałach. Procesy związane z wprowadzaniem do systemu dokumentów, wyszukaniem, czy ich późniejszą archiwizacją są znacznie skrócone i gwarantują najwyższą jakość i spójność danych.” ocenia Marcin Wojtoń, Dyrektor Handlowy w Ideo.

W dobie cyfryzacji przedsiębiorstwa powinny dążyć do przejścia w strefę wirtualną. Zapewnia to wiele udogodnienń w zakresie przechowywania i zarządzania danymi. Korzystanie z systemu informatycznego sprawia, że znacząco maleje ryzyko popełnienia błędu, a konieczność długiego przechowywania dokumentów nie stanowi już problemu. Pozostają bowiem w takiej samej formie, od momentu ich wprowadzenia, po datę zakończenia obowiązku archiwizacji.

Optymalizacja pracy HR dzięki wykorzystaniu systemów IT daje korzyści niezależnie od wielkości organizacji. Szybsze przetwarzanie dokumentów, niższe koszty ich przechowywania czy łatwiejszy dostęp do informacji, to tylko niektóre elementy wpływające na jakość i wydajność pracy działu kadr.” podsumowuje Joanna Nowicka-Bereś, kierownik ds. Kadr i Administracji w Ideo.

Nie sposób nie wspomnieć o bezpieczeństwie danych. To jedna z najczęściej podnoszonych kwestii, które budzą u przedsiębiorców wątpliwości. Systemy takie przechowują bowiem dane wrażliwe i dlatego muszą wyróżniać się najwyższym poziomem zabezpieczeń.

„Nasze produkty cechują się rozwiązaniami, które chronią dokumenty, nie tylko przed atakami zewnętrznymi, ale również nieuprawnionym dostępem we wnętrzu organizacji. Co więcej, wszelkie zmiany w dokumentach są na bieżąco rejestrowane przez system. Takie rozwiązanie niweluje groźbę wystąpienia błędu, a w przypadku jego wystąpienia – przyspiesza zlokalizowanie przyczyn. Rozwiązania proponowane przez nas pozwalają na dostosowanie funkcji aplikacji do indywidualnych potrzeb i preferencji Klienta.” – mówi Wojtoń.

Zobacz więcej: e-Teczki pracownicze.

Może zainteresują Cię także

Coffee Club – nowy program lojalnościowy dla Costa

19 października 2018
Dedykowana platforma lojalnościowa obsługująca dziesiątki tysięcy transakcji dziennie.

Portal informacyjny Prawo.pl dla Wolters Kluwer

2 października 2018
Nowoczesny i rzetelny portal prawniczy dostarczający najnowszych i najważniejszych informacji z branży.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas