Portal informacyjny Prawo.pl dla Wolters Kluwer

Nowoczesny i rzetelny portal prawniczy dostarczający najnowszych i najważniejszych informacji z branży.

Wolters Kluwer to lider rynku z zakresu usług wydawniczych, informacyjnych oraz projektowych kierowanych do profesjonalistów branży m.in. prawniczej i administracyjnej. Firma prowadzi działalność na terenie 40 krajów, zatrudniając łącznie 19 tys. pracowników. 

W ostatnim czasie uruchomiliśmy zaprojektowany dla Klienta rozbudowany portal informacyjny Prawo.pl. Projekt zakładał przede wszystkim przeniesienie treści z kilkunastu różnych serwisów tematycznych i opracowanie ich w formie jednej struktury. Serwis został oparty na naszym autorskim systemie Edito CMS. Uwagę zwraca intuicyjny UX oraz logiczna architektura informacji, która pozwala na jego łatwą obsługę.

O potrzebie stworzenia portalu, który agreguje najważniejsze informacje traktujące o polskim prawie i administracji świadczy bardzo duże zainteresowanie internautów. Serwis w niedługim czasie po uruchomieniu znalazł się w czołówce portali branżowych. Prezentacja nowego portalu odbyła się na uroczystej gali inauguracyjnej w warszawskim hotelu Westin. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ministerstw, urzędów samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń sędziowskich i prawniczych.

Projekt strony został dostosowany do nowoczesnych wymagań, zgodnych ze standardem RWD. Dzięki temu coraz więcej użytkowników korzysta z niego poprzez urządzenia mobilne i traktuje go jako szybkie źródło rzetelnej informacji. Byliśmy odpowiedzialni także za zachowanie potencjału SEO likwidowanych serwisów i płynne przeniesienie ich ruchu organicznego na nowy portal. Dzięki temu znaczna część ruchu pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwarek.

Wdrożenie portalu było kolejnym krokiem w długofalowej współpracy z Wolters Kluwer. Ideo miało przyjemność realizować do tej pory usługi zarówno z zakresu projektowania, wdrażania, jak i pozycjonowania stron internetowych. Wśród zrealizowanych projektów znalazły się m.in.:

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas