ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Portal informacyjny Prawo.pl dla Wolters Kluwer

Nowoczesny i rzetelny portal prawniczy dostarczający najnowszych i najważniejszych informacji z branży.

Wolters Kluwer to lider rynku z zakresu usług wydawniczych, informacyjnych oraz projektowych kierowanych do profesjonalistów branży m.in. prawniczej i administracyjnej. Firma prowadzi działalność na terenie 40 krajów, zatrudniając łącznie 19 tys. pracowników. 

W ostatnim czasie uruchomiliśmy zaprojektowany dla Klienta rozbudowany portal informacyjny Prawo.pl. Projekt zakładał przede wszystkim przeniesienie treści z kilkunastu różnych serwisów tematycznych i opracowanie ich w formie jednej struktury. Serwis został oparty na naszym autorskim systemie Edito CMS. Uwagę zwraca intuicyjny UX oraz logiczna architektura informacji, która pozwala na jego łatwą obsługę.

O potrzebie stworzenia portalu, który agreguje najważniejsze informacje traktujące o polskim prawie i administracji świadczy bardzo duże zainteresowanie internautów. Serwis w niedługim czasie po uruchomieniu znalazł się w czołówce portali branżowych. Prezentacja nowego portalu odbyła się na uroczystej gali inauguracyjnej w warszawskim hotelu Westin. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ministerstw, urzędów samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń sędziowskich i prawniczych.

Projekt strony został dostosowany do nowoczesnych wymagań, zgodnych ze standardem RWD. Dzięki temu coraz więcej użytkowników korzysta z niego poprzez urządzenia mobilne i traktuje go jako szybkie źródło rzetelnej informacji. Byliśmy odpowiedzialni także za zachowanie potencjału SEO likwidowanych serwisów i płynne przeniesienie ich ruchu organicznego na nowy portal. Dzięki temu znaczna część ruchu pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwarek.

Wdrożenie portalu było kolejnym krokiem w długofalowej współpracy z Wolters Kluwer. Ideo miało przyjemność realizować do tej pory usługi zarówno z zakresu projektowania, wdrażania, jak i pozycjonowania stron internetowych. Wśród zrealizowanych projektów znalazły się m.in.:

Może zainteresują Cię także

Strony www instytucji Państwowych dostępne dla niepełnosprawnych

19 lipca 2018
Nowa ustawa dot. dostępności cyfrowej wymusi wdrożenie narzędzi, które umożliwią swobodne przeglądanie serwisów internetowych wszystkim niepełnosprawnym.

Platforma B2B dla Barlinek S.A.

8 czerwca 2018
Platforma automatyzuje działania handlowe pomiędzy firmą, a zagranicznymi jednostkami sieci sprzedaży. System aktualnie obsługuje rynek ukraiński, rumuński oraz rosyjski.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas