Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Portal informacyjny Urzędu Miasta Legnica

Legnica to trzecie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. Jest istotnym centrum gospodarczym oraz ważnym ośrodkiem kulturalno-akademickim, usytuowanym na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych.

Zadania i cele

Naszym zadaniem było przygotowanie nowego portalu informacyjnego dla Urzędu Miasta Legnica. Serwis został zbudowany w oparciu o nasz autorski system zarządzania treścią Edito CMS. W ramach projektu zostały także zmigrowane treści z wcześniejszej wersji serwisu.

Przejrzysty i atrakcyjny wizualnie serwis o charakterze informacyjnym i wizerunkowym.

Dla Klienta wykonaliśmy trzy strony: Portal miejski, strona Legnica Art., serwis Prezydenta miasta.

W celu łatwiejszego przeglądania treści na portalu miejskim, informacje zostały podzielone w tematyczne bloki: „Dla turysty”, „Dla mieszkańca”, „Dla biznesu”. Dodatkowo każdy z nich podzielony jest na bardziej szczegółowe działy. Przykładowo, strefa „Dla turysty" zawiera zakładkę „Plan miasta”, w której użytkownik może odnaleźć interesujące go miejsca w Legnicy. Ponadto ma możliwość dodania nowego punktu na mapie miasta, za pomocą specjalnie przygotowanego formularza. Z kolei w dziale „Dla biznesu” prezentowane są dane dotyczące realizowanych w mieście inwestycji. Z poziomu panelu administracyjnego istnieje także możliwość rozbudowywania listy ofert inwestycyjnych o kolejne pozycje, dodatkowo uzupełniając ofertę o pliki lub galerię zdjęć.

Strona Legnica Art. prezentuje informacje i wydarzenia kulturalne. Ich przegląd jest wygodny, z uwagi na formę kalendarza. Po wybraniu konkretnego wydarzenia, mogą zapoznać się z jego szczegółami. Dodatkowo mają możliwość modyfikowania jego zawartości, poprzez samodzielne dodawanie eventów.

Z kolei strona Prezydenta Legnicy zawiera przede wszystkim aktualności z życia miasta i jego mieszkańców. Uzupełnieniem treści jest rozbudowana galeria zdjęć, prezentująca najciekawsze wydarzenia.

Na uwagę zasługuje również fakt, że strona jest zgodna ze standardem WCAG 2.0, co podnosi jej dostępność i czytelność treści dla osób niepełnosprawnych. Ponadto, serwis został przygotowany w technologii RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu treści mogą być przeglądane na urządzeniach mobilnych.

Główne korzyści dla Klienta
  • Odświeżenie wizerunku miasta,
  • włączenie mieszkańców Legnicy do współtworzenia serwisu,
  • dostosowanie strony dla osób niepełnosprawnych,
  • responsywny design,
  • atrakcyjna szata graficzna,
  • nowoczesny wizerunek Klienta w sieci.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas