Zapisz się na webinarMigracja portali i serwisów internetowych – jak zrobić to mądrze

Portal informacyjny Urzędu Miasta Legnica

Legnica to trzecie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. Jest istotnym centrum gospodarczym oraz ważnym ośrodkiem kulturalno-akademickim, usytuowanym na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych.

Zadania i cele

Naszym zadaniem było przygotowanie nowego portalu informacyjnego dla Urzędu Miasta Legnica. Serwis został zbudowany w oparciu o nasz autorski system zarządzania treścią Edito CMS. W ramach projektu zostały także zmigrowane treści z wcześniejszej wersji serwisu.

Przejrzysty i atrakcyjny wizualnie serwis o charakterze informacyjnym i wizerunkowym.

Dla Klienta wykonaliśmy trzy strony: Portal miejski, strona Legnica Art., serwis Prezydenta miasta.

W celu łatwiejszego przeglądania treści na portalu miejskim, informacje zostały podzielone w tematyczne bloki: „Dla turysty”, „Dla mieszkańca”, „Dla biznesu”. Dodatkowo każdy z nich podzielony jest na bardziej szczegółowe działy. Przykładowo, strefa „Dla turysty" zawiera zakładkę „Plan miasta”, w której użytkownik może odnaleźć interesujące go miejsca w Legnicy. Ponadto ma możliwość dodania nowego punktu na mapie miasta, za pomocą specjalnie przygotowanego formularza. Z kolei w dziale „Dla biznesu” prezentowane są dane dotyczące realizowanych w mieście inwestycji. Z poziomu panelu administracyjnego istnieje także możliwość rozbudowywania listy ofert inwestycyjnych o kolejne pozycje, dodatkowo uzupełniając ofertę o pliki lub galerię zdjęć.

Strona Legnica Art. prezentuje informacje i wydarzenia kulturalne. Ich przegląd jest wygodny, z uwagi na formę kalendarza. Po wybraniu konkretnego wydarzenia, mogą zapoznać się z jego szczegółami. Dodatkowo mają możliwość modyfikowania jego zawartości, poprzez samodzielne dodawanie eventów.

Z kolei strona Prezydenta Legnicy zawiera przede wszystkim aktualności z życia miasta i jego mieszkańców. Uzupełnieniem treści jest rozbudowana galeria zdjęć, prezentująca najciekawsze wydarzenia.

Na uwagę zasługuje również fakt, że strona jest zgodna ze standardem WCAG 2.0, co podnosi jej dostępność i czytelność treści dla osób niepełnosprawnych. Ponadto, serwis został przygotowany w technologii RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu treści mogą być przeglądane na urządzeniach mobilnych.

Główne korzyści dla Klienta
  • Odświeżenie wizerunku miasta,
  • włączenie mieszkańców Legnicy do współtworzenia serwisu,
  • dostosowanie strony dla osób niepełnosprawnych,
  • responsywny design,
  • atrakcyjna szata graficzna,
  • nowoczesny wizerunek Klienta w sieci.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas