ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Strona dla Urzędu Miasta Krosno

Urząd Miasta Krosno położony jest w centrum malowniczego i historycznego miasta Krosna, które wchodzi w skład Pogórza Środkowobeskidzkiego. Obecnie miejscowość zamieszkuje ok. 50 tys. osób i zajmuje powierzchnię ponad 44 km2. Władze dbają o jego nieustanny rozwój, również pod kątem szeroko pojętej cyfryzacji. Dzięki temu miasto jest nowoczesne i przyjazne dla każdego obywatela.

Zadania i cele:

Współpracę z Klientem nawiązaliśmy już kilkanaście lat temu podczas pierwszego wdrożenia strony krosno.pl. Obecny projekt zakładał przeniesienie struktury serwisu na nowszą wersję platformy Edito oraz optymalizację treści i designu strony.

Ze względu na szereg inicjatyw i tematów poruszanych przez Urząd Miasta Krosno, strona została zasilona wieloma treściami od momentu pierwszego wdrożenia. Niezwykle rozbudowana struktura wymagała funkcjonalnego rozwiązania do sprawnej nawigacji.

Wyzwaniem postawionym przed zespołem wdrożeniowym Ideo, było ułożenie wszystkich treści tak, by nawigacja po serwisie była dla mieszkańców Krosna jak najprostsza i przyjazna.

Obecnie strukturę strony tworzą różnego rodzaju bloczki, zakładki i moduły, dzięki którym treści są uporządkowane i atrakcyjne dla odbiorców. Aby jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji, wdrożyliśmy wyszukiwarkę opartą o mechanizm Elastic Search, która pozwala na przeszukiwanie elementów zawartych we wszystkich modułach.

Mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawę urzedową przez internet, mogą to zrobić w dedykowanej do tego zakładce. Zastosowany układ kafelkowy prezentuje w sposób czytelny wszystkie istotne dla mieszkańca tematy.

Wdrożyliśmy również dedykowany moduł Aktualności, który wyświetlany jest na stronie głównej w formie slideraa, a dodatkowo został podzielony na najważniejsze kategorie, funkcjonujące jako zakładki. Takie rozwiązanie ułatwia dostęp do najpotrzebniejszych danych.

Wszystkie najważniejsze dla mieszkańców informacje związane z miastem, wydarzeniami, budżetem, itp., zostały przedstawione w przejrzystej formie kafelków. Po ich kliknięciu przenoszą użytkownika w odpowiednie miejsce na stronie.

Kolejnym istotnym rozwiązaniem jest rozbudowany Kalendarz wydarzeń, który wyświetla rodzaje i lokalizacje planowanych imprez. Istnieje możliwość wygenerowania i wydrukowania kalendarza tak, by w prosty sposób można było promować wydarzenia odbywające się w danym okresie.

Administrator serwisu ma również możliwość uruchomienia trybu żałobnego, wówczas cała strona wyświetla się w kolorze szarym. Z kolei bardzo ważne komunikaty może przedstawić na czerwonym pasku.

Strona została zaprojektowana zgodnie ze standardami Web Content Accessibility Guidelines. Dzięki temu mniej wprawni użytkownicy oraz osoby niepełnosprawne mogą bez korzystać ze strony.

Główne korzyści dla Klienta:
  • Nowoczesny i czytelny serwis www,
  • uporządkowana struktura strony,
  • wygodne załatwianie spraw przez Internet,
  • rozbudowany kalendarz wydarzeń,
  • intuicyjna nawigacja, obejmująca standardy WCAG,
  • funkcjonalna wyszukiwarka.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas