Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Ideo uruchamia Akcelerator. IDEA Global połączy korporacje ze startupami.

IDEA Global zakłada połączenie potrzeb dużych korporacji z potencjałem początkujących, kreatywnych przedsiębiorców. Celem akceleratora jest wsparcie minimum 20 startupów i wdrożenie ich rozwiązań u dużych partnerów.

Ideo łączy w sobie kompetencje Software House i Agencji Interaktywnej. Realizowaliśmy już projekty dla ponad 1000 Klientów. Wśród nich znajdują się liczne korporacje i firmy międzynarodowe. Coraz częściej proszą nas o pomoc w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań, które mogą wykorzystać dla podniesienia efektywności lub wzmocnienia atrakcyjności swoich produktów. Uruchomienie akceleratora jest więc naturalnym, kolejnym etapem rozwoju naszej działalności.” - wyjaśnia Arkadiusz Michno, prezes zarządu, Ideo sp. z o.o.

Akcelerator IDEA Global (www.ideaglobal.pl) zbudował szeroką sieć partnerów. Wśród nich znalazły się duże przedsiębiorstwa, ale także uczelnie wyższe, fundusze inwestycyjne oraz instytucje otoczenia biznesu. Ich przedstawiciele w połączeniu z ekspertami Ideo tworzą zespół, w którym dominującą rolę odgrywają praktycy biznesu. Każdy z nich ma na koncie wiele sukcesów, ale także sporo nauczył się na porażkach.

Masz innowacyjny pomysł na biznes, który już zacząłeś realizować? Wierzysz, że to świetny produkt, który zawojuje rynek i za kilka lat będą z niego korzystać firmy na całym świecie? IDEA Global to pomoc w jego rozwijaniu, doradztwo ekspertów i testowanie rozwiązań bezpośrednio u potencjalnych klientów.” - wyjaśnia Daniel Dereniowski, doradca zarządu ds. startupów, IdeoW ramach współpracy z aktualnymi partnerami korporacyjnymi preferowane są startupy w obszarach Internet of Things‎, Healthcare, Automotive, Fintech, Insurtech.

W procesie akceleracji młode firmy otrzymają nie tylko pomoc finansową (do 200 000 zł), ale przede wszystkim zasoby niezbędne do opracowania i testowania rozwiązań. Istotny jest też stały dostęp do wysokiej klasy mentorów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów, a także szansa zdobycia doświadczenia oraz budowanie sieci kontaktów. Udział w projekcie zwiększa także wiarygodność oraz gwarantuje promocję marki wśród szerokiej grupy korporacji jako potencjalnych klientów.

Z drugiej strony korporacje zyskują partnera, który po analizie ich potrzeb będzie je wspierał w procesie wyszukiwania i selekcji innowacyjnych startupów. Akcelerator jest także odpowiedzialny za przygotowanie wyselekcjonowanych projektów do sprawnego wdrożenia i przetestowania w strukturze danej firmy. Celem jest powstanie środowiska wzajemnej symbiozy, która przyniesie korzyści zarówno korporacjom jak i młodym przedsiębiorcom.

Projekt IDEA Global realizowany jest na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Działania 2.4. „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przetargi: https://www.ideo.pl/projekty-unijne/scaleup/

Może zainteresują Cię także

Impreza podsumowująca rok 2016

10 lutego 2017
Za nami kolejny, udany rok pracy. Aby go uczcić spotkaliśmy się
w Kula Bowling & Club.

Dedykowana platforma sprzedażowa dla Bien-Air Medical Technologie

17 stycznia 2017
Dental.bienair.com wykonaliśmy w oparciu o system Magento. Bogata w funkcje platforma e-commerce umożliwia kontrolę nad funkcjonalnościami kanału online oraz dużą swobodę w zarządzaniu produktami.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas