ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Wspieramy projekty edukacyjne

Konkurs Web.Master podkarpacki to jedna z licznych inicjatyw podejmowanych przez Ideo. Za nami jego druga edycja, która podobnie jak poprzednia, cieszyła się dużą frekwencją i zaangażowaniem uczniów.

Celem konkursu Web.Master podkarpacki jest wsparcie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego w rozwoju ich pasji informatycznych. Formuła konkursu ma na celu motywowanie młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności w zakresie programowania, a także promocję zawodów związanych z branżą IT.

Organizatorem konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło aż 16 regionalnych redakcji.

Ideo wspiera przedsięwzięcie będąc partnerem technologicznym wydarzenia oraz angażuje się w jego promocję i obsługuje konkurs od strony technologicznej. Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony za pomocą dedykowanej platformy e-learningowej www.konkurs.webmasterpodkarpacki.pl. Wzięło w nim udział ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego.

„Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że konkurs budził tak duże zainteresowanie. W finale udało nam się zebrać najlepszych młodych programistów z województwa, którzy są wyjątkowo dobrzy w projektowaniu stron” – mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

W finale, który odbył się 21 marca br. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie, swoje praktyczne umiejętności z zakresu projektowania stron internetowych sprawdziło 15 uczniów gimnazjów i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się uczniowie z Jarosławia i Dębicy. Oprócz nagród laureaci otrzymali propozycję odbycia stażu lub praktyk w Ideo Sp. z o.o. Ponadto finaliści w kategorii gimnazjum walczyli o dodatkowe punkty do świadectwa ukończenia szkoły.

Poznaj wyniki konkursu

Konkurs Web.Master podkarpacki to tylko jedna z licznych inicjatyw podejmowanych przez firmę. We współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Ideo uruchomiło warsztaty WebAkademia.it. Projekt pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności programistycznych w trakcie 180-godzinnego kursu. Skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców – nie tylko uczniów czy studentów, a także osób pracujących, chcących się przebranżowić. Pierwsza edycja WebAkademia.it ruszyła końcem 2016 roku. Obecnie uruchomiony został nabór do drugiej edycji Warsztatów.

Więcej informacji

Poniżej galeria zdjęć z drugiego etapu konkursu Web.Master podkarpacki.

Może zainteresują Cię także

Ideo uruchamia Akcelerator. IDEA Global połączy korporacje ze startupami.

20 lutego 2017
IDEA Global zakłada połączenie potrzeb dużych korporacji z potencjałem początkujących, kreatywnych przedsiębiorców. Celem akceleratora jest wsparcie minimum 20 startupów i wdrożenie ich rozwiązań u dużych partnerów.

Impreza podsumowująca rok 2016

10 lutego 2017
Za nami kolejny, udany rok pracy. Aby go uczcić spotkaliśmy się
w Kula Bowling & Club.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas