ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Nowa strona internetowa Lotto.pl

Niezwykle wydajna platforma IT, atrakcyjna szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja to główne cechy wdrożonego przez Ideo nowego serwisu lotto.pl. W godzinach losowania i publikacji wyników jest to najpopularniejsza strona internetowa w Polsce.

Niezwykle wydajna platforma IT, atrakcyjna szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja to cechy nowego lotto.pl. Użytkownicy mogą w nim wziąć udział w loteriach, sprawdzić aktualne promocje, ale także mają dostęp do wszystkich, na bieżąco aktualizowanych i publikowanych wyników losowań.

Lotto.pl jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych w Polsce:

  • 85. miejsce pod względem oglądalności,
  • miesięcznie ze strony korzysta nawet 12 mln osób,
  • w czasie losowania w serwisie obecnych jest niejednokrotnie ponad 100 tys. użytkowników.
Najważniejszym celem projektu było stworzenie wydajnego i bezpiecznego systemu, który poradzi sobie z tak dużym poziomem zainteresowania internautów.


Sprawę skutecznie komplikuje konieczność publikowania w czasie rzeczywistym wyników losowań odbywających się co 2 minuty. Firma Ideo zastosowała nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, które gwarantują niezawodność i stabilność wdrożonej platformy.

Solidne fundamenty zapewnia autorski, wydajny system Edito w wersji .NET Core. Za szybkie ładowanie się strony oraz mniejsze obciążenie serwera odpowiada framework Nuxt.js, natomiast bezpieczeństwo i „lekkość danych” gwarantuje skalowalna platfroma chmurowa Microsoft Azure.

Wszystkie zastosowane technologie mają również bezpośredni wpływ na pracę Klienta. Dzięki optymalizacji procesów, wiele zadań realizowanych jest automatycznie przez system, np. publikacja wyników losowań czy informacji o liczbie wygranych w Zdrapkach. Dodatkowo każdy moduł gry i zdrapki został zoptymalizowany i dopasowany do swojej specyfiki.

System został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić odbiorcom dostęp do zawsze aktualnych i prawdziwych danych. Ponadto nowoczesny, responsywny layout dba o wrażenia osób korzystających z serwisu również na urządzeniach mobilnych.

Ideo wykonało także migrację archiwalnych wyników i wygranych, z gier zrealizowanych od pierwszego losowania, które miało miejsce w 1957 r. Wszystkie te dane są łatwo dostępne na nowej stronie dzięki intuicyjnej wyszukiwarce.

Potrzebujesz równie wydajnej platformy internetowej? Napisz do nas

Pełen opis realizacji serwisu lotto.pl wraz ze szczegółami technicznymi zastosowanych w nim rozwiązań.

Może zainteresują Cię także

Podkarpackie Virtual Expo 2020

21 września 2020
Wirtualne targi branż związanych z lotnictwem, motoryzacją, IT i telekomunikacją oraz pracą i jakością życia.

System dla APC Postal Logistics obsługuje miliony klientów

22 lipca 2020
1,5 mln osób miesięcznie sprawdza status swojej paczki, za pośrednictwem Tracking API zrealizowanego przez Ideo.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas