System dla APC Postal Logistics obsługuje miliony klientów

1,5 mln osób miesięcznie sprawdza status swojej paczki, za pośrednictwem Tracking API zrealizowanego przez Ideo.

APC Postal Logistics to amerykańska firma, która jest jednym z liderów w obszarze międzynarodowych przesyłek pocztowych. Od 2001 roku konsoliduje i dystrybuuje paczki międzynarodowe, współpracując z tysiącami biznesów. Jako certyfikowany przez TSA (Transportation Security Administration) ośrodek kontroli ładunków lotniczych firma stosuje rzetelny proces kontroli pochodzenia produktu, aby zapewnić pełną zgodność z przepisami krajowymi i międzynarodowymi.

Rate API oraz Tracking API, to rozwiązania, które wspierają obsługę wysyłek na całym świecie.

Zewnętrzne systemy, jak np. sklepy internetowe, dzięki integracji z Rate API, umożliwiają szczegółową kalkulację kosztów danej przesyłki. Tylko przez ostatni miesiąc Rate API wygenerowało prawie 100 tys. wycen.

Z kolei za pomocą Tracking API użytkownicy mogą śledzić aktualny status swojej paczki. Aplikacja obsługuje aktualnie ponad 1,5 mln zapytań miesięcznie.

Zaplecze technologiczne wdrożonych przez Ideo rozwiązań stanowi wydajna platforma Edito .NET Core pracująca w chmurze AWS, która dynamicznie przydziela zasoby, by zapewnić płynność funkcjonowania aplikacji.

Niebawem ruszamy z kolejnym etapem projektu, który zakłada integrację innych przewoźników z systemami Klienta.

Potrzebujesz podobnego, dedykowanego rozwiązania IT? Napisz do nas

Może zainteresują Cię także

Ideo laureatem Diamentów Forbesa

3 lutego 2020
Redakcja miesięcznika gospodarczego „Forbes” opublikowała ranking najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Obowiązkowa strona internetowa?

14 stycznia 2020
Od 1 stycznia 2020 r. każda spółka handlowa i komandytowo-akcyjna jest zobligowana do posiadania własnej strony www. Jakie wymogi powinna spełniać taka strona internetowa?

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas