Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Wyróżnione serwisy

2 serwisy naszego autorstwa w pierwszej 5 zestawienia stron przyjaznych niepełnosprawnym przygotowanego przez Fundację Widzialni. Użytkownicy niewidomi, niedowidzący i niesłyszący przebadali 114 serwisów administracji publicznej wybierając najlepsze.

Eksperci Fundacji Widzialni oraz użytkownicy niewidomi, niedowidzący i głusi przebadali 114 serwisów administracji publicznej pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych. W pierwszej 5 zestawienia znalazły się 2 serwisy autorstwa Ideo.

Celem badania zrealizowanego przez Fundację Widzialni było określenie stanu dostępności stron internetowych administracji publicznej w oparciu o WCAG 2.0. Warto przyjrzeć się wynikom badania przeprowadzonego rok po wejściu w życie rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI), minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

Ocenie poddanych zostało 13 kryteriów dostępności dla osób niepełnosprawnych. Pod uwagę brano czynniki mające największy wpływ na funkcjonowanie serwisów www i odbiór treści, takie jak: kontrast, nagłówki, tytuł strony, sens linków, mapa strony, obsługa za pomocą klawiatury oraz działanie wyszukiwarek.

Zaprojektowany i zrealizowany przez Ideo serwis internetowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.mpips.gov.pl) otrzymał najwyższą notę ze wszystkich stron www poddanych badaniu. Warto podkreślić, że Fundacja Widzialni przebadała 114 stron www urzędów administracji publicznej.

Serwis www.mpips.gov.pl został doceniony m.in. za czytelną strukturę, kategoryzującą informacje oraz pozwalającą na ich szybkie wyszukiwanie. Zaletą strony – w ocenie Fundacji - są również dodatkowe nawigacje pozwalające na bezpośrednie przejście użytkownika korzystającego z programu czytającego do menu głównego, podmenu oraz treści strony.

W pierwszej piątce zestawienia znalazła się także zaprojektowana przez Ideo Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - www.prezydent.pl.

Warto dodać, że znajdujące się w pierwszej piątce serwisy Ministerstwa Finansów zostały wdrożone w oparciu o przygotowany przez Ideo projekt funkcjonalny, który zawierał między innymi wnioski i sugestie wynikające z badań serwisów administracji publicznej. Ideo odpowiedzialne było za zaprojektowanie architektury informacji oraz funkcjonalności serwisu głównego Ministerstwa Finansów jak i podległych mu serwisów Resortów.

Więcej na temat badania oraz pełna wersja raportu dostępna jest na stronie Fundacji Widzialni: www.widzialni.eu.

Może zainteresują Cię także

Rozszerzamy ofertę dla e-handlu

19 lutego 2013
Oferta ecommerce.ideo.pl skupia się na tworzeniu i obsłudze dedykowanych, rozbudowanych kanałów e-sprzedaży.

Maskowy Bal Karnawałowy

8 lutego 2013
Jest w zapusty zwyczaj taki - Przebierają się cudaki. I już jako przebierańcy idą w świat, by hulać, tańczyć…

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas