Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Portal informacyjny Faktykaliskie.pl

Faktykaliskie.pl to portal, w którym publikowane są najważniejsze informacje z regionu kaliskiego. Platforma skupia ogromną społeczność – aktualnie liczba odsłon przekracza 2 500 000 w miesiącu. Portal tworzony jest przez 15-osobowy zespół, w którego skład wchodzą zarówno doświadczeni specjaliści, jak i entuzjaści dziennikarskiego fachu.

Zadania i cele


W serwisie www.faktykaliskie.pl zostały wprowadzone gruntowne zmiany obejmujące layout, układ stron i kategorie tematyczne. Zajęliśmy się też przygotowaniem nowej koncepcji kreatywnej oraz wdrożeniem szeregu dedykowanych funkcjonalności w panelu administracyjnym m.in. odtwarzacz służący do konwertowania plików video do formatu mp4. Trzonem portalu jest moduł Aktualności, który został podzielony na 10 działów tematycznych. Kolejnym usprawnieniem dla użytkowników jest możliwość wyszukiwania po hashtagach. W celu zwiększenia interakcji z czytelnikami został wdrożony moduł komentarzy znajdujący się pod publikacjami, który dodatkowo zintegrowaliśmy z Facebookiem.

Zdecydowaną część portalu stanowią publikacje multimedialne, w tym materiały video, które retransmitowane są z kanału YouTube – Portal Fakty Kaliskie. W ramach Magazynu Miejskiego codziennie emitowany jest telewizyjny program informacyjny.  

Na zlecenie Klienta wdrożyliśmy rozbudowany moduł ogłoszeń, która umożliwia dodawanie ogłoszeń przez użytkowników. Serwis został zintegrowany z platformą świadczącą usługi w zakresie płatności online - Dotpay. W efekcie Klient może czerpać zyski z płatnych usług serwisu.

Zrealizowaliśmy nowy portal informacyjny FaktyKaliskie.pl. Głównym celem zadania było unowocześnienie i podniesienie intuicyjności serwisu oraz maksymalne uproszczenie jego obsługi.

Ważnym elementem portalu jest kalendarz, wyświetlany w formie miesięcznego widoku. Internauci mogą zgłaszać do redakcji informacje o ważnych wydarzeniach za pomocą formularza zamieszczonego na stronie. Z uwagi na komercyjny charakter portalu wdrożono rozwiązania pozwalające na obsługę niemal wszystkich dostępnych formatów reklamowych m.in. bannerów, artykułów sponsorowanych czy reklamy video.

Serwis został wdrożony w oparciu o platformę Edito CMS w technologii PHP. Możliwość skalowania, modułowa budowa, monitoring wprowadzonych zmian oraz wysoka wydajność – to tylko niektóre z zalet wdrożonej aplikacji. W panelu administracyjnym zostały zaimplementowane dodatkowe funkcjonalności, które umożliwiają redaktorom kompleksowe zarządzanie menu, stronami, blokami oraz reklamami. Nowy serwis został stworzony w technologii Responsive Web Design. Wygląd, funkcjonalności i układ poszczególnych stron dostosowują się automatycznie do rozmiaru ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Na portalu wprowadzono też udogodnienia dla osób niedowidzących tj. możliwość zmiany wielkości czcionki w tekstach oraz kontrastu.

Dalsza współpraca z Klientem zakłada rozbudowę portalu.

Główne korzyści dla Klienta
  • Odświeżenie wizerunku marki,
  • Podniesienie komfortu czytelników,
  • Poprawa nawigacji oraz intuicyjności serwisu,
  • Responsywny design,
  • Nowoczesne narzędzie usprawniające komunikację z mieszkańcami Kalisza.
     

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas