Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Serwis internetowy dla Żydowskiego Instytutu Historycznego

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma to żydowska instytucja naukowa i kulturowa, która pielęgnuje pamięć o polskich Żydach. Upowszechnia ich dziedzictwo, historię i kulturę oraz udostępnia unikalne badania i świadectwa materialne. Jest najdłużej działającą tego typu Instytucją w Polsce.

Zadania i cele

W odpowiedzi na potrzeby Klienta zaprojektowaliśmy nową szatę graficzną strony internetowej www.jhi.pl. Serwis został wdrożony w oparciu o autorską platformę Edito CMS w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Projekt obejmował również implementację Biuletynu Informacji Publicznej: www.bip.jhi.pl.

Serwis przekazuje informacje w sposób przejrzysty, czytelny i atrakcyjny.

Strona Instytutu pełni funkcję wizerunkowo-informacyjną, zatem istotne jest, by poruszanie się w nim było intuicyjne, a prezentowane treści czytelne. By zagwarantować realizację tych założeń serwis wyposażyliśmy w liczne dedykowane moduły.

 • Moduł Wydarzenia i wystawy prezentuje aktualne, nadchodzące i zakończone spotkania. Redaktorzy mają możliwość przypisania wydarzenia/wystawy do wybranej kategorii. Dostępna jest także wyszukiwarka wydarzeń, wyposażona w odpowiednie filtry.
   
 • Moduł Aktualności dostarcza najnowsze informacje, które zostały podzielone na odpowiednie kategorie tematyczne, związane z prezentowanym tematem.
   
 • Moduł Płatności umożliwia użytkownikom wsparcie finansowe instytucji. Integracja z dostawcą płatności PayPal gwarantuje szybki i bezpieczny proces.
   
 • Inwentarze to zbiór dokumentów należących do Instytutu. Wyświetlane są w formie listy z możliwością filtrowania wyników po kategoriach. By ułatwić i przyspieszyć znalezienie konkretnego dokumentu, użytkownicy mają do dyspozycji wyszukiwarkę.

Ponadto w serwisie została wdrożona wyszukiwarka w oparciu o mechanizm Elastic Search, która podpowiada użytkownikom wyszukiwane frazy, co przyspiesza odnalezienie konkretnych treści

Internauci, którzy chcą być na bieżąco z publikowanymi na stronie informacjami i wydarzeniami, mogą zapisać się do newslettera.

Serwis internetowy został wdrożony w oparciu o aktualne standardy WCAG (Web Content Accessibility Guidelines), których zastosowanie ułatwia poruszanie się po stronie mniej wprawnym użytkownikom oraz osobom niepełnosprawnym.

Główne korzyści dla Klienta
 • Nowoczesna i funkcjonalna strona www,
 • atrakcyjna i estetyczna szata graficzna,
 • dedykowane moduły zwiększające użyteczność strony,
 • strona zgodna ze standardem WCAG.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas