Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

HR Arena 2023: Integracja, cyfryzacja i efektywność

Hasło przewodnie tegorocznej konferencji: "Przyszłość, Równość, Zmienność"wpisuje się w dynamikę zmian, które dotyczą zarówno naszej pracy jak i życia codziennego.

Konferencja HR Arena to jedno z największych cyklicznych spotkań branży HR w Polsce. W dniach 6-7 grudnia odbyła się już IV edycja tego wydarzenia którego hasłem przewodnim była „Przyszłość, Równość, Zmienność”.

W programie tegorocznego wydarzenia znalazło się całe spektrum tematów związanych z zarządzaniem Zasobami Ludzkimi. Począwszy od miękkiego HR, przez rozwiązania IT wspierające codzienną pracę HR, a na kwestiach dotyczących prawa pracy skończywszy. Wydarzenie obejmowało także przestrzeń na networking, budowanie społeczności i relacji biznesowych.

HR Arena była dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania rozwiązań z zakresu wsparcia HR. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników konferencji, jak i potencjalnych klientów.

Marcin Wojtoń, Dyrektor sprzedaży Ideo, wystąpił z prezentacją "Intranet – witajcie w erze samoobsługi". Przedstawił liczne przykłady pokazujące, jak nowoczesny intranet może usprawnić pracę zespołów i poprawić cyfrowe doświadczenie pracowników.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy między innymi demo platformy e-learningowej, ale także rozwiązania w obszarze Intranetu, Systemów Obiegu Dokumentów i zarzadzania procesami. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, a nasza platforma e-learningowa stanowiła pierwszy krok do rozpoczęcia licznych, interesujących dyskusji.

Słowo "integracja" w naszych rozmowach było odmieniane przez wszystkie przypadki:

  • Potrzeba integracji zespołów firmowych, które zmęczone pandemią i pracą hybrydową chętnie się spotykają ze swoimi kolegami.
  • Zmęczeni już zdalnym kontaktem chętniej bierzemy udział w konferencjach, bo to nie tylko okazja do zdobycia interesującej wiedzy, ale także spotkania z osobami, z którymi można porozmawiać na wspólne, interesujące tematy.
  • Na rynku dostępnych jest wiele systemów i platform informatycznych, które pokrywają wąski, wyspecjalizowany fragment obszaru HR. Im dłużej pracujemy na tych systemach tym mocniej widzimy potrzebę i konieczność integracji tych systemów w jedno, kompleksowe narzędzie, dla uzyskania wysokiej synergii i lepszej efektywności działań.

Sytuacja ta wpisuje się we wnioski zawarte w najnowszym raporcie "Digital employee experience (DEX) survey" opracowanym przez Step Two. Firmy na całym świecie kładą nacisk na cyfryzację procesów, jednocześnie coraz mocniej zwracając uwagę na Digital employee experience, czyli Cyfrowe doświadczenie pracowników.

„Chcąc jeszcze lepiej zrozumieć przyszłość firmowej komunikacji wewnętrznej, uczestniczyłem w wydarzeniu HR Arena, które upewniło mnie w przekonaniu, że coraz więcej pracowników oczekuje cyfrowej kultury organizacyjnej. Digitalizując poszczególne procesy nie zapominajmy jednak o czynniku ludzkim i o samych ludziach – w końcu to oni są największym kapitałem każdej firmy.” – podsumowuje Arkadiusz Michno, Prezes zarządu Ideo Sp. z o.o.

Może zainteresują Cię także

Ideo na VII edycji Konferencji e-learning FUSION!

20 listopada 2023
W dniach 14-15 listopada br. odbyło się jedno z największych wydarzeń związanych z branżą elearningową – ELF 23

Ideo wdroży platformę PIM dla Mölndal Energi AB!

8 listopada 2023
Dla Mölndal Energi, wdrożenie systemu PIM to strategiczny krok w kierunku nowoczesnej i zrównoważonej platformy cyfrowej.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas