Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Ideo partnerem projektu „Profesjonalista w eHandlu”.

Firma Ideo jest jednym z partnerów ogólnopolskiego projektu, który ma pomóc w podniesieniu kompetencji kadry odpowiadającej za rozwój kanałów sprzedaży online po stronie e-sklepów i firm wykorzystujących w sprzedaży narzędzia internetowe.

Projekt "Profesjonalista w eHandlu" jest realizowany przez Fundację Polak 2.0. Ma pomóc w podniesieniu kompetencji kadry, która miałaby odpowiadać za rozwój kanałów sprzedaży online po stronie e-sklepów i firm wykorzystujących w sprzedaży narzędzia internetowe. Firma Ideo jest jednym z partnerów projektu.

"W rozmowach z naszymi partnerami często przejawiał się problem braku wykwalifikowanej kadry w kontekście bariery dalszego rozwoju. Firmy przedstawiały sytuacje, według których łatwiej jest “podkraść” pracownika konkurencji niż znaleźć nową osobę i ją wyszkolić. Stanowczo nie akceptujemy takiego stanu rzeczy i takie historie nigdy nie powinny mieć miejsca" - mówi Adam Zygadlewicz, prezes Fundacji Polak 2.0.

W odpowiedzi na takie opinie, związana z rynkiem e-commerce Fundacja Polak 2.0, która od kliku lat organizuje Targi eHandlu i buduje społeczność sprzedających wokół spotkań ShopCamp, podjęła decyzję o uruchomieniu projektu “Profesjonalista w eHandlu”, związanego z ustaleniem standardów kompetencyjnych w tym obszarze.

Założeniem “Profesjonalisty” jest zerwanie ze schematami wykorzystywanymi w tradycyjnym systemie edukacji. Trudno oczekiwać, by książki akademickie były na bieżąco z pozycjonowaniem haseł w przeglądarce, reklamą na portalach społecznościowych, RTB czy automatyzacją marketingu. Uczestnicy programu otrzymują dostęp do bazy wiedzy przygotowanej przez praktyków - Partnerów Merytorycznych programu. Wiedza, którą można przyswoić jest trudna do wyceny, ponieważ firmy dostarczają materiały, z których same korzystają na co dzień. Osią “Profesjonalisty w eHandlu” jest edukacja oraz certyfikowanie potencjalnych pracowników. Program to także szansa na usystematyzowanie i sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu e-commerce, marketingu internetowego, prawa w e-handlu czy logistyki.

Jednym z założeń projektu jest uczynienie certyfikatu swego rodzaju gwarantem w oczach pracodawcy. Osoba legitymująca się tym dokumentem posiada wszelkie podstawy teoretyczne do pracy w e-commerce. Certyfikat “Profesjonalista w eHandlu” to szansa na pracę w niezwykłych miejscach. Jednym z partnerów stażowych projektu jest firma Ideo.

"Osoby, które uzyskają certyfikat będą miały szansę przećwiczyć u nas w praktyce swoją wiedzę. W trakcie stażu osoba taka będzie współpracować z zespołem realizującym wybrany projekt z obszaru e-commerce dla jednego z naszych klientów. Dzięki temu pozna od kuchni proces projektowania i wdrażania internetowych narzędzi sprzedażowych. Staż taki będzie jednocześnie okresem próbnym, który może być pierwszym krokiem do pracy przy tego typu projektach w Ideo" - mówi Arkadiusz Michno, Prezes Zarządu Ideo Sp. z o.o.

Może zainteresują Cię także

IT Academic Day

29 listopada 2013
Konferencja pozwala uczestnikom na zapoznanie się z nowymi technologiami oferowanymi przez firmę Microsoft, a także na spotkania z jej pracownikami i specjalistami branży IT. Jednym z partnerów wydarzenia jest Ideo.

III Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

28 listopada 2013
Eksperci zaproszeni przez organizatorów starali się znaleźć przepis na wizerunkowy sukces. Łukasz Szymański zwrócił uwagę na promocję wewnętrzną i zaproponował rozwiązania mogące poprawić wizerunek instytucji/regionu w oczach jego aktualnych mieszkańców.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas