IT Academic Day

Konferencja pozwala uczestnikom na zapoznanie się z nowymi technologiami oferowanymi przez firmę Microsoft, a także na spotkania z jej pracownikami i specjalistami branży IT. Jednym z partnerów wydarzenia jest Ideo.

W dniu 27.11.2013 na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Konferencji IT Academic Day (ITAD). Jest to wydarzenie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Pozwala uczestnikom na zapoznanie się z najnowszymi technologiami oferowanymi przez firmę Microsoft, a także na spotkania z jej przedstawicielami i specjalistami branży IT. Organizatorem konferencji było Studenckie Koło Naukowe Informatyków „KOD” (Rzeszowska Grupa .NET). Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Ideo.

Windows 8.1, Entity Framework 5.0, czy urządzenia przenośne (telefony, tablety) to jedne z zagadnień poruszanych podczas Konferencji IT Academic Day. Na scenie wystąpili zarówno studenci rzeszowskich uczelni jak i specjaliści branży IT. Wśród nich znaleźli się Leszek Chmielewski z 3SOFT, Mariusz Kędziora i Jan Kleczkowski z Microsoft, Marlena Sawicka i Marcin Wargocki z Banku Pekao S.A., Ewelina Malarowska z Pracuj.pl. Swoje stanowiska szkoleniowo-demonstracyjne wystawiły m.in. firmy Microsoft, Bank Pekao S.A., 3soft, Asseco Poland, a także Ideo.

IT Academic Day jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym na uczelniach w całej Polsce przez studentów z Grup .Net i Grup IT przy wsparciu firmy Microsoft. Skierowane jest ono do studentów, pasjonatów informatyki, programistów, czy nawet specjalistów IT. Różnorodna tematyka obejmuje zagadnienia interesujące zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światem rozwiązań informatycznych, jak i tych którzy posiadają na ich temat fachową wiedzę.

Udział w spotkaniach zapewnia możliwość poznania najnowszych trendów zarówno w obszarze sprzętu jak i oprogramowania, które tworzy lub wspiera Microsoft. Wykłady dają możliwość nie tylko wysłuchania rzeczowych prezentacji, ale i spotkania się i porozmawiania ze specjalistami, którzy wspomniane technologie wykorzystują na co dzień.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas