Startup Fest Agora 2014

Za nami już czwarta edycja Startup Fest Agora. Tegorocznym zwycięzcą została firma Ecologic. W gronie mentorów i jury oceniającym zgłoszone startupy zasiadł między innymi Marcin Lipiec, Dyrektor Działu Mobile i Kierownik projektów w Ideo.

W dniach 27-28 marca w Warszawie odbyła się już czwarta edycja Startup Fest Agora. To jeden z najbardziej znanych przeglądów najlepszych polskich startupów. Tegorocznym zwycięzcą jest firma Ecologic. Do grona mentorów oceniających zgłoszone startupy został w tym roku zaproszony Marcin Lipiec, Dyrektor Działu Mobile i Kierownik projektów w Ideo.

Startup Fest jest imprezą cykliczną organizowaną od 2010 roku w Warszawie. Podczas przeglądu mają szansę zaprezentować się autorzy najciekawszych pomysłów na biznes w branży internetowej, którzy wytypowani są na podstawie wcześniejszych zgłoszeń. Podczas dwudniowych finałów, każdy z autorów startupu miał możliwość skonsultowania się z mentorami, czyli przedsiębiorcami, inwestorami oraz twórcami przedsięwzięć, które odniosły już swój sukces. Jednak czynnikiem decydującym o zwycięstwie była prezentacja projektów przed szeroką publicznością.

"Okazało się, że znaczna część sturtupowców to doświadczeni ludzie. To już nie te czasy, kiedy uczestnikami byli młodzi ludzie, którzy mieli jedynie dobry pomysł. Teraz do tego dochodzi naprawdę duża wiedza. Podczas dyskusji padały bardzo konkretne i precyzyjne pytania. Okazało się, że autorzy projektów byli bardzo dobrze przygotowani - mieli do pokazania aplikacje, modele biznesowe, czy plany rozwoju. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że dało się odczuć, że mało, kto tak naprawdę przyszedł po główną nagrodę. Raczej chodziło o to by skonsultować swoje projekty z osobami, które są bardziej doświadczone, zaprezentować startup szerszej publiczności. Poziom był bardzo wysoki, spośród 20 startupów, aż około 15 cały czas miało szansę na wygraną. Do końca nie było wiadomo, która firma zwycięży" - opowiada Marcin Lipiec, Manager ds. Kluczowych Klientów w Ideo Sp. z o.o.

Startupem, który został wybrany jako najlepszy i wygrał tegoroczną edycję Startup Fest Agora jest Ecologic, oferujący rozwiązania dla bezpieczeństwa, ekologii i oszczędności. Wyłoniony został z 20 finałowych projektów i otrzymał nagrodę główną w postaci 50 tys. zł. oraz kampanię reklamową w Internecie o wartości 100 tys. zł.

Podczas finałów trzech ostatnich edycji Startup Fest Agora zaprezentowało się sześćdziesiąt startupów. Zwycięzcy dostali w sumie 150 tys. z.ł oraz zrealizowali w Internecie kampanie reklamowe swoich projektów o łącznej wartości 300 tys.zł. Przypomnijmy, do tej pory wśród finalistów znalazły się miedzy innymi takie projekty jak SoTrender, Gamifi, czy Fun in design.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.startupfest.pl

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas