ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Zacieśniamy współpracę z uczelnią wyższą

W skład organu doradczego Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania weszli przedstawiciele firm, których wiedza i doświadczenie mogą być przydatne w zarządzaniu uczelnią. Członkiem Konwentu został również Arkadiusz Michno, Prezes Ideo Sp. z o.o.

Konwent to gremium skupiające praktyków biznesu, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem chcą wspierać rozwój edukacji. Współpraca taka zapewnia młodym ludziom lepsze przygotowanie do zadań zawodowych, stały kontakt ze środowiskiem biznesowym, a także wpływa na wzrost innowacyjności gospodarki.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania powołała w tym roku drugą kadencję Konwentu, organu opiniodawczo-doradczego Rektora. Głównym celem tej jednostki jest budowanie platformy współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem. Wśród przedstawicieli firm zaproszonych do udziału w pracach Konwentu znalazł się Prezes firmy Ideo Sp. z o.o., Arkadiusz Michno.

„Firma Ideo to dla nas bardzo ważny partner biznesowy, z którym WSIiZ współpracuje już od kilku lat w zakresie realizacji m.in. procesu kształcenia oraz programów praktyk studenckich. Jestem przekonany, że zacieśnienie tej współpracy poprzez bezpośrednie zaangażowanie Prezesa firmy w prace Konwentu, nie tylko poszerzy horyzonty współpracy realizowanej na styku uczelnia-biznes, ale również pozwoli na realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych, ważnych nie tylko z punktu widzenia rozwoju nauki czy innowacyjności firmy, ale również istotnych z punktu widzenia gospodarki naszego kraju. Pamiętajmy bowiem, że ciekawe pomysły powstają w nauce, ale efektywnie mogą być wykorzystywane i wdrażane tylko w przedsiębiorstwach” – mówi dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor WSIiZ, Wiceprzewodniczący Konwentu.

Wieloletnia współpraca pomiędzy specjalistami z firmy Ideo a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaowocowała również powstaniem projektu Webakademia.IT. Jest to inicjatywa, która pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności programistycznych. Dzięki skupieniu na wiedzy praktycznej i dużej ilości zajęć warsztatowych kurs pomaga także w zbudowaniu portfolio i przygotowuje do rozmowy kwalifikacyjnej. Projekt skierowany jest głównie do studentów i absolwentów kierunku Informatyka oraz osób poszukających alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego.

„Często powtarzam, że zatrudniamy tylko tych ludzi, dla których sami chcielibyśmy pracować. Dlatego też ważnym celem aktywności pozabiznesowej Ideo jest współpraca z otoczeniem edukacyjnym. Dzięki ciekawym projektom i inicjatywom na rzecz lokalnych społeczności mamy nie tylko wpływ na wiedzę i kompetencje naszych przyszłych pracowników, ale także wpływamy na kształt rynku informatycznego” – podsumowuje Arkadiusz Michno, Prezes w Ideo Sp. z o.o.

Może zainteresują Cię także

IV Kongres Profesjonalistów IT

31 października 2016
Tematem przewodnim czwartej edycji były „Technologie IT w biznesie”. W naszej prezentacji skupiliśmy się na procesach reklamacyjnych i narzędziach informatycznych, które usprawniają obsługę klientów.

Nowe FaktyKaliskie.pl dla Multimedia Polska

13 października 2016
Na zlecenie Multimedia Polska S.A. przeprowadziliśmy gruntowną modernizację portalu informacyjnego. Po zmianach portal notuje ponad 2,5 miliona odsłon miesięcznie i wartość ta stale rośnie.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas