
-
Firma
-
Technologie Internetowe
-
Technologie Internetowe
- Dlaczego my
-
Technologie Internetowe
-
Rozwiązania IT
-
Rozwiązania IT
- Obieg Dokumentów
- Intranet i komunikacja wewnętrzna
- Wsparcie pracy zdalnej
- Obieg Faktur
- Portal pracowniczy
- Obsługa reklamacji
- Zamówienia i zapotrzebowania
- Elektroniczne paski płacowe
- System Helpdesk
- Systemy i aplikacje dedykowane
- e-PITy
- eBOK - obsługa Klienta online
- Outsourcing IT
- Urlopy i delegacje
- Software House
- Stosowane technologie
- Top Custom Software Developer
- Poradnik - INTRANET: Skuteczna komunikacja wewnętrzna w organizacji rozproszonej
- Dlaczego my
-
Rozwiązania IT
-
e-Commerce
-
e-Marketing
- Realizacje
-
Kariera
- Kariera
- Dołącz do nas!
- Kontakt
W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na pracowników z branży IT, głównie programistów. Na podstawie ubiegłorocznych danych GUS ocenia się, że w Polsce brakuje obecnie ok. 50 tys. informatyków, a deficyt będzie rósł około 3-5% w każdym kolejnym roku.
"Tego typu dane w połączeniu z codzienną obserwacją rynku pracy IT były powodem pojawienia się pomysłu na kursy, mogące przyczynić się do zmniejszenia skali problemu. Tak powstał format WebAkademia.IT. Projekt przygotowaliśmy wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na początek przygotowaliśmy intensywny, siedmiomiesięczny warsztat "Junior Front-End Developer". Po jego ukończeniu każdy uczestnik ma podstawy, by aplikować na stanowisko młodszego programisty - nie tylko w Ideo. Mamy nadzieję, że zainspirujemy wiele osób do podjęcia inicjatywy, która ułatwi im poruszanie się na rynku pracy." – mówi Ziemowit Michno, Dyrektor Strategiczny Ideo Sp. z o.o.
Współpraca pomiędzy instytucjami edukacyjnymi a podmiotami gospodarczymi jest niezbędna dla zwiększania innowacyjności gospodarki. Wieloletnia współpraca firmy Ideo i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaowocowała wieloma działaniami i projektami skierowanymi głównie do studentów. Najnowszym projektem jest WebAkademia.it. Jest to inicjatywa, która pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności programistycznych. Oprócz 180 godzin zajęć warsztatowych uczestnicy opracowywać będą projekty zaliczeniowe. Program został tak zaplanowany, że projekty te pomogą zbudować portfolio, które przyda się podczas przyszłych rozmów o pracę. Tych, którzy wolą wykorzystać wiedzę w inny sposób przygotowaliśmy także zajęcia, na których omówione zostaną potrzeby rynku pracy, etapy budowania kariery w IT czy kwestie związane z zakładaniem startupów.
Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymają propozycje stażów w licznych firmach IT naszego regionu, a na najlepszych czekają oferty pracy.
Może zainteresują Cię także
Zacieśniamy współpracę z uczelnią wyższą
IV Kongres Profesjonalistów IT